Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások szerint is abnormális/po...

Mások szerint is abnormális/pofátlan dolog ez egy exfeleségtől? Hogyan kéne ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk “saját” házba albérletből. A férjem előző házasságból származó gyereke az új helyre már a második láthatásra úgy érkezett, hogy egy addig soha nem látott/emlegetett telefon volt nála. Kérdeztük, hogy miért van nála ez a telefon. Mire azt felelte, hogy az anyja kérte, hogy csináljon fotókat a házról, mert érdekli... Nos én azt gondolom, hogy a volt feleségnek semmi köze a mi hàzunkhoz, mi magasról tojunk arra, hogy az új családjával hogy élnek. Gondolom szeretné checkolni az anyagi helyzetünket, de egy teljesen átlagos újabb családi házról beszéltünk, aminek a jelentős része ráadásul az én nevemen van, mert az önerő közel 80 %-át én és a szüleim tettük össze. A gyereknek megmondtuk, hogy ne fotózzon, majd az apja mesél a házról az anyjának, ha ennyire érdekli. Hogyan kellene ezt lereagálni az anyjával szemben? Szeretnénk finoman a tudtára adni, hogy semmi köze a mi életünkhöz.

Köszönöm a válaszokat



2020. jún. 13. 06:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%

csináljatok vele valami vicces videót, vagy vicces képeket, amin a házból kb semmi nem látszódik


Egyébként tökre igazad van.

2020. jún. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Úgy hogy apuka felhívja az exét, hogy ne legyen pofátlan és semmi köze házhoz. Miért nem lehet egyenesen megmondani a dolgokat a másik embernek? Miért kell himezni hámozni?
2020. jún. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
A gyerek a saját szobájáról csináljon fotókat. A többi nem tartozik az anyára.
2020. jún. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Én az apa helyében, amikor visszavinném a gyereket, mondanám, hogy elég szánalmasnak tartom, hogy a gyereket manipulálva játssza ezeket a piti dolgokat, és ha valami érdekli, tőlem kérdezze, mert a gyerek nem egy eszköz, hanem egy ember. Aztán ott hagynám és kész.


Ha ebből nem ért, akkor másból sem fog.

2020. jún. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Én is az egyenesség híve vagyok, de nehezen értük el h normális legyen vele a kapcsolat. Nem szeretnénk felesleges feszültséget az életünkbe.
2020. jún. 13. 07:39
 6/29 anonim ***** válasza:
64%
Én is csinálnék fotókat: direkt annyira homályosra csinálnám az összeset, hogy semmi se látszódjon a házból. Esetleg az utolsó kép egy írott cetli lenne "nice try" vagy hasonló szöveggel.
2020. jún. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván nem engedném a fotókat, és meg is mondanám neki, hogy ilyen undorító húzást még egyszer ne. Ne használja a gyereket fegyverként, mert ez a gyerekkel szemben is tiszteletlenség.

Persze nem én kezdeném a veszekedést, lehet ezt viszonylag normálisan is közölni. Ha ő meg veszekszik, az már az ő dolga.

2020. jún. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%

A 7:35-össel maximálisan egyetértek.

Normális kapcsolat? Szerinted hol normális az, hogy a gyereket utasítja, hogy titokban fényképezgesse a házatokat és az ezzel együtt az életkörülményeiteket fürkéssze? Ezzel te sose fogsz "normális" kapcsolatot ápolni...Mi lesz a következő, amire vajon kíváncsi lesz, és amit a gyereknek kell kikémkednie, a szekrényeid tartalma lehetőleg szezononként, hogy kielemezze, hogy mennyit költesz magadra? A férjednek le kell állítania és csírájában elfojtania ezeket az elmebeteg dolgait, különben feszt azt lesheted, hogy mikor kotorászik a bugyidban is...

2020. jún. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt vele ilyen jellegű probléma, élte mindenki az èletét, nekünk van már közös gyerekünk, ő most várja a második közöset attól, aki miatt anno elváltak. És ez rendben is volt így. Nem értem hogy mi ez a pálfordulás. A férjem szerint elképzelhető hogy szimplán tényleg csak kíváncsi lett, mert a gyerek áradozott hogy milyen szép és milyen jól érezte magàt. Ettől függetlenül akkor sem gondolom, hogy közünk lenne egymás privát szférájához.
2020. jún. 13. 08:01
 10/29 A kérdező kommentje:
A gyereket biztos hogy nem kérte arra, hogy titokban csinálja a képeket, mert egyből mondta magától.
2020. jún. 13. 08:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!