Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül ti ezért...

Családon belül ti ezért szólnátok? Férjem nehezményezi, hogy mindent mi veszünk a gyerekeknek

Figyelt kérdés

Tavaly nagy öröm ért minket, nagyszülők lettünk. A lányunk fiatalon lett anyuka (23 évesen), és dolgozgatott ő a pici előtt, de ritka ugye, hogy valaki rögtön nagyobb összeget keressen, és gond nélkül lehessen lakása, autója... Mi mindig támogattuk anyagilag is (pl lakás, autó, tandíj, ezek voltak a nagyobb dolgok). Nekünk ez volt a természetes. Sosem volt hálátlan, vagy olyan, aki ezeket nem becsülte volna. Mivel egyetlen gyerek, nem is tudtuk volna azt elképzelni, hogy ne segítsünk neki. Így volt ez a babával kapcsolatban is. Az autóját nagyobbra cseréltük, a lakás sem lesz már sokáig jó (pici, másfél szobás), így építkezünk éppen. Mivel ezeket teljes egészében mi finanszírozzuk a férjemmel, valamint édesapámmal, ezért a lányunk lesz az egyedüli tulajdonos. Mint kiderült, ezt a lányom párjának a szülei nem nézik jó szemmel, mert hogy az ő gyerekük is ott fog élni, és nem gondolják, hogy majd a mi lányunk fog ott szerelni, ha elromlik valami, vagy éppen füvet nyírni. Vagy amikor lett véve a nagyobb autó, azonnal érdeklődtek, hogy akkor a kicsi marad a lányunknál, a nagy meg lesz a családi autó, vagy hogy lesz ez? Amikor mondtuk, hogy nem, a kisebb el lesz adva, akkor még húzták a szájukat, hogy miért, tán annyira kell az a pár millió, amit kapunk érte? Meg hogy sokkal értelmesebb lenne, ha a kicsit használná továbbra is a lányunk, az újat meg a párja... Hogyne... Ne értsetek félre minket, nem a fiúval van problémánk. Mert ő segít mindenben, ahogy tud, most is mondta, hogy az építkezésben is ha tud, szóljunk neki és jön. De azért ezek olyan értékű dolgok, amiket az ember nem vág csak úgy hozzá máshoz, bármennyire is jó az anyagi helyzete...


Ott is dolgoznak még a szülők, és ezért is furcsálja a férjem, hogy semmivel sem segítenek a gyerekeknek. Mikor megszületett a pici, akkor is kapott egy macit, meg az apja régi babaruháit elvitték hozzájuk (úgy, hogy amúgy kislány...). A férjem mindig mondja a lányunknak ezt, hogy ez nagyon nincsen jól, meg milyen szülők ezek, de szegénykém nem tud mit mondani, azt mondja, hogy ő nem akar konfrontálódni velük, így is problémáznak mindenen. Unokázni sem nagyon szoktak, havi 2 alkalom a maximum náluk, és akkor is általában fél óra után már unják az egészet. Pedig ők ott laknak Budapesten,közelebb vannak. Férjem is mindig mondja, hogy nekik is szólhatna a lányunk, mert ők ott vannak max. 20 perc, nekem azért néha több, mint 1 óra is lehet az út, ha éppen dugó van. Mondta, hogy volt, hogy szólt, mert kellett volna segítség, de az vagy "olyan is volt", vagy kapott valami kifogást, hogy miért nem.


A férjem most az én fülemet rágja, hogy üljünk le beszélni velük. De mégis mit? Nem kötelezhetjük őket, hogy adjanak pénzt a gyereküknek, ha maguktól ez nem jut eszükbe... Nekem sem szimpatikus ez, főleg, hogy a baráti társaságunkban, ismeretségi körünkben sem "divat" ez a mentalitás. Vannak ilyenek, el kell fogadni. Ami zavar, az az, hogy minden alkalommal van valami beszólásuk, megjegyzésük, amiből árad a rosszindulat... Meg ez, hogy a lányunk párjának is legyen egy olyan házban tulajdonrésze, amibe egy forintot sem rakott bele amúgy.


Szóval kérdezném, ti mit csinálnátok?



2020. ápr. 11. 21:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne szóljatok, ne akarjon a férjed beszélni velük, erről a szándékáról próbáld meg lebeszélni.

Nem vezet sehova, csak sértődés lesz belőle. A "vejed" szülei sértődnének meg, nem jogosan nyilván, de ez történne. Ha úgysem sűrűn kerültök velük kapcsolatba, akkor nem kell abból ügyet csinálni, ha valamit odamondanak. De kerüljétek velük a kapcsolatot, úgy nem kell eltűrni a piszkálódást.

Csak a vejed érezné rosszul magát, ha konfliktus lenne a családban, szégyellné magát a szülei miatt. De a lányodnak is kellemetlen lenne.


Azt javaslom, a házat ne írasd a lányod nevére, inkább legyen a tiéteken, a lányodnak meg legyen haszonélvezeti joga, így teljesen a sajátjának érezheti. Ha az ő nevén lenne, sose lehet tudni, hogy mikor engedne a családi béke érdekében, mikor íratná a párja nevére is a házat. Könnyen megeshet, hogy egy idő után enged, vagy csak nem akarja, hogy a párja rosszul érezze magát, stb.


Azt meg felesleges felhánytorgatni, hogy miért nem támogatják a fiú szülei a lányodékat, csak azért, mert dolgoznak, nem azt jelenti, hogy van is erre pénzük. Lehet, hogy saját maguknak takarékoskodnak a nyugdíjas éveikre. Vagy vannak olyan kiadásaik, netán adósságuk, hitelük, amiről nem tudsz.

2020. ápr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is saját névre kell iratni a házat, fennáll a veszélye, hogy a lányod a családi béke kedvéért a fiú nevére iratja a felét. Mi is vettünk lakást a gyerekeknek, de a mi nevünkön van. Ha ez valakinek nem tetszik, lehet menni albérletbe, vagy venni saját lakást/házat
2020. ápr. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
35%
Én ezt gyerekként nem hagynám, hogy a szülők, nagyszülők oldják meg az életem. És sajnálom a fiút és a családját, meg a lányodat is, akinek tönkre fogjátok tenni a házasságát.
2020. ápr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
75%

Szerencsétlen fiú. Nagyon okosnak és tudatosnak kell lennie, hogy jól tudja kezelni a helyzetet. A szülei nem tudnak neki anyagilag segíteni, a legtöbb szülő így van ezzel sajnos. Azt viszont jól kell lereagálnia, hogy bár ő a férfi a háznál és egyetem mellett dolgozik is, de mindez egy nagy nulla, mert a párja szülei zsigerből megadnak minden létezőt a lányuknak, a kisujját sem kell mozdítania.


Szerencsés a lányotok, de nem biztos, hogy szerencsés lesz a párkapcsolata, főleg ha ti helyre akarjátok tenni a fiú szüleit, hogy is kellene viselkedni. Miből gondoljátok, hogy a ti példátok a követendő?


Én is a lányom nevére íratnék mindent, hiszen a ti pénteket van benne, de nem szólnék bele az életükbe, még abba sem, hogy a fiú szülei mennyit vigyáznak az unokára. A fiatalok maguknak szültek, nem a nagyszülőknek.

2020. ápr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
87%

Lehet rosszul vagyok bekötve, de nekem nagyon furcsa, ahogy ti gondolkodtok. Ok. Segítettetek a lányotoknak egy lakással. Egy kocsival, fizettétek a tanulmányait. De egész életetekben csak megveszitek neki ami kell ? Tényleg egyenlőtlenséget teremtetek a lányod és a párja között. Másfél szobás lakás légyen már jó ameddig az a gyerek óvodába megy! Mennyi idő amíg a vejetek elvégzi az egyetemét ès utána vélhetően másik (jobb) állást fog kapni ? Ez már egy nagyon jó alap ami nekik van. Mostmár ideje lenne a saját erejükből fejlődni, együtt.

A fiú szülei is furcsák nekem hogy elvárják az ingyen ajándékot.

De egyet értek azzal, hogy nem kötelesek erre, és pláne nem erejükön felül támogatni őket. Ha nem húztok egy határt akkor a lányod sem biztos hogy megtanulja kezelni a pénzt. Családos anyakènt menedzselni a dolgokat. A takarèkosság mint olyan ismerős fogalom a számára? Így is szerencsések veletek ne toljátok túl, ne tegyétek függő pozícióba, így soha nem tud majd helytállni. De ha mindenképpen szeretnètek anyagi segítséget nyújtani, akkor azt a pénzt már az unokátoknak rakjátok fèlre, az ő èletét alapozzátok meg. Az mèg rosszabb lesz, hogy egy esetleges vita során a lányod minden alaklommal benyögi hogy hA nem tetszik akkor el lehet menni, ez az én házam. Ès bármmennyiee is igaz , biztosan fáj olyan embertől hallani ezt aki a társa, ámbár akinek csak megszületni volt nehéz.

2020. ápr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
91%

Bár nagyon elleneztem, mert nem akartam, hogy a szüleim lakást vegyenek nekem, mégis meggyőztek, hogy ha meg tudják tenni, hogy ennyivel is támogatnak, fogadjam el. Mér dolgozom, eddig albérletben laktam a barátommal, havi 40 ezret/fő fizettünk úgy, hogy nem csak mi, hanem még egy harmadik lakótársunk is volt, de volt olyan időszak, amikor négyen is laktunk együtt.

Szüleim meggyőztek, hogy egy lakás nagy segítség, mert azért havi 40 ezer forintot meg tudok spórolni ezzel, és ezzel szeretnének segíteni nekem/nekünk. Illetve a lakás jó befektetés is, úgyhogy nekik is megéri.

Egy 1,5 szobás lakást kaptam tőlük, ami hihetetlen nagy segítség a részükről.

Barátom és szülei soha nem is gondoltak olyanon, hogy bármit kellene nekik is kapniuk belőle. Pedig bármi, ami kell a lakásba, azt közösen vettük: mosógép, íróasztal, szőnyeg, kis szekrény, tehát ilyen nagyobb kiadásokban együtt fizetünk. Meg a lakásokat is gyütt néztük, melyik tetszik mindkettőnknek.

Viszont szüleim haszonélvezeti jogot írattak magukra a lakáshoz. Szerintem ezt ti is tegyétek meg! Mert ez a lakás normál használatát nem befolyásolja, meg se érzik a benne lakók. De ha esetleg a férje szülei bármire rá akarnák őket beszélni, csak a ti hozzájárulásotokkal és engedélyetekkel lehetne bármi nagy dolgot tenni a házzal. Felezve névátírás, eladás, plusz bővítés (anyósék nehogy odaköltöztessék magukat), bármi ilyen. Szóval szerintem legyetek elővigyázatosak.

Így tuti nem lesz semmi olyan, ami a hátatok mögött történik.

Ha nekem lenne gyerekem, és megtehetném, én is támogatnám egy lakással. Bár másodikat már nem vennék, építtetnék nekik, azt már oldják meg ők. De elindítani az életben, ennyivel segíteném őt. Úgyhogy én ebben nem látnék olyan nagy hibát, mint némelyik hozzászóló. Az építkezéssel azért, mert jön a gyerek, azt már velük oldhatnám meg, de ez is a ti dolgotok. Viszont ha nem akartok haszon élvezők lenni, akkor lehet elgondolkodnék, hogy saját nevemre íratom a házat. Na akkor szóljanak bármit anyósék! Meg ugye akkor nem tudnak azzal jönni, hogy minden a lány nevén van. És a lánynak nem adnék haszonélvezeti jogot, mert vannak esetek, mikor az a tulajdonjog felett áll.

Amúgy a lányotok mit tanult, mit dolgozott, mi a végzettsége? Nem tudom, mennyit keresnek, de biztosan fent tudnak tartani egy házat? Mert bizony nem tudtok mindent finanszírozni és van egy határ, ami után hiába tehetnétek, nem is szabad. Hagyni kell felnőni a gyerekeket.

2020. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 A kérdező kommentje:

Annyira csúnya szó szerintem ez, hogy mi "aláteszünk" mindent... Egyszerűen csak segítjük, aminek ő örül!


Pl. amikor a lakást vettük, nem az volt a fő preferencia, hogy egy családnak jó legyen. Hanem hogy neki egyedül megfelelő legyen, közel legyen az egyetem, frekventált helyen legyen. Most már nem az a fő, hogy közel legyen a belváros, hanem hogy csendes környéken legyenek, ne csak akkora terasz legyen, amire éppen ki tudnak ülni, hanem kert, esetleg medence, stb. Szerintem természetes, hogyha tudunk, segítünk nekik és nem elnézzük, ahogy eladósítják magukat, lemondanak dolgokról és küzdenek.


Meg kit támogasson az ember, ha nem a saját gyerekét?:)

2020. ápr. 12. 08:46
 28/74 anonim ***** válasza:
41%

Azt írod, építkezünk...

Ez a baj.

2020. ápr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
33%

Hát nem tudom én a pasi helyében biztos, hogy nem vállaltam volna így gyereket.


Gondolj csak bele. Amíg a lányod babázgat, a párja eltartja őket a fizetéséből, váláskor mi marad neki ezért? A nagy büdös semmi.


A pasi helyében én biztos külön kasszát akarnék, hogy a pasi is tudjon gyűjtögetni, és ne az egész fizetése a családja eltartásába menjen, és aztán mehet egy lyukas zoknival útjára, mert amilyük van az minden a lányodé.


Normális családoknál tudod ez úgy működik, hogy közösen teremtik meg a lakást, a kocsit, mindent, hogy esetleges válásnál, senki ne távozzon üres kézzel.


És szerintem a vejed szülei is ettől féltik a fiúkat, teljesen jogosan, hogy ahelyett, hogy szépen gyűjtögetnének közösen, most a fiuk összes pénze a családja eltartásába megy, és válás esetén az ég világon semmilye nem lesz, mert most minek gyűjtenének házra, kocsira, ha van nekik, mert ti megvettétek a lányotoknak.


Érted a problémát?

2020. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
95%
#29-es, csak onnantól, hogy ez az állapot a srácnak így megfelel (mért is ne felelne meg, hiszen ő nem tudna beletenni semmit sem), akkor ott a szülei csak szítják a légkört, teljesen feleslegesen. Hiszen a kérdező leírta, hogy leültek a fiatalokkal mindent átbeszélni, és mindenkinek oké volt a terv.
2020. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!