Mit kéne tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleink elváltak és a tesómat ez kissé megviselte. Már azelőtt is járt pszichológushoz és azóta is folytatja. Ezzel viszont csak a gond van.


Az apánk belemagyarázta, hogy ő mindent megad neki és ez a mindent tulajdonképpen azt jelenti, hogy teljesen el van engedve és már annyira elfajult, hogy ha nem az van, amit ő akar akkor teljesen kifordul magából. Mindenkit lenéz, kihasznál, pedig ő nem ilyen volt. Csak szeretetre van szüksége, amit az apánk tárgyakkal próbál pótolni. Nagyon önző lett és észre se veszi, hogy ezzel a viselkedésével mindenkit megbánt a környezetében.

Persze ennek az ő szemében én meg az anyánk vagyunk az okai, hogy nem szeretjük. Ha nem úgy ugrálunk, ahogy ő fütyül, akkor egyszerűen leszar. A magyszüleim és az anyám teljesen belebetegedtek.


Szóval visszatérve a pszichológushoz... a hölgy meg ezt a viselkedést csak erősíti benne. Azt mondta neki (ezt a tesóm mondta el!!), hogy ha csak ellehetetleníteni tudjuk, akkor jobb ha nem is tartja velünk a kacsolatot.

Olyan durván elborult szövegeket szokott mondani, hogy kételkedek abban, hogy ő ugyanaz az ember, akivel én a gyerekkorom töltöttem.


Próbáltam szépen meggyőzni. Próbáltam csúnyán. Sehogy se lehet. Beszéltem már az apámmal, hogy kezdjen valamit a szituációval, rúgja ki a pszichológust vagy tudomisén, de nagyon konkrét választ nem kaptam, csak, hogy gyereket nevelni komplex dolog, majd megértem, ha lesz.

Ebben teljesen igaza van, nem is vitattam. De ő sehogy se nevel. És ez nem csak nekem tűnt fel. 5 éve még nem volt ilyen a húgom és azóta ő "nevelte".


Mit kéne tegyek? Nagyon bánt és két tűz között érzem magam.

Szeretném, ha a testvéremnek normális felnőttkora lenne, ha már ilyen szépen le lett rontva a gyerekkora vége. Abba is belegondoltam, hogy mi lenne, ha magamhoz venném, de nemhiszem, hogy a gyámügy vagy ő ebbe belemenne.



#apa #anya #testvér #anygszülők
2020. máj. 18. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
hány éves?
2020. máj. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nehéz helyzetben vagy. Nem egyedi jelenség, pedagógusként, kívülállóként több ilyent is láttam. Az egyik szülő, rendszerint az apa a saját "népszerűségéért" mindent megenged és megad a tininek, aki gyakorlatilag teljesen szabadjára van hagyva, míg az anya napi szinten küzd, hogy teljesítve legyenek a feladatok, legyen egy rendszer a gyerek életében, ismerje meg a kötelezettségeket, pl. saját szobája rendben tartása. Az egyik ilyen tini pszichológushoz járt, aki csont nélkül elhitte, hogy az anya bántalmazza lelkileg, csak azért, mert volt néhány szóváltás, nem egyoldalú leüvöltés. Én az anyát és a gyereket is meghallgattam, a pszichológus csak a gyereket, persze neki lejött a "bántalmazott gyerek" szindróma. A gyerek persze amint lehetett, az apjához költözött, aki mindent ráhagyott, és gyakran fizikailag is magára hagyta a munkája miatt. A gyerek teljesen szétesett, beszélni sem lehetett vele normálisan, de "szabad" volt.

Úgyhogy most nagyon nehéz idő jön, és nem tudom, fogsz-e tudni hatni a húgodra, főleg, ha az apa agymosásnak is alávetette, amire a pszichológus ráerősített. Esetleg, ha van olyan tanára a húgodnak, akit szeret vagy tisztel, beszélj vele, hátha tud hatni rá.

2020. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A testvérem hamarosan 17 éves lesz.

Megkérdezem az osztályfőnökét, hátha ő vagy tud valakit aki tudna rá hatni

2020. máj. 18. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!