Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy életmódot váltsanak?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor idegesít, amikor látom, hogy egy kicsit sem foglalkoznak azzal, hogy mit, és mennyit esznek, illetve mennyit pocsékolnak.
2014. máj. 22. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Ebből, így semmit sem tudtunk meg!
2014. máj. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők nem akarnak változtatni, akkor semmivel.
2014. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sehogy!


Én is kiskorom óta azt hallom/látom a szüleimtől, hogy a zöldség az fúj, a zsíros hús mellé csak krumpli vagy rizs jár, ha netán saláta van, az sem zöld, hanem valami majonézzel nyakonöntött tocsogós förtelem, gyümölcs néhanapján, de a legtöbb abból is mérgező, a teljes kiőrlésű vagy magvas kenyér az sz*r...


Még csak 50 év felett vannak épphogy, de már egy halom egészségügyi problémával küzdenek. Persze nem hiszik el, hogy az egészséges életmód, és kezdetnek az egészséges étkezés sokat segítene, mert ugye "zölddel" nem lakik jól az ember.


Tragikus... a saját hülyeségük miatt fogom őket egyszer elveszíteni, annyira tudom :(

2014. máj. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk is sokszor ez van harmadik. Csak az a baj, hogy nekünk is ezt tanították meg, és az öcsém most is ezt tanulja el tőlük. Nekem ez nagyon nem tetszik.

Én is félek, hogy emiatt bajuk lehet, de azért nem adom fel könnyen, valamit tenni fogok értük :)

2014. máj. 22. 20:26
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Legelőre a szülőkkel! Nagyon gondos vagy! Lehet, hogy senki sem kér belőle?
2014. máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos lehet. :(
2014. máj. 22. 20:37
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Van, aki inkább rövid de boldog életet választ, nem mindenki szeretne 100 évig élni, ezt el kell fogadni. Ráadásul van, aki hiába él egészségesen, mégis meghal fiatalon, és az egészségtelenül élők között is vannak sokáig élők. a saját életét mindenki maga választja meg, nem érdemes foglalkozni vele túlságosan. Én sem szeretnék élni sütemények és csoki nélkül, persze igyekszem korlátok közé szorítani afogyasztást, de nem örülnék, ha valaki le akarna beszélni róla.
2014. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Semmi baj a szüleid étkezésével, bár gyümölcsöt ehetnének többet.

Semmivel sem egészségesebb a korpás kenyér, mint a fehér. Csak ma ezt akarják elhitetni mindenkivel. A Malomiparnak el kell adni a korpát is.

A nagyszüleim sem esznek ilyen egészségesnek hirdetett ételeket, mégis egészségesek, még 80 évesen is.

2014. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én sem gondolom azt, hogy vannak ételek, amikről le kéne mondani, tényleg mindenki azt eszik, amit szeretne, de azt mértékkel kéne tenni.
2014. máj. 22. 20:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Soha ne akard meggyozni oket ily formaban, csak szeretettel tudsz elerni barmit is. pl. hivd meg oket ebedre, ami azt jelenti, hogy te keszited el az ebedet pl. amire vigyaznod kell, hogy legyen melle fott rizs, vagy burgonya a zoldsegek kozott, tehat legy figyelemmel arra, hogy nekik ez megszokott. Lassan tudod felkinalni azt, ami egeszsegesebb, de igy fogod elerni azt, hogy erezzek amirol meggyozni akarnad oket. Nekem igy sikerult a szuleim etkezesi modjat megvaltoztatni pl.
2014. máj. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!