Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy nem ver?

Figyelt kérdés

A férjemmel birkóztunk, csiklandoztuk egymást. Mögötte voltam, hirtelen meg akart fordulni és véletlenül szemen vágott a könyökével. Nem volt szándékos, azonnal ugrott jégért, ápolgatott, győzött bocsánatot kérni.

Pechemre monoklim lett. A férjemre nem haragszom, egyértelműen nem szándékosan csinálta, baleset volt.


Viszont a szüleim másnap jöttek látogatóba és hiába meséltem nevetve, hogy milyen ügyesek voltunk, meg vannak győződve róla, hogy ver és mindenképp "meg akarnak menteni".


Hogy tudnám meggyőzni őket, hogy mindkettőnk bénaságából fakadó baleset volt?


2012. márc. 8. 02:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Leszólnám a fejüket, hogy fejezzek be már a hisztériát, baleset volt, játszottatok. Fölöslegesen csinálnak elefántot a bolhából.
2012. márc. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Meg mondod nekik hogy nem ver. Ennyi..
2012. márc. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Volt egy orvos ismerősöm aki a kutyájával a porban szokott bírkózni. Egyszer orrba harapta a kutyája ,mert biztos rossz helyen fogta meg. :)

Nem bírta elhitetni a sebésszel hogy nem verték meg! Nem kell feljelenteni senkit!

De gondolom nem szívesen mesélte volna el orvos kollégáinak ,hogy 40 éves léttére a kutyájával a porban birkózik.. :D

Szóval nem csak te jártál így:P

2012. márc. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Csak féltenek, úgyhogy nem kell leszólni őket, örülj hogy ilyen aggódó és gondoskodó szüleid vannak.
2012. márc. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
nem kell meggyőzni őket. Ha nem bíznak benned annyira, hogy higgyenek neked, akkor felelsleges győzködni. Monddmeg, hogy rohadt rosszul esik neked, hogy azt hiszik hazudsz és nem tudják,hogyha valami történt volna akkor úgyis elmondanád, ezért többé erről nem akarsz beszélni velük. De nagyon szomorú vagy emiatt.
2012. márc. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Ülj le velük még egyszer a férjeddel együtt, és meséljétek el újra nekik az egészet. Mond el azt is hogy milyen boldogak vagytok együtt, köszönd meg az aggódást, de mond hogy felesleges, mert csak játék volt. :) Így mindenki jó hangulatban marad :)
2012. márc. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

"Csak féltenek, úgyhogy nem kell leszólni őket, örülj hogy ilyen aggódó és gondoskodó szüleid vannak."


A negyedik válaszolónak, ez a lehető legrosszabb tanács. Látszik hogy demagóg típus vagy, csakhogy épp az ilyen igazolás ami ártalmas. Gondolj már bele, férje van - tudod te mekkora nyűg az embernek, amikor a szülei még házasság után is úgy kotlanak a feje felett, mintha gyerek lenne?


Értelemszerűen vannak ennek fokozatai, és nem biztos hogy a kérdező szülei minden lében kanál típusúak lennének (sőt, szinte biztos hogy nem), de a hozzád hasonlóak bátorítása miatt beszélik be maguknak az örökös pátyolgató szülők, hogy amit tesznek az JÓ.


Minden rosszá válik ha nincs mérték, ha túlzásba viszik, hidd el.

2012. márc. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Én nem meséltem volna el,hogy birkóztunk... minek?

Ha kérdezik,hogy mi történt mondtam volna,hogy történt egy kis baleset... de semmi komoly. S ezzel le is zártam volna a témát. Ránk tartozik.

2012. márc. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Valószínűleg azért gondolják azt, hogy mert vert a férjed, mert nem szimpatikus nekik és ő benne nem bíznak.


Nemrég történt, hogy egyik barátnőmnek a szeme alatt kis monokli volt, mindeninek azt mondta, hogy beütötte senki nem is gyanította volna, hogy a párja ütötte meg, de utólag mégis kiderült.

2012. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 zokniszörny ***** válasza:
78%

Meg tudom érteni a helyzetet, az én szüleim is gyanakvó, örökké aggódó természetűek, amit a fejükbe vesznek, az úgy van, és kész. Már sok mindent el se mondok nekik, mert azonnal jön a gyanúsítgatás, a vádaskodás, meg a veszekedés. Pedig felnőtt nő vagyok.

Amiben hibáztál: nem szabadott volna ezt elmondanod nekik, ugyanis ez úgy hangzik, mintha "magyarázkodnál". Tudod, én mit csinálnék? Ezt mondanám: "Ha a férjem annyira meg akarna verni, akkor biztos olyan helyen ütne meg, ahol senki sem látja, ugyanis annál okosabb, mintsem hogy kompromittáló helyzetbe hozza magát." Amúgy itt már jó magyarázkodási stratégia nincsen. Ha ennyire nem bíznak a férjedben, vagy ennyire nem ismerik, akkor mondhatsz nekik bármit.

2012. márc. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!