Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások szerint is abnormális/po...

Mások szerint is abnormális/pofátlan dolog ez egy exfeleségtől? Hogyan kéne ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk “saját” házba albérletből. A férjem előző házasságból származó gyereke az új helyre már a második láthatásra úgy érkezett, hogy egy addig soha nem látott/emlegetett telefon volt nála. Kérdeztük, hogy miért van nála ez a telefon. Mire azt felelte, hogy az anyja kérte, hogy csináljon fotókat a házról, mert érdekli... Nos én azt gondolom, hogy a volt feleségnek semmi köze a mi hàzunkhoz, mi magasról tojunk arra, hogy az új családjával hogy élnek. Gondolom szeretné checkolni az anyagi helyzetünket, de egy teljesen átlagos újabb családi házról beszéltünk, aminek a jelentős része ráadásul az én nevemen van, mert az önerő közel 80 %-át én és a szüleim tettük össze. A gyereknek megmondtuk, hogy ne fotózzon, majd az apja mesél a házról az anyjának, ha ennyire érdekli. Hogyan kellene ezt lereagálni az anyjával szemben? Szeretnénk finoman a tudtára adni, hogy semmi köze a mi életünkhöz.

Köszönöm a válaszokat



2020. jún. 13. 06:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
58%
Fura helyzet, mert alighanem a gyerekén "veri el a port", mert elárulta a telefon ilyen célú küldetését. Nem lehetne úgy beállítani, hogy rajtakaptátok a gyereket, amint fotóz? Persze, ez meg visszatetsző lenne a gyerek szemében, hiszen tkp. hazugságot állítotok. Még nagyon fiatal a gyerek, vagy már -kellő magyarázattal - meg lehetne neki magyarázni, hogy miért füllentetek? Lehetőleg a legkevésbé keverjétek bele a gyereket. Az exfeleség, alighanem nagyobb gyerektartásért akar folyamodni...
2020. jún. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
A gyereket semmiféleképp nem szeretnénk belevonni. Én arra gondoltam, hogy mivel megmondtuk a gyereknek hogy majd az apja mesél a házról ha érdekli, és nem kell fotókat csinálnia, ez kellő jelzés lesz az ex számára, hogyha akar valamit, az apjától kérdezze. A gyerektartás egy korrekt összeg, ők jobb anyagi körülmények között élnek, de mi ezt sosem firtattuk. A gyt-ben megegyeztek anno a bíróságon, azóta apuka jövedelme nem nőtt, és mivel a háznak csak viszonylag kis hányada az övé- a vagyoni helyzete van. Ha magasabb gyt-t szeretne, akkor kérheti a bíróságtól, majd ők megállapítják hogy mennyi jár, mi meg készséggel teljesítjük. A többi nem tartozik egymásra.
2020. jún. 13. 08:12
 13/29 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy nem feltétlenül kell erről negatívan gondolkodni. Ha titokban akarta volna a képeket készíttetni, akkor Igen, de így simán el tudom képzelni, hogy a gyerek aradozott a helyrol, o meg siman kivancsi lett. Néhaaz emberek nem gondoknak bele, hogy milyen hülyén johetenk ki a dolgok.
2020. jún. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
17%

Végül is mégiscsak a saját gyereke is a házatokban tartózkodik... Akkor meg joggal kíváncsi, hogy nem valami leprafészekbe engedi el a gyerekét egyedül.


Amúgy meg így jár, aki olyan férfival kezd, akinek már van családja... Cseppet sem sajnállak, ha igazad van, ha nincs, a pasinak akkor is van már egy közös gyereke mástól, és ez így marad, amíg világ a világ. Előbb kellett volna gondolkodni.

De ha belementél, akkor vállalnod kell a szituációval járó mindenféle szennyet is...

2020. jún. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
37%

Én imádok lakberendezési képeket nézegetni és érdekel másé is, hátha valami jó ötletet elleshetek.


Illet volna engedélyt kérnie, de én sem gondolnám, hogy rossz szándék áll a háttérben. Főleg, mert leírtad, hogy nem rossz a viszony vele.

2020. jún. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
85%

Ha alapvetően normális köztetek a viszony, akkor a férjed szóljon a nőnek kedvesen, hogy nem szeretnétek ha látná a házatokat belülről, ezért meg ezért, és ugye megérti és nincs harag. Simán lehet hogy csak benézte (én is baromi kíváncsi típus vagyok, és néha belekérdezek olyanokba amihez semmi közöm, de abszolút megértem mindig, ha erre nem kapok választ, lehet ő is ilyen). Kár lenne a normális viszonyt egy félreértés miatt elrontani vagy kockára tenni.

Mondjuk én azt se értem miért nem láthatja a házat, de hát ehhez sincs semmi közöm :)

2020. jún. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
88%
Én meg azt csinálnám a helyetekben ha amúgy jó a viszony, hogy kedvesen felhívnám videótelefonon és felajánlanám, hogy körbemutatom a házat ha már annyira érdekli. Ha szép lett, akkor legalább megöli a sárga irigység😄
2020. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

14-es: már vártam az efféle elmés hozzászólást, aminek az öncélú ventilláláson és a mocskolódáson kívül semmi célja nincs.

A probléma nem az elvált szülők gyermekével, és az újraházasodással van. Egy kellemetlenkedő anyós, egy rosszindulatú hozzátartozó/barát ugyanúgy bele tud rondítani egy családi idillbe, mint egy volt feleség. Úgyhogy kár ezzel az “így jár aki gyerekes férfival kezd” dumával jönni. Így járhat BÁRKI, aki olyan férfival kezd, akinek van legalább 1 darab hozzátartozója/rokona/barátja/ismerőse. Nem gyerekes férfival kezdeni gond, hanem olyan gyerekes férfival, akinek a volt felesége a te mentalitásoddal rendelkezik. Hálistennek nálunk ennyire az exfeleség sem rosszindulatú. :)

2020. jún. 13. 09:36
 19/29 A kérdező kommentje:
17: azért puszipajtik nem vagyunk. :D a férjemmel kultúrált módon kizárólag a gyerekre korlátozva tartják a kapcsolatot. Nincs (vagy legalábbis eddig nem volt) áskálódás, manipuláció, egymás csesztetése. És ez így jó szerintem. Éli mindenki az életét, a gyerekkel kapcsolatos dolgokat pedig megbeszélik, ahogy kell.
2020. jún. 13. 09:49
 20/29 anonim ***** válasza:
39%
GDPR-re hivatkozzatok, magánterületen a beleegyezésetek nélkül nem fotózhat, és szégyen hogy a gyerekét küldi fotózni. Szerintem a párodnak kéne beszélnie az exfeleségével.
2020. jún. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!