Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Gazdag rokonok", titeket is...

"Gazdag rokonok", titeket is folyton próbál leszólni a család, csak mert jobban éltek?

Figyelt kérdés

Elég szegény családból jövök, és nem csak a szülőkre gondolok, hanem a tágabb családi körre is, nagyszülők, nagynénik-bácsik, unokatesók egyike sem élt soha túl jól. Én sem vagyok igazából gazdag, de sok-sok munka árán sikerült egy normális kis életet megalapoznunk a férjemmel, nekünk volt először kocsink a családban, csak nekünk van családi házunk, mi szoktunk külföldi nyaralásra utazni évente, baba is csak nálunk jön egyelőre. Diplomám is csak nekem van.


Na most, igazából a családi találkozók jelentős része szól arról, hogy amit mi csinálunk, az mind felesleges, hülyeség, sz*r. Mindig jön a szurka-piszka, csak úgy említés szintjén, hogy a diplomások el vannak szállva maguktól, minek akkora ház, mikor jó az 50 nm-es is, ők aztán nem pazarolnák a pénzt külföldi utakra, bezzeg nekünk jól megy, stb. Most ott tartok, hogy elmegyünk, aztán lassan 5 mondatnál többet nem is szólok, mert semmit nem lehet mondani, hogy az ne "felvágás" legyen.


Pedig egyébként nem szoktam lenéző lenni, de jóformán semmit nem lehet mondani, hogy abban ne a felvágást lássák. Abszurd. Mindenre van valami beszólás.


Már egyre ritkábban megyek emiatt, kb. csak a nagy családi ünnepekre, de most ott tartok, hogy totálisan meg is szakítom a kapcsolatot, a francnak van ehhez kedve. Már régóta jár a fejemben, a gyerek miatt nem akartam, hogy ne fosszam meg a tágabb családi körtől, de őszintén, már nem is tudom, veszít-e egyáltalán ezzel valamit.


Titeket is cseszegetnek, csak mert jobban éltek, mint a rokonok?



2020. máj. 26. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem mindkét félnek igaza van.


Neked se kéne hencegni a rokonok előtt, hogy "diplomád van" (ami a mai világban nem egy nagy szó egyébként), meg külföldre jártok.

Viszont téged is megértelek, hogy az életed nagy részét nem tudod velük megosztani mert (valószínűleg) irigyek rád. Sajnos sok mindent nem tudsz kezdeni ezzel, mert ilyen emberek mindig lesznek.


Mi hétköznapi emberek is "irigykedünk" a milliárdosokra, sztárokra, hogy milyen jól megy nekik pedig semmit se csinálnak csak énekelnek/sportolnak. Ez kb hasonló a rokonaiddal, ők se fogják tudni megérteni, hogy te azért ap énzért megoldoztál.

2020. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mar nem. Mentek a levesbe. ;-)
2020. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ez rosszul irigység. (Mondom ezt a család szegényebbik ágáról származva). Nem szabad törődni vele, ha csak visszahallod valahonnan.

Ha a sokadik ilyen szurkapiszkát kapod szembe stb., akkor kérdezd meg a hőzöngőtől, hogy irígy-e? Ha azt mondja nem, akkor te azt mondod, hogy amúgy ízlésről (Noszvaj vagy Honolulu) nem vitatkozunk. Ha meg irígy, mert ő maga mondja, ezután mondhatod, hogy te mit tettél érte, és nem bűn, ha élvezed a munkád gyümölcsét.

2020. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden irigy ember beleesik abba a hibaba, hogy csak azt latja, ami van, azt mar nem akarjak, mibe kerult, mi van mogotte: mennyi munka es tanulas. Ezekre oda sem kell figyelni. ;-)
2020. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem szoktam hencegni, ezeket a példákat csak azért írtam le, hogy egyértelmű legyen, mire gondolok.
2020. máj. 26. 13:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg a tipikus magyar irigység megtestesülése. Nem tudnak örülni a sikereiteknek sem, nem egy világban éltek. Minek külföldre utazni...? Hát ők soha nem fogják megtudni, és nem a pénz miatt, hanem mert be vannak szűkülve agyilag. Szerintem sem sokat veszít a gyerek, ha nem lesz olyan szoros a kapcsolat. Túl rövid az élet ahhoz, hogy olyan emberekkel foglalkozz, akik mérgeznek téged.
2020. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már régóta nem járnék a helyedben ilyen nagyobb összejövetelekre!Így nincs értelme,változás később sem lesz náluk!
2020. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Nahát, mintha csak az én anyámról írtál volna. Én vagyok az első diplomás a családban, amit önerőből hoztam össze minden értelemben (anyagilag és lelkileg is), most meg tök jól keresek, de nagyon keményen megdolgozom érte. Nagyjából ötször dolgozom időben többet, mint anyám és elképesztően nagy a stressz is, vőlegényem dettó.

Ha találkozunk, mindig talál valami alkalmat, hogy beszólhasson rá, hogy bezzeg nekünk milyen könnyű.

Nem mintha felvágnék bármivel, mint ahogy az egyes válaszoló írja, sok mindent el sem mondok neki. De valamiért folyton talál valamit, ami kapcsán odaszúrhat. Ezek a saját komplexusai és irigysége miatt van. Egyébként annyiszor küldtem neki állásajánlatot, ajánlottam fel neki, hogy megtanítom angolul, megtanítom a gépet kezelni, Excelezni, CV-t csinálni stb. Kényelmesebb neki a langyos szban ülni és mondogatni, hogy bezzeg másoknak milyen jó élete van. Azt pont nem látja, min megyek át ezért. :)

2020. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a férjem anyja irigyli. Az a baja, hogy önerőből csináljuk a dolgainkat és olyan lesz amilyet mi akarunk pl. a lakás.

Legalábbis ez az érzésem. Azt tuti irigyli, hogy ha más jobban keres akár 10 Ft-tal. Mindig azzal van, hogy ő mennyit dolgozik a pénzért és mindenki akinek van, annak jobban megy sora. Én nem keresek nála jobban amúgy, csak én tudtam mindig spórolni. Ő meg szeret másra támaszkodni.

De lehet csak szimplán semmi nem érdekli ami velünk kapcsolatos. Teljes érdektelenséget mutat mostanában. Semmi dolgunkra nem kíváncsi.

Úgy látom idén a koronavírusra fogva fel sem köszöntenek engem, szerintem azt is teljesen elfelejtik idén.

2020. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Ez a klasszikus vidéki irigység.


Amikor majonézt kérek a rántott húshoz, és emiatt én vagyok a pesti sznob. Pofám szakad le.


Én már gyerekkoromban se szerettem ezeket a családi összejöveteleket, 16 éves korom óta nem is járok. Szerintem te se tedd.


Ha valaki mégis beszól, azt szoktam mondani, hogy "Tetszik tudni, baxottsokat tanultam meg dolgoztam érte. Lehet utánam csinálni.)

2020. máj. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!