Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a család nem marad otthon,...

Ha a család nem marad otthon, mit várjunk másoktól?

Figyelt kérdés

Itt lakik a nagymama (65+), testvéreim, anyám.

A húgom nem tud nyugton maradni, ide hozatja a barátja magát, ma anyám viszi őt a fiúhoz. Tizenévesek... Ha nem vinné el, elmegy tömegközlekedéssel.

Van veszélyeztetett korú is a családban, mégsem képesek itthon maradni.


Csak szerintem felelőtlenség és primitív, buta dolog nem betartani az intézkedéseket ?

Értelmiségi szülők, diplomával, elit iskola..


Szégyenletes viselkedésnek tartom ezt....



2020. ápr. 7. 12:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
41%
Én se maradok otthon, pedig megtehetném, dolgozhatnék itthonról is, de úgy nem tudok sem a munkámra figyelni, sem normálisan haladni. Ez az egész hiszti most már túl van tolva, úgyis be fogják ezt a vagdalózást fejezni, mert akik munkanélküliek lesznek nem fogják ezt annyiban hagyni. 1 hónap és szépen visszaáll minden. Ha meg nem úgy lesz biztos vagyok benne, hogy lehet ilyen intézkedés ide vagy oda nem fogják szó nélkül hagyni! Egy dolgot nem tud ez a politikai rendszer normálisan megcsinálni mit várunk az ostoba intézkedéseiktől!
2020. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Annyiban van benne ráció, hogy kocsival menni szinte kockázatnélküli, tömegközlekedéssel meg lutri. Tizenéves betegekről meg nem nagyon hallani.

Viszont, ha elkapja vagy tőletek valaki vagy a srác családjában valaki, akkor jól megbüntethetnek mindeni mindkét családban, hogy nem tudnak a s#ggükön ülni.

Az a baj, hogy azzal, hogy azt mondták, hogy mindenki csak indokkal hagyhatja el a házát, igazából minden lehet indok és mindent meg lehet magyarázni.

Gyakorlatilag ki van mondva, hogy ne menjél ki, de a kivételek között fel van sorolva gyakorlatilag az, hogy mindent lehet csinálni.

2020. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%
Tizenévesek is haltak meg. Olyan is, akinek semmi egyéb betegsége nem volt.
2020. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
25%

Ha ebola járvány lenne Európában, akkor működne a kijárási korlátozás vagy éppen tilalom.

Nekem ugyanúgy kell járni dolgozni mint egy kórházi dolgozónak, hol ott egy szaros raktárban pakolászok, mert olyan fontos az a meló ilyenkor.... Na éppen ezért én leszarom ezt az egész dolgot, ugyanúgy járok a 68 éves nagyszülőhöz.


Ha ennyire nyomják a maradj otthon marhaságot, akkor dolgozni se kelljen, ugyanakkor kapjak is teljes fizetést, mert ebbe a jó időben kell a benzin csavarogni.

Nem is tudom hogy kamaszoktól, fiatal felnőttektől hogy várják el, hogyan tartatnák be azt hogy otthon üljön az akinek nem indokolt a korlátozás, ha dolgozni kell járni akkor csak nincs olyan súlyos helyzet, legalábbis az okos emberek így vélekednek.

2020. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
90%

“Kedves” 7-es, én 20 éves “takony kölyökként” a nyuggerek seggét védem azzal, hogy betartom a szabályt! És nem érdekel a kora, a tisztelet nem jár alanyi jogon. Maga semmit sem tud pl rólam sem, mégis így beszél egy egész korosztályról. Ez semmivel sem jobb, mint mikor a fiatalok sértegetik az időseket.

Én kérek elnézést, hogy a 80 éves, jelenleg kiváló egészségnek örvendő nagymamámat szeretném a lehető legnagyobb biztonságban tudni, nem pedig halálra ítélni, mert jaj, én unatkozom otthon (és nem, nem azokról beszélek, akiknek muszáj dolgozni, ételt venni stb, hanem az emberek azon fajtájáról, aki feljebbvalónak hiszi magát, neki ne mondja meg holmi járványügyis, hogy maradjon otthon, az öregek meg haljanak meg, kit érdekel). És igen, “rinyálok”, hogy sokan nem bírják betartani, még úgy sem, hogy vannak idős szeretteik vagy éppen ők maguk azok. A saját egészségét mindenki úgy veszélyezteti, ahogy akarja, de másokéval nincs joga ezt tenni.

2020. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
69%

Ami meg a húgodat illeti, kérdező, nehogy már egy gyerek hordja a nadrágot a családban. Vagy leállítjátok közösen vagy hazahozatjátok a rendőrséggel (ha megbüntetnek, majd a kisasszony kifizeti a zsebpénzéből). Ha meg nagykorú, akkor nem kötelező ám hazajönnie, menjen a pasijához karanténba.

Szomorú, hogy ovisok, kisiskolások képesek felfogni a helyzet komolyságát, egy tini, aki hamarosan felnőtt lesz, meg nem.

2020. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
25%

Kicsihuszár! Megkérdezted a nagymamádtól (akinek egyébként jó egészséget kívánok), hogy kér-e a védelmedből?


Szeretném felhívni szíves figyelmedet, hogy az általad velem betartatni kívánt rendelkezéseket nem járványügyi szakemberek, hanem politikusok hozták. Mecsoda különbség!

2020. ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
4%
17es! Gratulálok! Jó értelemben! Beletaláltál a lényegbe! Méltó lezárás volt ez! 👍
2020. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
59%

Azért az sem mindegy, hogy húgod hány éves. Egy kiskorúért még az anyja a felelős, ezért inkább elvisz őt kocsival. Azért egy lány nem csak a vírusnak van kitéve...,

Bár ha tényleg kiskorú, ott a neveléssel vannak komoly problémák. Ha nem viszi el az anyja, akkor elmegy másképp. Ez mi??

2020. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
74%

7! De a fiatalok simán lehetnek hordozók.

Szóval ne irj baromságokat, hogy nem kapják el.

2020. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!