Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudassam anyummal hogy...

Hogyan tudassam anyummal hogy segítségre lenne szükségem? Szétvagdaltam a kezem már rengetegszer de azt sem vette észre.

Figyelt kérdés
Szóval az a gondom hogy 24 elmultam de nem merek elmenni dolgozni, se sehova, max a boltba megyek néha, de oda is csak ha már nincs más választásom. Félek az emberektöl, az élettöl, ugy érzem annyit sem tudok a dolgokrol mint egy 14 éves. Nem járok sehova, a szobámbol is ritkán megyek ki. Anyum mindig mondogatja hogy menjek már keressek munkát mert nincs pénzunk semmire, szerintem azt hiszi csak egy lusta dög vagyok, és hiába mondok bármit is. Volt hogy szétvagdaltam a kezem hátha majd észreveszi hogy valami nincs rendben, de soha egy szot nem szolt rá, mintha észre sem vette volna. Már csak arra tudok gondolni hogy ha valami komolyabb bajom esne akkor az csak feltünne, de ha jobb ötletetek van akkor irjátok le...
2008. nov. 22. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hàt akkor ne anyukàd segitségét vàrd,keress fel egy psichologust,az sokkal többet segithetne neked!

Azzal hogy a kezedet vàgod össze ,csak magadnak okozol kàrt.

Amit leirtàl,arra nem tudok neked egy kielégitö vàlaszt irni,nagyon sajnàlom a helyzetedet,és tudom hogy szeretnéd ha többet foglalkoznànak veled,de ahhoz neked elöbb meg kell nyilni!

És ha màsképp nem megy,akkor segitséggel.

Egy jo pszichologus segit rajtad!

Sok sikert!

2008. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De egyedül nem merek elmenni pszichologushoz sem, meg hát azt sem tudom hol van itt olyan, meg hogy megy ez, meg semmit nem tudok magamtol csinálni (és ezért utálom is magam).
2008. nov. 22. 18:32
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ilyen az anyukád, akkor se ismerné el azt, hogy nem figyelt oda rád eléggé, ha komolyabb baja esne. Ismerős helyzet, csak én nem tettem kárt magamban (és nem is fogok, én irtózom az ilyentől, nem ítélem el, tényleg nagy a baj, ha már ilyet csinál valaki, de én öcsém életét mentettem meg egy súlyos balesetből azzal, hogy csak nekem maradt annyi lelkierőm, hogy eszembe jutott mentőt hívni, mikor a csuklójából ömlött a vér).


Keress fel egy szakembert, ha gondolod, pszichológust, ahogy az előző írta, és mondd el neki, mi a problémád, esetleg egy haveri kört, mozdulj ki otthonról, ha csak egyedül is, de hátha jót tesz, vigyél magaddal egy fényképezőgépet, játssz túristát.

Tanulsz valahol? Ha igen, akkor a sulistársakat próbáld keresni, ha nem, akkor egy munkahely tényleg nem ártana, legalább addig is eltereled a figyelmedet.

2008. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem..

Szerintem a kezed vagdosása helyett odakéne menni anyukádhoz és beszélgetni. A végén kifekszel a villamos elé? Vagy mi lesz a következő?

Elég érett vagy már, gondolkodj, szerintem nem olyan szörnyű odamenni hozzá, és megbeszélni vele. Sokkal egyszerűbb, mint kezet vagdalni, az egyszer biztos!

2008. nov. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Akadályoz valami abban, hogy egyedül képes legyél elvégezni valamit? (gondolok itt pl. testi fogyatékosságra)
2008. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Pont erről van szó. Anyukád legyen az első pszichológusod, ne akarj központba kerülni úgy, hogy majd észreveszi a farcolásokat a kezeden, mert az hülyeség, egyébként ha anyukádnak szólsz, hogy legyenszíves elkísérni egy pszichológushoz, akkor megtetted az első lépést a gyógyulás felé.

Viszont ha javasolhatom, rögtön az elején tisztázd a pszichológusnál, de jobb, ha pszichiáter, hogy nem szeretnél gyógyszerfüggő lenni, tehát valami humánus bio módszerrel kezdd, mert fiatal vagy és jó lenne, ha nem lennél ráutalva mindenféle gyógyszerre, mert akkor nem lesz soha saját életed hanem csak a gyógyszerek életét fogod élni!

Erre nagyon vigyázz!

2008. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindig a szülő a megoldás, sajnos azt kell mondanom. Nincs mindenki olyan viszonyban a szüleivel, hogy egyáltalán meghallgassák, nálam is ez a helyzet sajnos, ők elvárják, hogy őket meghallgassam, de fordítva már nem hajlandóak, én nemrég voltam 24, és még mindig ez a helyzet, kb. "nincs szavam" a családban, pedig elhiheti mindenki, hogy próbáltam mindent, mégse. Szeretnék jobb szülő lenni, ha anya leszek, mert ez így nagyon rossz.
2008. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp sem azzal hogy magadban teszel kárt!

Vegyél erőt magadon és menj el egy pszichiáterhez, mindenképp, minél előbb! Csak arra gondolj, hogy a jövődre nézve ennél jobb lépést nem tudsz tenni!

Ha anyukáddal nem tudod megbeszélni, persze csak ha valójában megpróbáltad, akkor hagyd. Sajnos én is tapasztaltam, hogy vannak ilyen szülők sajnos.

De, semmiképp sem tegyél magadban kár, hiszen fiatal, erővel teli ember vagy akire még sok szép dolog vár az életben! Ezt soha ne feledd el!

Nem tudhatod mikor hoz a sors neked egy társat, vagy egy jobb időket! Mindig erre gondolj! Lesz majd egyszer valaki melletted, aki sokkal fontosabb lesz mint az édesanyád! A kedvesed, és legfőképpen a gyermeked! Persze ezzel nem azt mondom hogy nem fogod szeretni az édesanyád, hiszen az anyád, de a hétköznapjaidat nem vele fogod élni, hanem a saját kis családoddal. De ehhez meg kell gyógyulnod és nem mástól várni a megoldást! Ez csak is rajtad múlik! Győzz le minden félelmet és irány a pszichiáter, munka, tanulás, nyiss a világ felé, hogy a világ is tudjon nyitni feléd!

Muszáj!!!!!!! Én veled vagyok és sokan akik olvassák a kérdésed és kommentedet mellé!

Az életed a te kezedben van! Vedd is a kezedbe és ne hagyd elsiklani, tönkremenni! Ügyes légy!

2008. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon mely depresszioban szenvedsz, es talan epp a csaladod miatt alakult ez ki benned.

Ha anyukad meg eddig nem ment el veled a pszichologushoz, akkor szerintem ez utan se fog, mert nem ismeri fel a betegsegedet. Szolj valaki masnak aki elmenne veled. Ha nincs senki, akkor keress fel egyedul egyet, talan menj a haziorvoshoz, o majd ad beutalot a pszichiatriara. Segitsegre van szukseged, de neked is akarni kell meggyogyulni ez a legfontosabb! Menj el orvoshoz te is tudod hogy ez nem normalis ahogy elsz, eltek. Hidd el hogy millio ember szenved depresszioban, de ha nem mesz kezeltetni magadat, tragedia is tortenhet. Attol hogy nem jossz ki a szobadbol, nem fog megoldodni semmi, ugye tudod?

Hetfon menj el, nezd meg a neten, hogy hova tartozol, es jelentkezz!

Gondolj arra,hogy muszaj boldognak lenned, de az csak ugy megy, ha te teszel erte valamit. Sajnallak, de ertsd meg, hogy csak rosszabb lesz a helyzet igy, vegyel erot magadon, es menjel az orvoshoz!!! Neki elmeseled a problemadat, es o tudni fog neked segiteni, neki ez a feladata, neki ez a munkaja, az hogy a hozzad hasonlokon segitsen!!!

2008. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Hagyd abba az önsajnálatot!!! Amig nem olvastam el a korodat, azt hittem egy 14 éves irta ezt. Nőj fel. És igen, szedd össze magad, járj el szórakozni, dolgozz (ne anyukáddal tartasd el magad), költözz el!. Csak igy lehet, és minden csak elhatározás kérdése. Ha elfoglalnád magad, nem jutna időd az ilyen ostobaságokra , mint az érfelvágás. Ja, és keress fel egy pszichológust. Sok sikert.
2008. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!