Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámmal nem alakulnak jól a...

Anyámmal nem alakulnak jól a dolgaim. Szeretnék normálisan élni, de nem enged. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szüleim válása után édesanyámmal maradtam. Ez 6 éve volt,de már régebben elváltak csak akkor tudtunk szétköltözni. Most 21 vagyok, dolgozom, minden rendben lenne, de sajnos anyám rengetegszer tönkreteszi a mindennapjaimat. Kezdeném azzal, hogy reggelente felkelek, kijövök a szobámból, akár csak fogat mosni/ inni , de már ordít velem, hogy útban vagyok neki. Teljesen kifordul magából állandóan. Barátnőmet az utóbbi időben nem engedi ide. Ezáltal munka mellett amúgy is, így pedig még kevesebbet tudok vele lenni. Ott tartok, hogy lassan örülhetek, hogy élhetek itthon. Minden nap kiabálás mindenért. Mivel nemrég kezdtem dolgozni, a fizetésem sem tl nagy durranás jelen helyzetben. Jelenleg 40.000 Ft-ot adok haza/hó (anyám ennyit kér) ezzel nem is lenne baj, még ha a fizetésem 1/4-ét elviszi ezzel. A probléma ott kezdődik, hogy tényleg már nem is ehetek itthon. Nem tudok veszekedés nélkül kijönni a szobámból. Mostanság csak akkor vagyok itthon, ha muszáj vagy gépezek és pont nincs dolgom. A kiabálások javarészt ilyen hülyeségekre mennek, hogy szerinte én sokat fürdök és nem törlök fel, meg mellécsepegtetem a vizet kézmosás után és nem törlöm fel stb... Ilyen piti hülyeségek. (Már mindenhol reflexből törlök, hogy ne legyen vita, nem fürdök am sem sokáig de egyszeren mindig kell neki indok a veszekezésre. Bemegy az adott helyiségbe, és nekikezdi úgy, hogy az egész lakásban hallani. Kaját is az esetek 90 százalékában én veszem magamnak. Barátnőmet azért nem engedi ide, mert használja a vizet ha itt alszik 2 hetente 2 napot, vagy megeszi a kaját (amit mi vettünk magunknak. Nagyon ritka, hogy ő venné. Már azt sem engedi meg, hogy felhozzam a szobámba tv-zni, gépezni, megnézni egy filmet, megenni a megvett kajákat, meg együtt lenni. Ez számomra tök érthetetlen, hogy egy 21 éves embert eltiltod teljesen a másiktól ilyen kitalált okok miatt. Ehhez még hozzájön, hogy anyám azért apámmal és a családdal még tartja a kapcsolatot sajnos, és gyakran olyanokat mond rólam, hogy amikor visszahallom tényleg betelik a pohár. Nem értem anyámat. Mindig normális ember voltam. Nem viselkedtem vele rosszul, de amikor a múlton rágódom egyre több emlékem válik kellemetlenné, mert egyre több dolog jut eszembe az anyám által generált veszekedésekről a családban. Ameddig nem volt munkám mert váltottam (2.munkahelyem van) anyám mikor kijöttem a szobámból annyit mondott "Húzz innen dolgom van, nem érek rá. Tudod én megyek dolgozni nem úgy mint egyesek" (Nagyon rosszul tudott esni.) az első munkahelyemtől való felmondást ő "támogatta" (meg barátnőm is) mert látták rajtam, hogy mennyire megváltoztatott és rossz hatással volt rám az ottani környezet. Anyámtól az eset után ezeket kapni.... nem normális tényleg.

Elhiszem, hogy eltart. Hálás vagyok neki érte nyilván, de tényleg ott tartunk, hogy megmozdulni is nagyon nehéz. Csak pl van 160 nettóm minden hónapban. -40 anyám. -Majdnem minden kaja amit eszek (ebben még a kenyér is benne van, mert már azt is magamnak veszem/ebédet, mindent), -egyéb költségek, ha netán ruhát kell vennem magamra , vagy bármi ilyet. A terv az lenne, hogy elköltözök a lehető leghamarabb. 2 lehetőségem van: Albérlet vagy kölcsönnel ház. Én az utóbbi felé húzok szívem szerint, de a maradék havi 60-90 ezer forintomból kb elég nehezen jövök ki úgy, hogy a kölcsönhöz is minimum 3 millió vagy több kéne. Nagyon nem bírom már az itthoni helyzetet. Megpróbáltam mindent megbeszélni többször is, de semmi haszna. Sajnos annyira sokszor húzott le anyám (Mondta, hogy hülye vagyok nem lesz érettségim (tudok angolul, németül, van érettségim, jogsim, szakmám)

Még egy kis plusz, hogy anyám még amikor a válás volt azt mondta nekem, hogy öngyilkos lesz, ha nem maradok vele. egy tizenéves gyerek lelki világának kifejezetten jót tesz egy ilyen mondat az anyjától. 3 dologra szeretnék választ kapni. 1: Velem van a gond vagy anyámmal, mert már nem tudom mit gondoljak. 2: Mit tegyek? Inkább a Kölcsön vagy az albérlet (Nagyon nem akarok már itt maradni. 3:Mit tegyek anyámmal. Mit kéne ilyen helyzetben megpróbálnom vele? Nem lehet vele normálisan beszélni, ordít, nem hagyja még azt sem, hogy a kajámat magamnak megcsináljam amit magamnak veszek, mert épp sütni kell hozzá vagy főzni stb....

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de szeretnék elég infót adni a megfelelő belelátás érdekében.



2019. szept. 12. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyuddal van gond. Orvoshoz kellene fordulnia. Az összes frusztrációját rajtad vezeti le. Arról nem írtál, hogy mióta ilyen. Le kell vele ülni, részletesen leírni mit fizetsz, mit veszel magadnak, az mennyi, így nem az övét eszed, nem előle van elvéve.. Komolyan elbeszélgetni vele, hogyha semmi sem változik, elköltözöl, és egyedül marad. Valamivel fel kell nyitni a szemét, hogy ez így élhetetlen. Ha érzelmileg zsarol, annyit kell mondani, hogy ez nem fog bejönni, ezzel annyit ér el, hogy tényleg elmégy. a barátnőd családjáról nem írtál... a vele való össze költözés nem opció, akár náluk, vagy albérletben. Ketten azért könnyebb...
2019. szept. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"1: Velem van a gond vagy anyámmal" Anyáddal, de nagyon. Sokminden okozhat ilyen jellemváltozást: stressz, klimax, agyérszűkület, agydaganat. Ideális esetben pszichoterápiával megoldható a dolog.

"2: Mit tegyek?" Próbálj meg "levegőhöz" jutni!

"Inkább a Kölcsön vagy az albérlet" Szerintem ekkora fizetéssel még ne nagyon ugorj bele törlesztésbe, akármennyire is abalkon kidobott pénznek tűnik. Inkább a barátnőddel költözz össze vagy ismerős/idegen mellé másodiknak.

"3:Mit tegyek anyámmal. Mit kéne ilyen helyzetben megpróbálnom vele?" Még egyszer próbálj meg vele beszélni értelmesen, nagyon higgadtan, szeretettel (ha még megy). Ha nem lesz változás, akkor a magad békéje érdekében költözz el, és próbálj meg apádon keresztül hatni rá, hátha kivizsgáltatja magát anyád. Ha ez sem megy, akkor acélozd meg a szívedet, és csak annyira gyakran kerülj össze vel, ami még nem kínzó a számodra!

2019. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem tudsz mit tenni, költöznöd kell. Akkor is, ha neked ez kényelmetlen lesz, de csak addig, amíg meg nem szokod a dolgot. Mert itt változás nem lesz, az tuti, ennél csak rosszabb lesz.
2019. szept. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
"Elhiszem, hogy eltart." 40.000 Ft-ot adsz a rezsibe, és a kajádat, ruhádat te veszed. Anyád nem tart el, csak vele laksz együtt. Ezt ne feledd!
2019. szept. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyaddal van a gond. Nem tart el! Mi az, hogy nem suthetsz, mikor fizeted a rezsit? Hagyd ott a p. BA. menekülj! Nem normális, hogy valaki így viselkedik a gyerekével. Ha otthagyod és 40 el kevesebb lesz neki, gondolkodhat...
2019. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
vagy küldöld. Fiatal vagy, be tudsz külföldön illeszkedni, és ott pénzt kereshetsz, nem gombokért dolgoztatnak mint itthon.
2019. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Keress jobban fizetű munkát.

Nem tudom persze, milyen szakmád van, de villanyszerelőként, szobafestőként, víz- és fűtésszerelőként, hideg-meleg burkolóként vagyonokat lehet keresni.

2019. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ááá, ezt még olvasni is rossz, ha minden úgy van, ahogy leírtad.

Hazaadsz 40 ezret, pluszban te veszed a kajádat, amit a barátnőd két hetente nem ehet..

Találj ki valamit, mert ez így hosszútávon tönkreteszi a kapcsolatod is, meg magad is begajdulsz. Első körben keress jobban fizető állást, mert ez így nagyon kevés nekiindulni az önálló életnek. Hitelt sem kapsz ennyi nettóval egyedül. Ha nincs önerőd, akkor pláne nem. Mi a szakmád?

2019. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Savlekotő ***** válasza:
100%
Tipikus keserű egyedül álló anyuka szindróma,rajtad veri le a saját frusztrációit, téged okol h apu anno lelépett,menekülj,mert sose lesz életed maximum ő főg megélni belőled h kizsigerel elmarja a kapcsolataidat,de van neki egy pénz forrása és egy aranyos bokszolózsákja.. Ébresztő,az a nő max kitolt mert érdekében áltt már akkor is de ez nem anya.. Ismerem a fajtáját sajnos :(
2019. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyukáddal van a gond és nem is kevés.

Beszélj vele,hogy fordúljon szakemberhez.Ha nem akar,akkor költözz,vagy menjél külföldre dolgozni.Ha igy folytassátok felőrlődöl te is.

2019. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!