Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermek láthatási per a...

Gyermek láthatási per a páromnál. Mi vár rám?

Figyelt kérdés

A párommal négy éve vagyunk együtt és van egy lassan 5 éves kislánya.A párom még sosem vihette magával a kislányt sehová,csak a gyerek anyjánál találkozhatott vele. A nő módszeresen akaszkodik ránk már évek óta, vagy a barátomat akarta vissza szerezni ( rám fittyet hányva)vagy épp a pokolra kívánt minket, mert együtt vagyunk.Nem miattam szakítottak,újként kerültem ebbe a tragikomédiába. Mi mindig kedvességgel és szeretettel viszonyultunk a kislányhoz,de a csaj egyszerűen megkattant,eddig főleg akkor szemétkedett, ha nem volt pasija, most azonban egy komolyabbnak tűnő kapcsolata alakul, mégis abuzál minket mentálisan,akár a nyílt utcán is.( A gyereket nemrég először elvihettük két órára, de utánunk jött a Városligetbe beszólogatni) Számomra ez a helyzet méltatlan, és lassan arra jutottam, hogy a nő pszichológiai eset, mert a beteges akaszkodása, " csak ti vagytok nekem" és a gyűlölethullámai,illetve az önsajnaltatása váltakoztak folyamatosan. Rám is féltékeny, nem egyszer volt hogy látta hogy milyen jól elvagyok a kislánnyal, és teljesen kiakadt,közénk állt és elkezdte kényszeresen simogatni a gyerek fejet, illetve nyünyörészni neki.Szerintem ez a helyzet abszolút nem normális, teljesen belelátott a kapcsolatunkba,folyamatosan jelen volt,mert a páromnak egész nap messengeren írogatott. Most,hogy nemrég lett egy új párja valamennyire megkönnyebbültem, nyilván neki máshogy adja elő a történteket,most mi vagyunk a rosszak újfent. Ellenben úgy érzem hogy a kapcsolatomat lassan felőrölte ez az egész, és most a nő ragaszkodik a bírósági végzéshez ahhoz, hogy a barátom elhozhassa a gyereket.

Én ebből szeretnek kimaradni amennyire csak lehet, sőt, már egy ideje azt fontolgatom, hogy véget vetek a kapcsolatomnak is,mert elég volt a cirkuszból. Mindig minden róla szólt, az aktuális hangulatairól és tönkretett idegileg, hogy sosem tudtam mit akar a páromtól. Sosem őszinte,mindig kimagyarázta magát és a nyomulását,nekem ebből elegem van.

Szeretném meg kérdezni, hogy akik hasonló helyzetben vannak,azoknál hogy alakult a helyzet,ha esetleg együtt maradtak a párjukkal akkor hogy vészelték át ezt az egészet, és hogy tudták kizárni a mentálisan beteg labilis exet az életükből.

Köszönöm előre is!



2020. júl. 1. 15:12
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
27%
"Mert szerinted én mi rosszat tettem azzal hogy a szakításuk után egy évvel összejöttem a párommal?" Azzal semmit. Viszont nem kéne ész nélkül bekajálni mindent amivel a hapsid etet.
2020. júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
29%
11 És mi van ha nem hazudik, és tudja hogy nem hazudik, mert nem ostoba, és ismeri szőrőstűl-bőrőstűl a másikat. Akkor? Mit szokás ilyenkor mondani?
2020. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
6%
Szóval kérdező, nem lesz gyermekláthatási per.Hanem a gyerek fel fog nőni az apja mellett-vele.
2020. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
92%
Még jó hogy azt a bíróság dönti el, és nem te, utolsó.
2020. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
92%
Az a probléma ezzel, hogy hiába lesz ítélet a láthatásról, az ex viselkedésén ez nem fog érdemben változtatni. Ráadásul nem biztos, hogy a párodnak lesz idegrendszere, pénze ügyvédet fogadni, minden alkalommal jelezni, hogy nem adta át a megbeszélt időben a gyereket, hanem folytatódik a marakodás.
2020. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
94%

"most a nő ragaszkodik a bírósági végzéshez ahhoz, hogy a barátom elhozhassa a gyereket."


Egészen pontosan ezzel mi a gond? Végre le lenne papírozva a láthatás, a nő kevésbé lenne jelen. Ezt a párodnak kellett volna elindítania már két évvel ezelőtt, ugyanis rendszeres kapcsolatot tartó apuka két éves kora után már elviheti a gyereket anyu nélkül láthatásra.


Értem, hogy a nő a gonosz hunyó a történetben, de a párod sem igyekszik túlzottan rendezni a dolgokat. Biztosan kell ez neked?

2020. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%

*Egészen pontosan ezzel mi a gond?


Jaj emberek, de könnyen írkáltok, felelőtlenül..

2020. júl. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
82%

Sok a megcsalt nő, úgy látom.

Nem könnyű olyan férfivel/nővel együtt lenni, akinek egy másik kapcsolatból gyereke van.

Pont azért amit írtál, azok miatt.

Ennek az a másik oldala, hogy mint anya (a párod exe) nem tud azzal megbirkózni, hogy a gyerekét más is szeretheti. Inkább úgy mondom, hogy fájdalmas egy anyának, hogy van egy másik 'anya' jelölt.

Ezt kell megértened. Ezt kell elfogadnod.

Más kérdés, hogy sem a párod, sem a gyerek anyja azok alapján amit leírsz, nincs tekintettel a gyerekére.

Ha tekintettel lenne rá, akkor már régen lenne bírósági végzés a láthatásról, mert ez nem állapot.

Semmi intelligens megoldás nincs a papír nélkül, ha a gyereknek ilyenek a szülei.

Nem bántásból, ezek a tények.

Azt meg jól gondold meg, hogy ezzel az emberrel maradsz-e?!

Gondolod végig, hogy ez a nő akkor is ezt fogja csinálni, ha lesz papír a láthatásról, ne gondold , hogy nem.

Azt már meg sem merem említeni, hogy lenne közös gyereketek a pároddal akkor aztán igazi tragédia lenne.

2020. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
90%
Ebben a kapcsolatban nem érdemes benne maradni, csak a gond van és lesz vele. Ha meg saját gyereketek lesz, az maga lesz a pokol. Kell ez neked?
2020. júl. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Írtam privit, kérdező
2020. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!