Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagynéném felrúgta a macskámat...

Nagynéném felrúgta a macskámat, ezt utólag tudtam meg, most mit kéne lépjek?

Figyelt kérdés

Hét elején volt nálunk egy építkezés, nagynéném és férje önkéntesen jelentkezett, hogy jön segíteni. Velem mindig jófejek szoktak lenni, sokat segítenek, így alapvetően jó viszony van köztünk.

A konfliktus gyökéroka az volt, hogy ők "kutyások" és szerintük nincs értelme a "macskának", ezért őket "dögöknek" hívják. Pedig ha logikusan belegondolok a kutyáik csak ugatnak agyba-főbe, minden Szilveszterkor és évközben többször csak úgy elszölnek, amikor hajtóvadászatot kell utánuk indítani, az ürüléküket fel kell szedni, sokat esznek és még sétáltatni is kell őket. Az én cicáimnak sokkal kisebb igényük van, eltemetik a kakit és a kártevőket legalább fogdossák, szóval egyáltalán nem tudom alátámasztani a véleményét. Azt mondja legalább a kutya elédszalad üdvözölni. Ha ismerné a cicáinkat látná, hogy ők is futnak elénk ha jövünk, ha elmegyünk utánunk és ha csak a környéken sétálunk jönnek velünk és rengeteg szeretet adnak. Szóval bármelyik érvét le tudnám verni.

Utólag, apukámtól tudtam meg, hogy mikor épp nem voltam ott, akkor nagynéném úgy belerugott a macskába, hogy az fájdalmába nyekkent egyet. Ráadásul vemhes is a macska, és már nagy pocakja van. (1 éves, ivartalanítás be volt tervezve, de a koronavírus miatt lemondta az állatorvos).

Nagyon dühös vagyok és most nem tudom mit tegyek, reagáljak-e erre, illetve jövő héten folytatódik a munka, akkor is itt lesznek.


2020. máj. 3. 08:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Ne ess neki rögtön, kérdezz rá, hogy igaz-e. Utána beszéld meg vele normális hangnemben, hogy ez miért volt jó. Utána biztosítsd róla, hogy ha még egyszer a macskák közelébe megy kifordítod a pitsáját és olyat rúgsz bele, hogy a Szovjetunióban tér magához.
2020. máj. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Egyes....

Ez jó nem is kell itt semmi több

2020. máj. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Szegény cica, remélem nem lett semmi baja 😕
2020. máj. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem csukasd bortonbe a nagynened , mondjuk eletfogytiglanra....

megis mit tehetsz mar utolag? Ha baja lenne a macskanak, latnad. En is utalom a macskakat, de ha az allatom bantana vki, pipa lennek.

2020. máj. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
#6 jövő héten jönnek ismét, akkor valószínűleg folytatódik a macskáim szóbeli és talán fizikai baxtatása. Ráadásul bográcsozni is fogunk ezúttal, szinte biztos, hogy a cicák jönnek majd szaglászni, amire biztosan reagál majd nagynéném. Szóval nem csak a múltról van szó.
2020. máj. 3. 09:12
 6/25 anonim ***** válasza:
65%

Egyikőtök sem felelős állattartó, ez élből lejön. Egyikőtök sem normális, hogy versenyeztet két teljesen különböző állatot, a vélemény szubjektív, primitív dolog vergődni ezen, de gondolom te még gyerek vagy, ők meg már nyilván nem.

Nagynénéd meg vállalhatatlanul ostoba, nem mellesleg irtó szar ember, amiért képes a kicsit és a védtelent bántani. És valóban, súlyosbítja, hogy a macska vemhes. Nem neked, de annak a szülődnek, aki a testvére, el kellene igazítani, hogy nálatok mi hogyan működik.

2020. máj. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
#8 én szeretem a kutyákat, attól még, hogy próbáltam nagyanyám egoját letörni és észérvekkel sarokba szorítani, nem azt jelenti, hogy kevesebbre tartom a kutyákat. Én nem a "hasznossága" miatt tartok állatot, kutyáért is könyörögtem anno, de a szüleim nem engedték. Szóval szó sincs semmilyen versenyről.
2020. máj. 3. 09:15
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

#1 +1


Tudod,kit rugdosson az idióta rokonod. Biztos elküldeném melegebb éghajlatra

2020. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%
Nektek senki nem szólt, hogy nem kéne most családilag gyülekezni?
2020. máj. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
#12 tizenvalahány eset van a megyénkben. Vidékiek vagyunk, itt jönnek az enyhítések. A kertnek rendben kell lennie, mert részben ebből élünk. A tavaszi munkát nem tudjuk nyárra halasztani, ha növénytermesztéssel foglalkozunk. Családon belül vagyunk, idegent nem hívtunk. Gondolom nem jutunk pokolra ezért.
2020. máj. 3. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!