Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek, hogy elveszítem a...

Félek, hogy elveszítem a legjobb barátom! Minden összezavarodott! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, pontosan ő a legjobb barátom, annak ellenére, hogy ellenkező neműek vagyunk. Ez a barátság 7 éve tart, még középsuliban barátkoztunk össze, bár sokan nem adtak volna egy lyukas garast sem, hogy ez tartós barátság lesz, ugyanis eléggé különböző a személyiségünk és ő 3 évvel idősebb is. Végül együtt jelentkeztünk fősulira, így most ugyanazon a szakon tanulunk, csoporttársak vagyunk. Ő igazán helyes srác, így mondanom sem kell, sok csaj próbálkozik nála, néhányan még tőlem próbálják elkérni a számát. És ez engem napról napra egyre jobban idegesít és érzem, hogy nem sokáig tudom fapofával elküldeni a csoporttársaimat a fészkes fenébe, mert úgy érzem ilyenkor, hogy üvölteni tudnék, hogy hagyják már békén. Szinte le sem tudnám írni azt a feszültséget és már-már agressziót, amit érzek. A napokban mesélte el, hogy amiatt nem járt el szívesen bulizni az elmúlt néhány hónapban, mert nem akarta hogyha esetleg valaki csapná a szelet nekem, akkor ahogy ő fogalmazott "túlságosan meg akarjon védeni". Én sem tudom, hogy mi ez az egész. Kétségbe vagyok esve, hogy elveszítem a legjobb barátom. Két éve élünk együtt az egyetem miatt. Olyan természetes, hogy itt van, hogy most, ahogy hazautazott (én még egy kicsit maradok itt, mivel otthon úgyis találkoznánk) gondolkodni, egyszerűen nem tudom mit csináljak. Együtt dolgozunk, de így a munka sem megy igazán. Mi már jól összeszokott páros voltunk, mással minden lassabban megy és nem az "igazi".


Tudnátok segíteni? Mit csinálnátok a helyemben? Volt már valaki hasonló helyzetben? Mik a tapasztalatok? Úgy el vagyok keseredve.


Köszi a segítséget!


2010. júl. 27. 22:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ez az az érzés, hogy "több kell". És mindig csak több, de sosem elég.
2010. júl. 27. 23:23
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Lefeküdtetek már? 7 év hosszú idő. Vagy vmi egyéb összegabalyodás?
2010. júl. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Néhány éve, egyetlen egyszer voltunk együtt. Pont a barátságunk miatt állapodtunk meg, hogy csak egyszer történhet meg és csak amiatt, mert megígértünk valamit egymásnak. Ez az ígéret kb. arról szólt, hogy mi leszünk egymásnak az elsők, mert így mind a kettőnknek pozitív élményként marad meg és megbízunk a másikban. És csak akkor tesszük meg, ha mind a ketten igazán akarjuk és nem csalunk meg vele senkit. Ez az egy alkalom volt csak.
2010. júl. 27. 23:48
 14/18 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá, sokat beszéltünk erről és egyikünk sem bánta meg. Nem volt rossz hatással a barátságunkra.
2010. júl. 27. 23:50
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy nagyon fura kapcsolat... Egymással vesztettétek el a szüzességeteket is... :D Sztem ez titkon mindig is szerelem volt:D

Amúgy... Ha ennyi ideig barátok voltatok.. Ti mindent meg tudtok beszélni. És ahogy leírtad, mindketten bele vagytok egymásba esve. Nektek már meg van alapozva a kapcsolat. Sztem érdemes lenne megpróbálni együtt. Ti már ugymond kipróbált pár vagytok. Másoknál ez úgy megy, hogy előnbb szerelem, aztán ha szerencsések, mikor az elmúlik sok sok sok év mulva (ha elmulik egyáltalán) akkor olyan megértő pár lesz belőlük mint belőletek. Sztem legrosszabb esetben is, ha összejöttök, és egyszer elmulik a szerelem akkor ugyaniylen jó barátok maradtok maximum. Sztem egyértelmű, hogy össze kéne jönnötök. Ráadásul eyütt is éltek... Bár egyéb párkapcsolataitokrol nem sokat írtál. Mindkettőtöknek hiányzik vmi plusz is? Amit másban találtok meg?

2010. júl. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt rossz hatással? Attól függ.Elértétek,hogy érzelmileg is függjetek egymástól!

Érdekes a barátságról való felfogásotok :) Minek kínlódtok,miért nem jártok?Ha tényleg ekkora az összhang és fizikailag is vonzódtok,szabadok is vagytok,akkor...?A férjem egyben a legjobb barátom is.Nem zárja ki egyik a másikat!

2010. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon kemény dolgot fogok írni. Te szerelmes vagy belé, ő ezt nem viszonozza. Ha viszonozná, nem küldene egyedül buliba, hogy nyugodtan pasizz, hanem randira hívna. Amiket leírtál, rég nem baráti érzelmekre vallanak. Ezért vagy féltékeny.

Nekem is van férfi barátom, tudom minden nőügyéről, és a legkevésbé sem zavar, mindig tudtam neki drukkolni, hogy összejőjjön, amit szeretne.

Az igaz barát onnan ismerszik meg, hogy félre tud állni, ha kell. Ha ezt nem teszed meg, és elriasztod a csajokat, AKKOR fogod elveszíteni.


Egy próbát tehetsz: felvállalod az érzéseidet, elmondod neki, vagy érezteted vele, hogy szerelmes vagy belé, de szerintem csak annyi értelme van, hogy megnyugszol, hogy te megpróbáltad. Mert összejönni nem fogtok, azt majdnem biztos.

2010. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%

Nekem volt egy ismerősöm, aki a főnökével volt nagyon jó kapcsolatban, a srácnak volt felesége meg gyermeke, de próbálkozott az ismerősömnél is, aki szintén nem volt közömbös irányában. Plátói szerelem volt, mert az ismerősöm egy tisztességes ember, aki úgy gondolta, hogy semmi esetre sem megy bele egy ilyen kapcsolatba. Nem bánta meg, mert 10 éve a főnökének dolgozik, jól keres és elégedett az állásával és az életével. A "szerelem" is elmúlt magától és nagyon jó kapcsolatban vannak. Ha akkor beadja a derekát, ma már szerintem állása és önbecsülése sem lenne.

Szerintem óvjátok a barátságotokat, túl lesztek ezen a szerelmes időszakon, és 10 év múlva hálásak lesztek egymásnak, hogy nem mentetek bele, mert, ha igen, akkor ki tudja 10 év múlva már külön utakon járnátok.

Meg aztán, igaz még messze van, 10 év múlva, sőt hamarabb is, mindkettőtöknek lesz kapcsolata, és az is elképzelhető, hogy a párotok nem fogja jó szemmel nézni, hogy ilyen nagy a kötődés köztetek. Gondolom megfogadtátok egymásnak, hogy mindig együtt lesztek jóban-rosszban, ez konfliktus forrása is lehet majd egy későbbi párkapcsolatban. Szerintem kedveljétek egymást továbbra is, de ne vigyétek túlzásba.

2010. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!