Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engedik, hogy...

Miért nem engedik, hogy szeressem? A barátomtól tiltanak a szüleim a származása miatt.

Figyelt kérdés
Én egy 19 éves lány vagyok .A barátommal kb 4 évvel ezelőtt ismerkedtünk meg 1 buliban.Nem volt szerelem első látásra ,szép lassan alakult úgy hogy egymásba szerettünk.Amikor "nagybolodogan" haza vitem hogy bemutassam őt a szüleimnek és meglátták h a barátom cigány azt mondták h azonnal takarodjon a házból és hogy én soha többé nem találkozhatok vele . Persze ez nem így történt titokban továbbra is taláékozgattunk és persze mindíg lebukás lett a vége . De akkor már annyira szerettem h egyszerűen képtelen voltam vele szakítani .Azóta viszonyom nagyon megromlott sajnos a szüleimmel :(. Én próbáltam mindíg felhozni ezt a témát h ismerjék meg , hogy ne ítélkezzenek elsőre de semmi ,minden hasztalan volt. és én egyre jobban érzem h távolodok el a szüleimtől ,de már bele fáradtam a harcba és nem tudom h mit tehetnék .Azt tudom h a párom nem fogom ott hagyni meert nagyon szeretem !!:(:( Tudom a párom soha nem fogják elfogadni. :( MIT TEHETNÉK ??
2008. nov. 24. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

A kerdesedben a valaszod: a szarmazasa miatt nem engedik hogy talalkozhass vele, de ezt te is tudod.

Szerintem mindenki irhat itt neked, ha a szuleidnek sem sikerult lebeszelniuk tegedet errol a sracrol, akkor itt mit varsz? Azt, hogy valaki azt mondja, hogy nem baj, ha cigany a baratod? Szerintem senki nem fogja ezt mondani, ezt ne vard.

Keress masik pasit magadnak, ne akard hogy te is es a gyerekeid is putriban nojenek majd fel! Vagy neked tetszik a Gyozike show talan, es tetszik ahogy ok elnek?

Nagyon egyszeru kis naiv leany vagy, ne tedd az eletedet tonkre!

2008. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos el kell fogadnod azt, hogy a szüleid ilyen korlátoltan gondolkoznak erről a témáról. Ha minimálisra csökkented velük a kapcsolatodat, akkor ha igazán szeretnek, akkor egy idő után talán rájönnek, hogy butaság emiatt eltaszítaniuk maguktól. Én egy ideig biztos, hogy nem beszélnék velük, hogy ráébredjenek arra, hogy mennyire vagy fontos nekik.
2008. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Első válaszolónak: nem a kérdező egyszerű, hanem Te! Miből gondolod, hogy minden cigány putriban él? Ekkora butaságot..
2008. nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

KÖszönöm szépen a gyors válaszokat !:)

UI: Nem putriban laknak ! :)

2008. nov. 24. 15:25
 5/11 yuda ***** válasza:
88%

Rendben van lepontoztátok a kissé nyers első hozzászólót,de be kell látni,kis igazság van benne-hiszen köztudott,hogy származási,kulturális és iskolázottsági különbségek is komoly okot adnak-pontosabban adhatnak nagyon sokféle konfliktusra-épp ezért szokták javasolni a hasonlóakat-mindazáltal a szerelem legyőzhet minden akadályt!...-de azok miatt amiket írtam, meg lehet részben érteni a szülők véleményét is, nem gondolnám, hogy alapból gonoszak,inkább a féltés beszél belőlük és legjobbat akarják a gyereküknek-gondolom a kérdés beírója is így vélekedik?!


Valószínűleg évek múlásával, főleg ha látják, hogy boldogultok-akkor megbékélnek majd, de nem gondolnám,hogy pár kört ne kellene még lefutni...nem lesz ez egyszerű menet, és nem csak a szülők miatt, majd meglátod- nem tudom lesz e hozzá majd erőd-, gyerekeitek is lesznek és majd ott is kijön- nem születtél cigánynak, de majd miattuk is fel kell vállalnod az esetleges harcokat ez ismeretlen terület lesz számodra ,míg párod beleszületett -pl.az iskolában..stb-de én a legjobbat kívánom nektek és kitartás!

2008. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bíztatást ! Tudom hogy a szüleim nem rossz emberek csak valahogy nem értjük meg egymást tudom h féltenek :( Pedig nem kellene :(

Tudom h nem lesz 1szerű de úgy érzem hogy Érte bármire képes lennék És ez nem kis múló szerelem (4 éve tart) !!! idáig is nagyon sokat harcoltam érte ,és ha kell még többet fogok !!!

2008. nov. 24. 19:58
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Remélem ez segít1kicsit!

Szereted a szüleid, ők is nagyon szeretnek!Ez szerintem bitosan így van!

Ha megromlott a köözeli jó kapcsolat akkor csak tarts mértékkel 1kis távolságot de tiszteletet adj csak. Semmit sem bezsélj aeeről a nézetkülönbséről csak általános témákat: hogy jól vagy; Mit dolgozol; Milyen a munkád; stb Ha betarod abbamarad az ellensségeség, mert idővel nem tehetnek mst mint temiattad nem fognak már törődni a témával. Csak lassan , nyugodtan nyiss feléjük, mert kell idő ahhoz, hogy már érdeklődjenek is a dolgaid és ezáltal az életed iránt!

A saját szitum írtam le!

Sok sikert! Erika

2008. nov. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Lehet, hogy a szüleid többet láttak, tapasztaltak már ebben a témában, mint te. Gondolj bele, hogy csak jót akarnak neked és azt, hogy később ne bánd meg a döntésedet. Rendben, a szerelem sok mindenen átsegít, de képzeld el, hogy majd egyszer gyereket szülsz ennek a férfinak és a te gyerekedet ugyan úgy megvetik, mert cigány és hiába fogja mondani, hogy az anyukája nem cigány, lehet, hogy még szégyenli is majd az apját, sajnos erre is láttam már példát.

Gondolj arra, hogy 3 ember boldogságát teheted tönkre: a szüleidét, a leendő gyermeketekét... Megéri?

A leendő antirasszista kommentelőknek pedig annyit, hogy az ország rasszista, hiába festünk itt szép képet, ha kilép az utcára, akkor pedig negatív tapasztalatok érik. A boltban követni fogja a biztonsági őr, ha bemutatkozik, nem adnak ki neki lakást, az önéletrajzán meglátják a nevét és vissza sem hívják.

Hidd el, ez a lehető legnehezebb út, amit választani akarsz. Ha pár év múlva szembesülsz majd azokkal, amiket leírtam, lehet, hogy úgy fogod gondolni, bárcsak kerestél volna egy olyan férfit, aki miatt a szüleid nem keserednek el teljesen.

2008. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Hello,hm..en is atestem ezen a dolgon de az en szuleimnek nem volt baj,h a fiu cigany volt:),es csak azert valtunk el,mert tul nagy a tavolsag kettonk kozott:(..de jobb igy..De tartjuk a kapcsolatot es nagyon jol egyezunk es szerintem ha kozelebb laknank akkor biztosan a mai napig is egyutt lennek:)

Az utolsonak,en nem ertek azzal egyet,h tonkre teszed a gyereked eletet..mert ha jo korulemyek kozott no fel es rendezett,meg okos es torekvo lesz akkor nem hinnek,h problemai lesznek az eletben..lehet,h lesz 1 keves..,mert pl.sok ember van,aki csak barnabb boru de nem cigany..en ismerek olyant,es akkor veluk mi lesz..?

Szoval sztem kitartas,csak azt nem ertem,h a szuleid miert nem beszelgettek bar egy kicsit vele,h lassak milyen ember..

Tehat kitartas..mert ami kesik nem mulik;),szeressetek egymast,es vigyazzatok egymasra:)

2008. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki időt szánt arra h segíteni próbáljon nekem :) :)
2008. nov. 26. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!