Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztatható-e a születési...

Megváltoztatható-e a születési anyakönyvi kivonat?

Figyelt kérdés

Sajnos ezzel kapcsolatban nem találtam információt sehol, mindenhol csak névváltoztatásról van infó.


A helyzet a következő:

Házasságon kívül lett anyum velem terhes (magyar anya szerb apa), de mire megszülettem, anyum már férjhez ment egy magyar férfihoz, akinek a neve az én születési anyakönyvi kivonatomba lett beleírva.

A biológiai apámat sajnos nem ismerem, nem láttam egyszer sem, anyum sem hallott felőle semmit már minimum 20 éve.

Az egyedüli, amit tudok, az a biológiai apám teljes neve, és kész. (Mo.n születtem, és itt is nőttem fel, anyum szerint a biológiai apám elment Németországba vagy Angliába miután különmentek)


A kérdésem az, hogy ha én azt szeretném, hogy a születési anyakönyvi kivonatban a biológiai apám neve legyen azt lehet kérelmezni, vagy ebben az esetben ez nem lehetséges? Révén a nevén kívül semmi információm nincs róla, anyumnak sem.


Lehet-e ezt kérvényezni?


Készi a segítséget!



2020. máj. 2. 11:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
19%
Igazad van, csak tippelek, hogy másnak mi érdeke lenne?
2020. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod felvenni egy olyan pasi nevét, aki csak megcsinált, de sohasem keresett? A Te Apád Anyud férje. Egy olyan alaktól nem kellene semmi. Szerintem tiszta hülyeség volt Seres Dánieltől is a névváltoztatás. Ilyenkor olyan, mintha valaki egy büdös k...-nak kiáltaná ki azt a nőt, aki megszülte. Olyan későn mondta el Anyukád az igazat, hogy ennyire megharagudtál rá? Légy szíves, ne tedd! Akkor inkább az Édesanyád vezetéknevét vedd fel, ha ennyire nem tetszik a Nevelőapádé, vagy ennyire nem szereted Őt!
2020. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kérelmezni mindenképp lehet, a sikeressége más tészta. Valóban alá kell valahogyan támasztani, hogy ő az apa.
2020. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha jóváhagyják a módosítást, a születésid akkor sem fog megváltozni, csak a neved. Különben indokolt esetben kérheted a névváltoztatást a genetikától függetlenül is. Azt is jóváhagyhatják.
2020. máj. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%
Hivatalosan az az apád, aki az anyakönyvi kivonatodban szerepel, ezen ha fejre állsz se fogsz tudni változtatni, maximum ha lemondd rólad, de akkor is csak olyan személy lehet az "apád" aki anyukád férje jelenleg és a nevére vesz. De amúgy én sem értem, hogy ez miért merült fel benned, igazából ha anyukádék nem mondták volna el akkor te abban a tudatban élnéd le az életed, hogy anyukád férje az apád. Vagy esetlega külföldi örökségre fáj a fogad?
2020. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!