Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül ti ezért...

Családon belül ti ezért szólnátok? Férjem nehezményezi, hogy mindent mi veszünk a gyerekeknek

Figyelt kérdés

Tavaly nagy öröm ért minket, nagyszülők lettünk. A lányunk fiatalon lett anyuka (23 évesen), és dolgozgatott ő a pici előtt, de ritka ugye, hogy valaki rögtön nagyobb összeget keressen, és gond nélkül lehessen lakása, autója... Mi mindig támogattuk anyagilag is (pl lakás, autó, tandíj, ezek voltak a nagyobb dolgok). Nekünk ez volt a természetes. Sosem volt hálátlan, vagy olyan, aki ezeket nem becsülte volna. Mivel egyetlen gyerek, nem is tudtuk volna azt elképzelni, hogy ne segítsünk neki. Így volt ez a babával kapcsolatban is. Az autóját nagyobbra cseréltük, a lakás sem lesz már sokáig jó (pici, másfél szobás), így építkezünk éppen. Mivel ezeket teljes egészében mi finanszírozzuk a férjemmel, valamint édesapámmal, ezért a lányunk lesz az egyedüli tulajdonos. Mint kiderült, ezt a lányom párjának a szülei nem nézik jó szemmel, mert hogy az ő gyerekük is ott fog élni, és nem gondolják, hogy majd a mi lányunk fog ott szerelni, ha elromlik valami, vagy éppen füvet nyírni. Vagy amikor lett véve a nagyobb autó, azonnal érdeklődtek, hogy akkor a kicsi marad a lányunknál, a nagy meg lesz a családi autó, vagy hogy lesz ez? Amikor mondtuk, hogy nem, a kisebb el lesz adva, akkor még húzták a szájukat, hogy miért, tán annyira kell az a pár millió, amit kapunk érte? Meg hogy sokkal értelmesebb lenne, ha a kicsit használná továbbra is a lányunk, az újat meg a párja... Hogyne... Ne értsetek félre minket, nem a fiúval van problémánk. Mert ő segít mindenben, ahogy tud, most is mondta, hogy az építkezésben is ha tud, szóljunk neki és jön. De azért ezek olyan értékű dolgok, amiket az ember nem vág csak úgy hozzá máshoz, bármennyire is jó az anyagi helyzete...


Ott is dolgoznak még a szülők, és ezért is furcsálja a férjem, hogy semmivel sem segítenek a gyerekeknek. Mikor megszületett a pici, akkor is kapott egy macit, meg az apja régi babaruháit elvitték hozzájuk (úgy, hogy amúgy kislány...). A férjem mindig mondja a lányunknak ezt, hogy ez nagyon nincsen jól, meg milyen szülők ezek, de szegénykém nem tud mit mondani, azt mondja, hogy ő nem akar konfrontálódni velük, így is problémáznak mindenen. Unokázni sem nagyon szoktak, havi 2 alkalom a maximum náluk, és akkor is általában fél óra után már unják az egészet. Pedig ők ott laknak Budapesten,közelebb vannak. Férjem is mindig mondja, hogy nekik is szólhatna a lányunk, mert ők ott vannak max. 20 perc, nekem azért néha több, mint 1 óra is lehet az út, ha éppen dugó van. Mondta, hogy volt, hogy szólt, mert kellett volna segítség, de az vagy "olyan is volt", vagy kapott valami kifogást, hogy miért nem.


A férjem most az én fülemet rágja, hogy üljünk le beszélni velük. De mégis mit? Nem kötelezhetjük őket, hogy adjanak pénzt a gyereküknek, ha maguktól ez nem jut eszükbe... Nekem sem szimpatikus ez, főleg, hogy a baráti társaságunkban, ismeretségi körünkben sem "divat" ez a mentalitás. Vannak ilyenek, el kell fogadni. Ami zavar, az az, hogy minden alkalommal van valami beszólásuk, megjegyzésük, amiből árad a rosszindulat... Meg ez, hogy a lányunk párjának is legyen egy olyan házban tulajdonrésze, amibe egy forintot sem rakott bele amúgy.


Szóval kérdezném, ti mit csinálnátok?



2020. ápr. 11. 21:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy ha maradtak volna a kisebb kecóban és aztán együtt lépnek tovább nem lenne itt semmi baj. De egy pucérfenékre minek házat építeni? Munka 0, tanulás gondolom 0, csak szült. A srác se láthat benne sok mindent, mert nem dolgozott meg egy tamponért sem a lány, helyette gyorsan úgy maradt, nehogy kelljen melózni, de sebaj majd 2 év múlva jön a következő aztán így tovább.
2020. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem, miért ne lenne jó a másfél szobás lakás egy háromfős családnak.

Nem értem, miért ne felelne meg egy kisebb autó nekik.

Ti nem tudtok leállni. Valószínűleg a lányotok soha nem fog leválni rólatok. Nem biztos, hogy a rosszindulat árad a fiú szüleiből. A lányotok még mindig gyerekstátuszban van, ti vesztek meg neki mindent és ti is fogjátok eltartani, neki semmi felelőssége. Ha az én fiam készülne ilyen házasságba belemenni, én is próbálnék finoman közbeavatkozni.

Ja, havi 2 alkalom unokázásra pont tökéletes. Értem, hogy "szegénykém" problémázik, mert nem nyalják fényesre a kis hátsó felét, mint ti. Ti tudjátok. De én a helyetekben visszább vennék, és elvárnám a lányomtól, hogy most akkor már induljon el az életben, vállaljon felelősséget, és ne csak nyafogjon, hogy nem akar konfrontálódni.

2020. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
72%

Ti nem segítitek a lányotokat, hanem fényesre nyaljátok a popóját.


Vettetek neki egy másfél szobás lakást. Oké, vettetek neki egy autót, oké, de hogy ő babázni akar 23 évesen, 0 munkatapasztalattal, 0 fizetésre, nem elég, hogy el tartjátok őket (merthogy azt írtad a fiú fizetése semmire nem elég), még vesztek nekik egy nagyobb autót, meg adtok építettek nekik egy nagyobb házat az már puszta elkényeztetés.


Gondolom nem 40ezres babakocsit fogtok venni, hanem 200ezreset, meg a sima bili helyett, majd zenélő kacsalábon forgó bilit kap majd.


Nyílván ne irassatok semmit a srácra, de ne is kérjétek már számon az ő szülein, hogy ők nem szeretnének részt venni abban, hogy teljesen önállótlan, életképtelen felnőtteket sikerüljön csinálni a gyerekekből.


A beszólásaikat, meg engedjétek el a fületek mellett, egyszerűen nem nézik jó szemmel a házasságot (szerintem teljesen jogosan)

2020. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy a lányod tényleg lehetne önállóbb. Jó, igaz, még félig gyerek ő maga is, de már ideje lenne felnőnie.

Megvan mindene, sokkal több, mint amiről sok idősebb anya csak álmodhat, és még így is segítség kell neki? Mi az, amit nem tud megoldani egyedül? Erre nem kell válaszolni, csak hangosan gondolkodom. Komolyan, elképesztő, hogy odahív téged, aki messze laksz. De a párja szüleit is, mire fel? Én szégyellném is magam, ha nem tudnám megoldani a dolgaimat úgy, hogy nem kell eljárnom dolgozni, sem otthonról nem kell dolgozni, feltételezem tanulni se, minden, de minden megvan anyagilag, és mégis még mindig csak a segítség kell. Van aki ikrekkel van otthon, vagy csak simán két gyerekkel, rosszabb anyagi körülmények között, rokonok nincsenek a közelben, mégis mindent elintéz segítség nélkül.

2020. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
79%

"Amúgy a lányod tényleg lehetne önállóbb. Jó, igaz, még félig gyerek ő maga is, de már ideje lenne felnőnie."


Nem, félig sem gyerek. Egy nő aki maga is anya, ne legyen már félig se gyerek basszus kulcs. Ha meg félig gyerek, akkor vegyék el tőle a gyereket, mert egy gyerek nem képes felnevelni egy gyereket.

2020. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
77%

Ne fikázzátok a kérdezőt!

Mire költse a pénzét?

Amerikában divat állatmenhelyre hagyni, nálunk nem.

Sok nullával az ő lehetőségei alatt élek, szóval volt, hogy egy hónapig nyúltam a pofám egy ócska borotvával, mert az egyik lányomat nagy kakiból kellett kihúzni.

Tök fordított helyzet, tudom, de az ugyanúgy nem volt kérdés, hogy megtegyem-e?

2020. ápr. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
79%
A fiú szülei nem segítenek pénzzel, de tulajdont (gondolom 50%-ot) akarnak a fiúknak a házból és 100%-os használati jogot az új, jobb, nagyobb autóbra. Ezen kívül unokavigyázással sem igen segítenek, és a válaszolók nagy része a kérdezőt szidja.
2020. ápr. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
0%

57, nem fogom azt szidni, akit csak más elbeszélése alapján ismerek, mert lehet hazugság.

Ellenben a kérdező magáról sokat elárul azzal, hogy minden T/1. Pedig csak pénzt ad, nem neki kellene a lánya és a veje helyett dönteni. Mi is adtunk, vettek lakást. Nem én vettem, nem mi vettük. Ők.

2020. ápr. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
38%

Hahaha.


Tény és való, hogy a lakástulajdonban való részesedés, és a kocsi használatra való jog túlzás volt tőlük. De szerintem már csak a végső elkeseredettség beszél belőlük.


Miért is kéne havi 2 alkalomnál többször unokázniuk? A legtöbb meny pont arra panaszkodik, hogy az anyósa állandóan ott van, levakarhatatlan, stb. Gondolom nem akarnak ők is ilyenek lenni. Egy 23 éves felnőtt nő, akinek se munkája, se tanulnia nem kell, bírjon már el egy db gyerekkel basszus kulcs.


A kérdezőt pedig azért szídjuk, mert nem elég, hogy ők elkényeztetik a fiatalokat (mint írtam, a másfél szobás lakás, a kocsi, teljesen oké, és segítség, de az, hogy születik egy gyerekük és mindent nagyobbra cserélnek, mintha már legalább 3 gyerekük lenne, az puszta elkényeztetés.), de nehezményezik, hogy a fiú szülei nem hajlandóak részt venni abban, hogy fényesre nyalják a popójukat, és életképtelenné váljanak a fiatalok.


Az elmondottak alapján már ígyis életképtelen a lányuk, ha a gyerekvállalásról konkrétan a nagyszülők döntöttek (-Anyuci terhes vagyok, és nagyon szeretnék babázni, ugye fizetitek nekem?), és úgy, hogy az ég világon semmi dolga nincs csak babázni, képes 1 órás kocsiútnyi távolságról odarángatni az anyját, mert neki halaszthatatlan dolga van, meg segítség kell. Mégis mi?...


Mondom ezt úgy, hogy a lányomat énis 23 évesen szültem, mi is kaptunk házat, meg kocsit, de senkitől nem kértünk engedélyt a gyerekvállalásra, teljesen jól megvoltunk a másfél szobás lakásban, a 3 ajtós kicsi használt autóval, a férjem el tudott tartani minket, mert nem volt igényünk luxira (jó volt a 40ezres babakocsi is, és ha a másfél szobás lakásból egy 3 szobás kertes házba költöztünk volna, és egy sokkal drágább és nagyobb kocsit kellett volna fenn tartanunk, akkor minket se tudott volna eltartani a férjem, naná), a szüleink akkor jöttek unokázni mikor akartak (anyámék is és anyósomék is kB havi 2x, bőven elég volt), és nem rángattam őket oda csak úgy mert nekem segítség kellett. Minek kellett volna? Hiszen semmi dolgom nem volt csak egy gyereket, meg a háztartást ellátni.


Nem is lett belőlem életképtelen. 28 éves vagyok, most várom a második gyerekünket, dolgoztam 2 évig, fogok kapni gyedet, a férjemnek is jobb munkája lett, most fogunk nagyobb házba költözni, de ennek a felét mi fizetjük, és a felét fizetik csak a szüleim, és a kocsit is csak most fogjuk lecserélni, de nem azért, mert kicsi, hanem mert már kiszolgálta magát, és lassan többet költünk rá, mintha vennénk egy újat.


Az én férjem biztos, hogy kiherélve érezné magát, és nem csinált volna nekem gyereket, ha ilyen életképtelen nő lennék, akit nem tud eltartani a luxus igényei miatt, és ezt még a szüleim ilyen szinten érzékeltetné is vele.


Most még lehet, hogy nagyon boldogok, mert még fiatalok, és örülnek a luxusnak, meg a gyereknek, de majd mi lesz akkor, ha a fiú rájön, hogy eddig tartott a szülők segítése, többre már nem telik, az asszonyka semmire nem képes, csak fialni, és ott lesznek 3 vagy több gyerekkel, és nemhogy soha nem lesz többjük az életben, de lehet, hogy a 3 gyereket se képesek felnevelni tisztességesen.


Nem csak az a dolga egy szülőnek, hogy pénzelje a gyereket, hanem az is, hogy életképes felnőttet faragjon belőle, aki akkor is tud majd boldogulni az életben, ha ők már nem lesznek és hasznos tagja lesznek a társadalomnak. Már most látszik,hogy itt elbuktak.

2020. ápr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
88%

Végső elkeseredés? Fenéket, kapva kapnak az alkalmon, hogy lehúzzanak valakit és vagyonhoz juttassák a gyereküket. A szememben sizimplán (nem túl ügyes): tolvajok.

Unokázni nem kötelező, de ne tartsák már a markukat ennyire pofátlanul.

2020. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!