Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gondja lehet a barátnőm...

Milyen gondja lehet a barátnőmnek ami miatt így él?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm már 35 éves. Amit elmesélt abból tudom, hogy rossz, veszekedéssel teli légkörben nőtt fel. Nem vitte semmire az életben csak a kudarc veszi körül. Egy alkalommal a házuk előtt mentem el, és halottam ahogy az apja trágár szavakkal beszél az anyjáról. Nagyon meglepődtem, nem is köszöntem. Talán ez hatott az életére amiért még velük el? Ez a légkör lebontotta az életét?
2020. máj. 15. 21:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ritkán, formaságból találkozunk, de abszolút nem engedem magamhoz közel, és a szuicid hajlam úgy múlt el, hogy tettem magamért, két terápiát is végigcsináltam. Őszintén azt pedig honnan veszed, hogy az a nagyobb sérült, aki nem tud kikerülni, és, ha idáig nem sikerült neki, akkor már nem is fog? Ez eleve nem verseny, hogy vannak a kicsit, és vannak a nagyon sérültek. Ugyanaz az inger teljesen másképp hathat két emberre. Én nem elítéltem a barátnőjét, csak nem értem, hogy miért kínozza magát még 35 évesen is ilyen emberekkel. Mi ebben a megítélés? 17 éve felnőtt, nehogy már 17 év alatt semmit se tudott volna tenni magáért! Arról már nem is beszélve, hogy hol ítéltem meg MINDENKIT.


A lerombolt énképet se tudom megérteni, miből gondolod, hogy nálam nem fordult elő? Anyám mindent megtett azért, hogy elhiggyem magamról, hogy fogyatékos vagyok, nem csak veszekedett velem, hanem sz.rrá püfölt, volt, hogy strandon a hajszárítóval vert, nem érdekelte, ki látja (akkor gondolhatod, milyen lehetett otthon), karmolászott, és olyan ocsmány beszédet, mint amit tőle hallottam, azt a legutolsó részeg kocsmatöltelék sem tudja überelni. Amúgy alkoholista sem volt, szimplán egy idegbeteg, aki kikészült idegekre vállalt engem. Mivel teljesen középosztálybeliek voltunk, anyagi problémáink nem voltak, így a koli mellett dolgoznom valóban nem kellett, főleg, hogy a tartós betegségegem is van, amire kaptam támogatást a sulitól (de amúgy is rendkívül olcsó koliban voltam).


Az albérletekről és a fizetésről is van elképzelésem, hiszen éltem és élek is benne.


Ha sérült ember vagy,teljesen mindegy milyen iskolai végzettséged van,mert a melóhelyen ugyanúgy kicsinálnak,mint az otthoni mérgező környezetben. --> Ezt muszáj megkérdeznem, hogy jelentheted ki MINDEN sérült emberre nézve? Az enyémtől sokkal durvább gyerekkorokból kikerülő ember lett megbecsült, közkedvelt ember a munkahelyén, senki nem bántja őket. Eleve egy normális munkahelyen az emberek dolgoznak, és ok nélkül senki sem készít ki senkit. Nem egy munkahelyem volt, de sehol nem volt divat bárkit is bántani.

2020. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Onnan veszem,hogy ismerek ilyen családot,ahol 3 gyerek van,és mindhárom ugyanott nőtt fel,mindegyik sérült,de a mértéke nem egyforma.


Van,amelyik összejött és van egy viszonylag normális párkapcsolat.

A másik összekötötte az életét egy tőle 25 évvel idősebb nővel(anyakomplexus),a harmadiknak meg sosem volt párkapcsolata.

Amit leírtam az életkorban növekvő,tehát a legnagyobb gyereket érintette meg legjobban,ő lett a legsikertelenebb,ami logikus,mert amikor megszületik egy gyerek,akkor egyedül van,mire a testvére megszületnek,évek telnek el,amíg ő meg tudja bárkivel beszélni ezeket a családban.

Jellemzően a legkisebb gyerek sérül legkevésbé.


A legkisebb gyerek(az egyedüli lány),neki volt a legnagyobb szerencséje,mert legalább lánynak született,így könnyebben talált egy pasit akihez elmenekülhetett.De a mai napig jár hozzájuk az apja,erőszakosan,hívatlanul beállít,és olyankor őt ki kell szolgálni.

Pedig egy a lány már 30 felett van.És most sem tud neki nemet mondani,mert fél tőle.

2020. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

Akkor te szerencsés vagy,mert jó helyen dolgozol,de bizony a legtöbb helyen,ha érzik rajtad,hogy sérült vagy vagy kiközösítenek,vagy kihasználnak.

A sérült,önértékelési zavarral küzdő emberekre jellemző az áldozat szerep.

Mivel a családjában is megalázkodó szerepet töltött be,így a munkahelyen mindenkivel indokolatlanul kedves.

Ezt sokan gyengeségnek veszik,és kihasználják.


Másik rokonom,40-es nő,30-as éveiben diplomázott.Nála nem volt semmi extra csak annyi,hogy az apja alkesz.

Mindig mindenkivel túlzottan kedves,és a melóhelyen mindig rásózták a túlórát,mert ő úgy sem mond nemet.

2020. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy van ilyen is és olyan is, de ez nem attól függ, ki mennyire sérült (eleve, ki nem sérült bizonyos mértékben), hanem a személyiségtől. Zsigerből éreztem, hogy amit anyám tesz, az rossz. Honnan? Sz.arul esett, éreztem, hogy rossz hatással van rám, onnan. Aztán egyszer eljött az a pillanat, hogy megvédtem magam. Nálunk fordítva volt, én vagyok a legkisebb (jó nagy korkülönbséggel), a két nagyra még volt türelme, én azonban egy pocsék válás után születtem egy másik pasihoz, némileg olyan pasibiztosító szándékkal (maga anyám is elismerte). Ki volt készülve idegileg, hát úgy is állt a gyerekhez, aztán csodálkozott, miért voltam mellette én is idegbeteg. Amint távolabb kerültem a családtól, jobban lettem. Mai napig ha úgy alakul, bármikor kiosztom anyámat, mert van egy határ, amit nem léphet át, és kész. Bőven elég az, amit művelt velem mikor még iskolás sem voltam, és a mai napig magát mutatja be áldozatnak, aki sajnos rákényszerült arra, hogy engem püfölni kelljen...
2020. máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Engem egyedül gimiben bántottak, ott is csak 4-5 ember. Kihasználós emberekbe én is belefutottam (nem mindenki tudatosan csinálta, köztük is volt pár igencsak összetört ember), és sokáig én is túl kedves voltam. Meg kell beszélni az ilyen emberekkel a határokat, minimális önkritikával csak észhez térnek. Aki meg nem, az menjen csak.
2020. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig az, hogy valaki a későbbiekben milyen lesz, mindkettő függvénye. Fontos, hogy az adott ember mennyit bír elviselni, és mennyit kap. Vagy ahogy ti fogalmaztatok mennyire sérül a légkörben, amibe kerül és hogy milyen személyisége van.
2020. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Valószínű. Nyilván én is fejlesztettem magam, és a mai napig masszív lenyomata van bennem az egésznek, de elnyomni sosem hagynám, hogy bárki elnyomjon, egyszerűen zsigerből. Velem ilyet többé senki nem tehet! Az anyám típusú embertől menekülök, akiben felfedezem az ő mentalitását, azt olyan ívben kerülöm, hogy még csak egy liftbe se kelljen beszállnom vele. Amúgy nem a harag az, amit anyám felé érzek, egyszerűen csak szörnyülködöm az egészen. Meglett, felnőtt embernek annyi önkritikája sincs, hogy komolyan elhiszi, ő volt az áldozat, és neki tényleg püfölnie kellett egy gyereket, a sokkal rosszabb lelki terrorról már nem is beszélve. Szenved ő eleget a saját mentalitása miatt.
2020. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Jól tetted, kedves utolsó! Bár mindenki ennyire független és erős lenne!
2020. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!