Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztatható-e a születési...

Megváltoztatható-e a születési anyakönyvi kivonat?

Figyelt kérdés

Sajnos ezzel kapcsolatban nem találtam információt sehol, mindenhol csak névváltoztatásról van infó.


A helyzet a következő:

Házasságon kívül lett anyum velem terhes (magyar anya szerb apa), de mire megszülettem, anyum már férjhez ment egy magyar férfihoz, akinek a neve az én születési anyakönyvi kivonatomba lett beleírva.

A biológiai apámat sajnos nem ismerem, nem láttam egyszer sem, anyum sem hallott felőle semmit már minimum 20 éve.

Az egyedüli, amit tudok, az a biológiai apám teljes neve, és kész. (Mo.n születtem, és itt is nőttem fel, anyum szerint a biológiai apám elment Németországba vagy Angliába miután különmentek)


A kérdésem az, hogy ha én azt szeretném, hogy a születési anyakönyvi kivonatban a biológiai apám neve legyen azt lehet kérelmezni, vagy ebben az esetben ez nem lehetséges? Révén a nevén kívül semmi információm nincs róla, anyumnak sem.


Lehet-e ezt kérvényezni?


Készi a segítséget!



2020. máj. 2. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem.

Anyakönyvibe úgy vesznek fel ahogy/ aki vállalta a vezetéknevét neked adni ergo itt a magyar apuka. Nevet tudsz változtatni,de születési nevednél mindig is a magyar apukás neved lesz.


Miért akarod ennyire változtatni?

2020. máj. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ennyi erővel bármilyen nevét beírethatna bárki oda.

Ha megdől az apasági vélelem, akkor változik az apa neve.

2020. máj. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%
Igen, lehet. A Te esetedben megfelelő DNS tesztekkel alátámasztva, no meg a delikvensekkel megerősítve lehetséges.
2020. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, de nyilván nem kizárt. Ennek azonban az a feltétele, hogy a jelenlegi biológiai apasági bizonyítási módszerekkel egyértelmű igazolást nyerjen, hogy ki az a konkrét személy, aki 99%-nál nagyobb valószínűséggel a biológiai apa. Ehhez tehát 3 személynél el kell végezni a megfelelő laboratóriumi vizsgálatot: feltételezett apa, anya és a gyermek. Sok sikert !
2020. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
És miért olyan fontos ez hogy egy vadidegen neve szerepeljen ott? Apádat- azt aki felnevelt, nem csak beleévezett anyádba- nem zavarja hogy el akarod onnan tüntetni a nevét?
2020. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Egyébként miért akarnád egy olyan nevét, akivel nem is találkoztál, nem ismert el gyerekeként?
2020. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet.

A születésibe, házasság esetén az akkori férj neve kerül.

Ennek a megváltoztatását csak a férj kérheti bíróságon, megfelelő bizonyítási eljárás keretében, hogy nem ő az apa.

Ha az anya által vérszerintinek megjelölt apa nem kerül elő, akkor az anya vezetéknevét kapja a gyerek.

Ha te valamiért nem akarod a nevelőapád nevét, csak névváltoztatással tudod megoldani, az meg lehet bármilyen engedélyezett név - tehát Hitler, vagy Nagyf.szú nem lehetsz - így a vérszerinti apád vezetékneve is. Ettől még a jog, a nevelőapádat fogja vérszerintinek tekinteni.

2020. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, születésed után kérvényezhette volna az apád vagy a pasi, aki felcsinálta anyud
2020. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
A 3 as vagyok. Igennel válaszoltam, mert kellő indokkal meg lehet változtatni. Az enyémet is megváltoztatták, ezért tudom. Erre a tyúkmellű kérdező lepontoz. Legközelebb írd oda a kérdésedhez tökorrú, hogy milyen választ vársz.
2020. máj. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
És azt honnan veszed hogy kérdező pontoz le? szerintem nem lehet látni ki volt..
2020. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!