Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel győzhetném meg a szüleimet?

Mivel győzhetném meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Apám és anyám idősebb. Apának sokszor fáj a háta,lába,dereka,ízületei stb. Szóval az időskor jelei látszanak rajta. Anyánál kevésbé, neki "csak" vérnyomásproblémája van és fülzúgás (nem a vérnyomás miatt).

Megláttak múltkor az újságban egy ilyen hirdetést, ami tipikusan a hozzájuk hasonló idős emberekre megy rá, csodaszert hirdetnek, amit valami random professzor igazolt tudományosan, hogy hú mennyire jó. Mondanom se kell annyi tudományos alapja van mint a 18+ oldalakon fellelhető "egy csepp ebből a gélből és 10 centit fog nőni" hirdetéseknek.

Rendeltek először valami tapaszt a fülzúgásra. Én erről nem tudtam, csak mikor már megérkezett. Mert nyilván ha a fül-orr-gégészek nem tudnak mit kezdeni a zúgással, majd egy újságban hirdetett csodatapasz megszünteti. Meg kapott hozzá ajándékba egy bizsu nyakláncot. Meglepő módon a tapasz nem használt.

Viszont kaptak egy ajánlatot, ők a kiválasztott nyertesek, akik megkaphatják a 8millió forintos díjat, de persze csak akkor ha záros időn belül rendelnek még valamit. Erről már szóltak nekem is, félóráig győzködtem őket és soroltam az észérveket, hogy miért orbitális baromság ez az egész, még egy cikket is találtam, mely szerint ezt a céget (vagy valamelyik névelődjét) egyszer 12 egyszer pedig 22millióra büntették a kamutermékeik miatt(GVH intézkedett is ellenük, de hogy mi lett az eredménye nemtudom), de ez sem hatotta meg őket. (Ahogy az sem, hogy tudják a nevüket, a nyereményjogosító lapra mégis azt nyomtatják rá, hogy címzett: a nyertesünk. Nyilván nem azért nyomtatták rá ezt, hogy szüleim mellett még 100 másik embert is palira vegyenek, á dehogy, hát ők a becsület lovagjai :))

Szóval kifogytam mindenből és mondták hogy na még rendelnek mert, hogyha tényleg van esély a 8millára akkor megéri mert miért ne, meg ha azt a sok büntetést ki tudták fizetni akkor biztos van miből kifizetni a 8milliót is (persze, lehet hogy van, de hogy azt nem a ti nyereményetekre szánják az olyan biztos mint ahogy jelenleg a laptop előtt ülök idegesen. Na meg egy ilyen svindlis cégnek biztos vannak módszerei, hogy kedvezményesen ússzák meg azt a sokmilliós büntetést is). Meg ha csak egy órát is küldenek mellé ajándékba, legalább küldik és nem vernek át.. Mondom ha csak egy óra kell, hogy meggyőzzelek üljünk kocsiba, veszek én nektek egy órát és benzinpénzzel együtt is olcsóbban megússzátok mint ezzel...

Megérkezett a rendelés ma, valami érfalakat helyreállító zselé, amivel napi 3x kell kenni a területet. Meg jött egy üzenet mellé, hogy mostmár nagyon nagyon tényleg mi vagyunk az ultimate nyertesek, akik megkaphatják a hőn áhított 8 millát, de itt jön a váratlan fordulat. Ki nem találjátok mit kell csinálni hozzá...

Úgy van! Rendelni mégvalamit! Hát nem fantasztikus? :D ÉS persze megint gondolkoznak a rendelésen...


Elnézést a terjedelmes levélért, de ki kellett írnom magamból. Tudnátok még esetleg valamit tanácsolni amivel meggyőzhetném őket? Én már teljesen kifogytam az ötletekből... Jelenleg ott tartok, hogy rendeljenek, lesz..om, de mégis cseszeget a tudat, hogy éppen x összeget gombolnak le a szüleimről és nem tudok ellene mit csinálni és ezek a szarháziak zavartalanul működhetnek. Ráadásul nem is vagyunk olyan átlag feletti anyagi helyzetben, hogy csak úgy szórjuk a pénzt ilyenekre.



2020. jún. 8. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
ha nem működött a fülzúgás elleni cucc akkor minek rendelnek újra?
2020. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
GOndolom a szüleid nem túliskolázott emberek, pont a céltáblái az ilyen átvágós cégeknek. Ha azok az érvek és tények nem hatották meg őket, amiket itt felsoroltál, akkor menthetetlen a helyzet.
2020. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jajjistenem! :( Hát nem irigyellek!

volt egy ismerősöm, és ugyan nem volt a "játékban" ilyen 8 milliós nyereménylehetőség (ami tuti, hogy kamu!!!!) - de szegényt az idős szülei még be is támadták, hogy azért beszéli le őket, mert az örökségre pályázik... :-( :-( :-(


Leírod (akár priviben is), hogy melyik cégről van szó? Csak kíváncsiság... Meg amúgy több fórumon is tűzzel-vassal irtom az iylen áltudományos sz.rságokat! :-DD


Bár azt látom, te már nyomoztál, GVH, stb.....

2020. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. A nyeremény reményében

2. Nem iskolázottság kérdése az, hogy olyan állapotban van valaki ahol mindenbe kapaszkodik ami (vélhetőleg vagy valójában) segíthet a problémáiban :) Főleg ha idős az illető.

3. Persze hogy nyomoztam, elvből sem fogok csak ülni a hátsó felemen, miközben ilyen disznóság megy az orrom előtt, szüleimről van szó meg pláne nem.

2020. jún. 8. 15:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Ráadásul súlyosbító körülmény (büntetés esetén), hogy koruknál fogva korlátozott belátóképességű, nem tökéletes egészségű embereket céloznak meg!


Itt egy határozatban is szerepel...


" A GVH megítélése szerint az emberi szervezetre ható termékek esetén a különféle betegségben szenvedő vagy azt megelőzni szándékozó emberek sérülékeny fogyasztói csoportot alkotnak. Ők a gyógyulás vagy gyógyító hatás reményében lényegesen érzékenyebben reagálnak a gyógyulást ígérő tájékoztatásokra, emiatt különös jelentősége van a tényszerű, túlzásokat nélkülöző, bizonyított állításokat tartalmazó tájékoztatásnak. "


[link]

2020. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az "ujság" nem véletlenül a Lokál?

Nehéz dolgod lesz meggyöznöd a szüleidet arrol, hogy ne döljenek be az ilyesminek. Talán ha megprobálnál áldozatok panaszait összegyüjteni. Vagy ha egy ismerösöd bevonásával rendelnél valamit, amire várhatolag ugyanugy jönne a 8 millás ajánlat. (Természetesen mindezt ugy, hogy a szüleid is lássanak minden egyes mozzanatot belöle.)

2020. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5. Pont emiatt büntették meg őket, de valami miatt mégis üzemelnek mai napig.

6.Több helyen hirdetnek hasonlókat. Asszem Blikkben is láttam valamikor, Kelet-Magyarországban is. Szánalmasnak tartom, hogy ekkora nevek is közreműködnek az ilyesmiben.

Próbálkoztam már összegyűjteni a panaszokat, de nem jártam sikerrel, nekifutok még egyszer. Rendelni biztos nem fogok semmit, senkinek a segítségével, még a nagyobb jó érdekében sem vagyok hajlandó egy fillért se adni az ilyesmibe és mástól se fogom elvárni.

2020. jún. 8. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!