Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet változtatni az érzelmeimen?

Lehet változtatni az érzelmeimen?

Figyelt kérdés

A férjemmel 5 éve vagyunk együtt, mikor össze jöttünk, tudtam, hogy van egy fia a volt barátnőjétől. Nem zavart, szerettem a gyerekeket, ő 3,5 éves volt, elvoltunk, játszottunk, aranyos egy gyerek. Viszont ahogy telik az idő egyre jobban hasonlít az anyjára, mivel vele él, ezért viselkedésben is, én pedig idő közben valamiért (fogalmam sincs mi tört össze bennem) megutáltam a gyerekeket, és el sem tudnám képzelni, hogy sajátom legyen. Nem pszichopata gyerek kínzós módon utálom őket persze, egyszerűen irritálnak, a hangjuk, az energiájuk, nagyon lehúzzák a hangulatom. A kissrác is pont ugyan így irritálni kezdett, és még jönnek hozzá a szemei meg az arcformája ami tiszta anyja. Szögezzük le, én elejétől kedves voltam, mint az anyával, úgy a párom fiával is, az már egy másik dolog, hogy a nő tett azért, hogy ne kedveljem. A gyerek viszont nem, nagyon szégyellem magam amiért így érzek, egyszerűen ha a közelemben van a gyerek, én ki akarok futni a világból, rosszul vagyok.

A páromnak nem mondtam el, de valószínűleg érzi, látja, hogy inkább kerülöm a fiát.

Szeretnék változni, szeretném szeretni a kissrácot, de egyszerűen nem megy, nem viselem el.

Félek, hogy ezzel a férjemet bánthatom meg a legjobban, meg szegény gyereknek sem akarok lelki sérelmeket okozni.



2020. ápr. 29. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
nézd én kinézetre sajnos apám vagyok,de lelkileg egy az egyben anyám, szóval csak a kinézet miatt nem kedvelni, háááát itt a kapcsolatod is nagy bajban lesz. Hidd el ha nem fogod fel, hogy az a gyerek nem az anyjára hasonlít akkor valójában nem fogadtad el, hogy a férjednek volt előző kapcsolata és előbb-utóbb ez ki fog bukni.
2020. ápr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerinten meg kéne keresned egy pszichológust ezzel és vele kideríteni, mi lehet a gond. Az is lehet, hogy a felszínen - ahogy itt a kérdésben többször bizonygattad - elfogadtad a férjed előéletét, de magadban mélyen belül mégsem. Lehet ezeket az érzéseket vetíted most ki a gyerekre, de közben annyira próbálod tagadni - magad előtt is -, hogy inkább minden gyereket "nem kedvelsz", nem csak a férjed fiát. Plusz az exszel sem túl jó a kapcsolat és írod, hogy a gyerek állandóan rá emlékeztet... minél hamarabb kezdj ezzel a gonddal valamit, mert csak egyre jobban elmélyül és szétrág belülről, közben pedig tönkremehet a férjeddel is a kapcsolatod. A gyerek meg még kicsi, jó 10 év mire önállósodni fog, addig meg folyamatosan az életed része lesz.
2020. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem is el kell menned pszichológushoz.. sajnos ismerek egy párt ahol így kezdődött, azóta ott tart a dolog, hogy a feleség rá sem bír nézni a gyerekre, ezért az apuka már másfél éve nem is látta az előző házasságából született 10 évesét..
2020. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!