Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül mennyire...

Családon belül mennyire adjátok egymásnak a dolgaitokat? Irigység, hogy a drágább, féltett dolgaimat nem akarom puszira odaadni?

Figyelt kérdés
Apukámmal ma eléggé összevesztem, mert nálunk voltak unokatesómék, és több holmimat szó nélkül odaadta a két lánynak. Vagyis úgy volt, hogy most lett kész a szobám (festés + új bútorok) és megnézték a sminkes részt is. Apa közben elkezdte mondani, hogy na az egy fekete lyuk, mert hogy itt annyi smink van, mint egy nagyobb plázában. Ez valahol igaz, mert a sminkelés nekem egy hobbi igazából, rengeteg videót nézek róla, magamon is elkészítek mindig valamit. Sok van, de próbálom mindet használni, és ha veszek (teszem azt) egy szemhéjpalettát 12-16 ezerért, akkor azt nem jó szívvel adnám oda senkinek, főleg olyannak, aki amúgy nem is tud/szeret sminkelni. Most meg elkezdték nézegetni a dolgaimat, és jött a nagy hűha, hogy nekem megvan ez, meg az és hogy azok milyen szépek, stb. Erre apám, hogy jajj válogassanak nyugodtan, és vigyék, ami tetszik. Ők ezt komolyan is vették, az anyjuk állította le őket, hogy egy valamit lehet. Elvittek egy palettát és egy rúzst, ezeknek az értéke együtt több, mint 25 ezer forint. Ott nem akartam balhézni, hogy letenni, mert nem vagyok ilyen, de utána mondtam apának, hogyha ilyen jószívű volt, akkor ezeknek az árát adhatja is vissza. Erre felháborodva, hogy ő aztán ennyit nem ad "kencékre", meg van elég és ne legyek irigy. De ez szerintem nem irigység, én ezeket a saját (megkeresett) pénzemből vettem és nem azért, hogy 2-3 használat után lenyúlja valaki, aki nem is ismeri ezeket a márkákat, nem tudja mennyibe kerülnek és nem is tud sminkelni. Mondtam, hogy ennyi erővel akkor a 3 autónkból vigyenek el legközelebb egyet, amelyik tetszik nekik, hiszen van nekünk elég, meg biciklivel is eljárkálhatunk. Szerinte túlzok... Anya nekem adott igazat, meg aztán bejött, hogy rendeljem meg az ő kártyájával ezeket, hátha még ebben a hónapban megjönnek, meg válasszak még valamit. Régen is mindig ez volt, hogy pl. kicsiként én nagyon szerettem barbizni, volt rengeteg babám, hozzájuk Barbie ház, autó, mindenféle ruha, stb. Aztán egyszer hazajöttem egy mamás hétvége után, és minden oda lett adva barátoknak, mondván, hogy én már nagy vagyok, úgysem játszok velük. Pedig akkor még 11-12 éves, ha lehettem, és ha nem is minden nap, de néha még előkerültek, vagy megnéztem őket, stb.

2020. máj. 19. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem egészen ugyanaz, ha én adom oda valakinek, vagy más adja csak úgy oda szó nélkül az én saját cuccomat másnak. Szerintem teljesen jogos a kiakadásod. Szerencsére nálunk nem volt ilyen, csak olyanok kerültek át máshoz, amihez már több éve nem volt nyúlva és csak porosodik a szekrény aljába. A többi dolog ami esetlegesen csak épp nincs használva, azt kölcsönadjuk egymásnak és amíg nem kell vissza, addig nyugodtan a másiknál maradhat, mert bármikor szólhatunk és visszakérhetjük.
2020. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is neked adok igazat.
2020. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem adogatjuk oda másnak a másik cuccait. Az ilyesminek az a menete, hogy akinek kell, az elkéri a tulajdonostól, és az vagy odaadja vagy nem. Állj a sarkadra, és beszélj apukáddal.
2020. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon durva. Persze, hogy neked van igazad. Én ott helyben szóltam volna, hogy leállni, ez nem a máltai szeretetszolgálat.
2020. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyáltalán nem számít irigységnek, tökre igazad van. Azt normálisnak tartom, ha rég nem használt tárgyakat, ruhákat odaadjuk a másiknak, de nem a drága dolgokat. De ha igen, akkor arról a tulaj döntsön, aki megvette és/vagy használja. Nekem anyum volt mindig is ilyen. Ha jött hozzánk valaki, mindegy, hogy családtag volt, barát, szomszéd, vagy az unokatestvérem barátjának a kutyája orvosának az unokája, akinek tetszett valamim, annak mindjárt mondta, hogy “Ó, tartsd csak meg, a lányom úgy se használja!” Ezt nagyon sokszor eljátszotta és utána még rám volt kiakadva, mert szóvá mertem tenni.
2020. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, apád nagyon hülyén csinálta ezt a dolgot. Biztos neki is van olyan hobbija amire költ, és te nem tartod fontosnak, mégsem adnád oda másnak a cuccait csak úgy. Meg egyébként sem turkálunk más holmijai között, nemhogy még ajanlgatni, te jó ég.

Még jó hogy anyud ilyen jó fej, ő amúgy nem beszélt apáddal erről? Meg azért a csajok is elég pofátlanok, kb a legdrágább cuccokra rámenni...

2020. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mondta anya még, hogy felhívja őket, de most visszakérni 1. ciki, 2. nem használnám már azok után, hogy ők itt neki álltak próbálgatni...

Nekem a smink olyan, mint a fehérnemű, vagy a cipő, nem hordanám azt, ami már máson is volt. A szemhéjpaletta még csak-csak, de a rúzst nem kenem azután a számra, hogy ők végigpróbálták, meg összevissza maszatoltak vele.

2020. máj. 19. 21:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ártól és holmitól függetlenül illetlenség elajándékozni a másik cuccait. Lényegtelen, hogy párszáz forint vagy 10000+ft volt. Mert nem csak anyagi értéke lehet/van a dolgoknak.
2020. máj. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hú, apád nagyon bunkó. Mellesleg a rokon lányok is. Számomra teljesen alap lett volna visszautasítani, és pont úgy vagyok vele mint te, hogy saját smink cuccomat nem adom oda, még kölcsön sem (higiéniai okból), és másét sem használom. Legközelebb, ha vendégek jönnek, mindent zárni, és külön szólni apádnak, hogy ne ajánlgassa a te cuccaidat. Anyukád rendes volt.
2020. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után természetes hogy kapj helyezzük újat. Szobád meg ezentúl zárd valahogy, nem kell ott apádnak mutogatnia, osztogatnia senkinek semmit.
2020. máj. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!