Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell bántani folyamatosa...

Miért kell bántani folyamatosan, amiért nekem többre/jobbra van igényem?

Figyelt kérdés

(Előrebocsátom, hogy pénzről lesz szó a kérdésben és nem azért, hogy dicsekedjek, felvágjak! Ezek nélkül nehéz lenne a kérdéshez a magyarázatot érthetően leírni, és nem szeretném, ha a válaszok átmennének utálkozásba, mocskolódásba. Köszönöm szépen, kellemes vasárnapot mindenkinek!)


Anyukámnak ez a második házassága, 14 éve van együtt a nevelőapámmal. Neki is van egy lánya, aki idősebb nálam. Ő 23 éves, én 21 leszek most májusban. Régen nagyon jóban voltunk, szinte legjobb barátnő szinten, de aztán máshogy alakult az életünk, máshová mentünk továbbtanulni. Itt kezdődött a fő gond, mert neki nem voltak nagyobb tervei, inkább levelezőre ment, hogy a barátjához tudjon költözni (vagyis a srác szüleihez). A nevelőapám már ezen is kiakadt, hogy eldobja a legjobb éveit magától egy fiú miatt, aki semmilyen szinten nem megfelelő a lányának (annyi a gondja igazából, hogy a srác nem gazdag). Én is továbbtanultam, de én több tervvel indultam, nem "csak" azzal, hogy lediplomázzak. Már voltam külföldi féléven, két nyarat is Spanyolországban töltöttem, az egyetem mellett nyelvet tanulok és egyebek. A mostohatesóm pedig olyan már most, mint egy 35 éves feleség. Pl. mikor lediplomázott, kapott 20 milliót a nagymamájától, hogy tudjon venni lakást magának. Aztán mondta, hogy ők a párjával nem akarnak elköltözni a fiú szüleitől, hanem inkább azt a pénzt a ház felújítására költik. Az apja ezen is kibukott, hogy az egy ezeréves kockaház, aminek még éppen nem omlik a fala. De mivel a lányával nem jó a kapcsolata, azonnal ordítva kommunikál, így csak jól összevesztek és nem beszéltek hónapokig, a pénz meg nyilván arra lett költve, amire a mostohatesóm akarta... Viszont neki ez így jó, ő azt mondta, hogy nagyon szeret ott élni/lenni. Én úgy vagyok vele, hogy az ő élete, ő dolga. Én ezt nem tettem volna meg, mert ez egy diákszerelembőll lett felnőtt párkapcsolat, ami az előzményeket tekintve bármikor véget érhet, és akkor ott lesz pénz és lakás nélkül, mehet vissza az anyjáékhoz. De mint írtam, ez az ő dolga és ezt nem zúdítottam rá.

Én 2 év múlva fogok végezni (osztatlan mester) és nem fogok Budapesten maradni. Itt viszont egy újépítésű lakás ára (2 szobás, tehát nem valami hatalmas penthouse) 22-25 millió (vidéki megyeszékhely). Mondták a szüleim, hogy akkor már jobban megérné kertes házat venni esetleg szerkezetkész állapotban akár, mert az mégis csak jobb és nem egy erkélyem lesz a 3.-on összvissz. De ezek még tényleg csak tervek, érintőlegesen beszéltünk erről egyelőre. Anya férje viszont felcsattant, hogy minek kell nekem ház, dolgozzak meg érte és amúgyis, sosem dolgoztam, nem is érdemlek semmit. Ez tényleg így van. Gimnazistaként hétköznap minden délutánom iskola után fullon volt (matek korrep., nyelvóra, sport). Hétvégente tanultam, apánál, vagy a nagyszüleimnél voltam. A nyaramat nem akarták elvenni a szüleim, mert látták, hogyan hajtok egész évben, plusz mivel elvált szülők gyereke vagyok, nyáron nagyon keveset voltam itthon. Utána jött az egyetem, és mondták, hogy támogatnak anyagilag, ne aggódjak a pénzen, az iskola legyen az első. Járjak be minden órára, készüljek szorgalmi időszakban is, csatlakozzak diákkörökhöz, stb. Belegondolva, nagy gondban lennék, ha nekem az egyetem mellett dolgoznom is kéne, mert eddig minden félévben volt minimum 2 olyan nap, mikor elmentem reggel 8-kor és délután 5-6(-7) körül értem haza. Most is hiába van online oktatás, nem lett könnyebb a félévem, sőt... Szóval ezt a könnyítést kaptam, és ezért nagyon hálás vagyok nekik. Viszont kicsit úgy érzem, hogy az anyám férje rajtam akarja "leverni" azt, hogy az ő lánya más(/esetleg rosszabb) döntéseket hozott az életben. Úgy van vele, hogyha az ő gyerekének nem lett lakása/háza, akkor nekem se legyen. Autóvásárláskor ugyanez volt, a fő érve az volt, hogy az ő lánya is vonatozik minden héten, bírjam ki én is. Nem érdekelte, hogy nekem autóval másfél, vonattal legjobb esetben, késések nélkül is min. 4 óra az út, és hogy a lánya egy laptoppal+kézitáskával utazik, én pedig bőrönddel, táskával és egy kutyával.


Mielőtt megkapnám, hogy az ő pénze is... Nem, nem az. Külön kasszán vannak az összeköltözésük óta (10+ éve). Mindent feleznek. Én ennek a férfinek egy forintjába sem kerültem soha. Mégis bánt, most is egész hétvégén a beszólásokat hallgattam, hogy miért ülök itthon, ha ennyire ráérek, menjek dolgozni (ja, most, amikor mindenkit csak elküldenek, meg minden bezár/csődbe megy). Tanácstalan vagyok, eddig ssoem szóltam vissza, remélve hogy befejezi, de ez hatástalan... Szerintetek mit csináljak?


2020. ápr. 26. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Én is úgy látom, hogy a nevelőapd irigy. A beszólásait jobb lenne, ha anyukád állítaná le, de ha nem teszi, nyugodtan megmondhatod neki te is, hogy mivel neki nem kerülsz pénzébe, és nagykorú vagy, kíméljen meg az életvezetési tanácsaival. Magától nem fogja észrevenni magát.
2020. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Anyukád férjének semmi köze ahhoz, hogy a te vér szerinti szüleid mit adnak neked és mennyit. Én szülőként, ha megtehetem, akkor segíteni fogom a gyerekemet az ingatlanvásárlásban. Nekünk nem tudtak a szüleink segíteni, de folyamatosan takarékoskodunk mi a mi gyerekünknek, hogy ne a nulláról kezdje az életét, ha kirepül a családi fészekből.

Viszont ha a szülők nem tudnak segíteni, akkor egyedül kell megoldani a gyereknek. És akkor lehet, hogy nem huszonévesen, hanem majd 30-as korában kerül abba a helyzetbe, hogy ingatlant vásároljon, vagy esetleg megoldja hitelből.

Egyik megoldás sem rossz, egyik sem helytelen, bármelyik megoldható. Minden attól függ, hogy ki mivel indul.

2020. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Azt mondanám neki, ha megsértődik, ha nem, nem vagy az apám, azon kívül, hogy ittlaksz semmi közöd hozzám. És ezt megfűszerezve azzal, hogy anyukád előtt mondod el neki, mert nem hiszem el, hogy sosem hallotta ezt.
2020. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

vágd nyugodtan a fejéhez ( de tényleg higgadtan minden érzelem kifejezés nélkül) hogy arról te nem tehetsz, hogy az ő lánya egy idióta,de te megdolgoztál azért hogy elköltözhess hisz mesteri szintet teszel le és nem az első szerelmed szüleinél laksz a nagy semmire...

Te tanultál, nem is fogsz a nyakán élni, szálljon magába és örüljön, hogy csak a saját életképtelen lányáról kell majd gondoskodnia, amikor az hazarohan a híresen "nagy" szerelemből.

2020. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Abban teljesen igazad van hogy, semmi köze hozzá, hogy te mit szeretnèl, de valahol az ő nézőpontját is megérthetnéd. Nem mindenkinek adatott ez a lehetőség meg, ő a saját bőrén látja azt is, hogy milyen ha rosszul használják..stb.


A többire nem reagálok mert nem szeretnélek megsérteni.

2020. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Ne támadj vissza, nem kell hisztit csapni, nem kell kiosztani meg ilyenek. Simán teljesen nyugodt hangon higgadtan közöld vele, hogy köszönöd az észrevételt majd te és a szüleid eldöntitek. Az üvöltözés meg "kiosztás" az ilyen proli szokás, és az ilyen se_ggfejeket amúgy is sokkal jobban kiakasztja a higgadt érvelés, mert azzal nem tudnak mit kezdeni.
2020. ápr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4%

Azzal nincs baj, ha többre, jobbra vágysz. Azzal viszont igen, hogy ezt nem úgy akarod megoldani, hogy túlórázol, vagy lesz még egy állásod (tudom egy sincs), hanem elvárod, hogy a szüleid (MOSTOHAapád) a s*gged alá tolják.

Miért nem apádtól kérsz pénzt? Az igazitól? Ezt nem értem.

2020. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
5. válaszoló, szívemből szóltál!
2020. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

ugye az feltűnt, hogy az tök természetes hogy a mostohatesó a nagy semmire kapott 20 millát, pedig ő nem is tanult igazán tovább és végül nem is külön otthont vett hanem apósék házát újította fel, ami ha nem lett leszámlázva és szétválnak akkor megszívta a mostohatesó és csak integethet a pénzének.

ellenben kérdező végigtanulta az éveit különórák stb. és csak felvetette, hogy hogy képzeli még csak nem is követelte azt...

kérdező próbálj a saját lábadon létrehozni a jövődet és nem mások pénzére támaszkodva, de igaza van, ha azzal nincs baja hogy a lánya eltapsol 20 millát a semmire akkor neked sem teheti ezt szóvá (de nem is köteles adni neked semmit).

2020. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
igazad van- akart lenni
2020. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!