Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » De hogy kérhet ilyet?

De hogy kérhet ilyet?

Figyelt kérdés

Mikor megismerkedtünk 50-55 kiló voltam,párom 80.Kb másfél év után elkezdett hizni,mostanra plussz 30 kiló.(én még mindig 50-55 kiló).Nagynehezen rávettem normálisabb evésre,minimális mozgásara (irodai melo meg kocsival mindenhová mellett).

Erre tegnap kifakad,hogy akkor én meg hizzak 10 kilót,ugy jobban tetszenék (170 centihez vagyok ennyi),ha neki meg fogynia kell,különben befejezte a fogyokurát...

Hát de könyörgöm,én kb 12 éves korom óta ennyi vagyok,ő igy "kapott",én viszont nem őt.

Fer amit kér? (bár hiába kéri,hizásra képtelen vagyok)

N


2010. aug. 2. 06:41
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
49%
És TE hogy kérhetsz ilyet???Ha szereted, akkor nem a testét vagy nem csak a testét szereted. MIért kell megváltoztatni mindenkit? Ugyanúgy joggal mondhatná, hogy akkor te meg keress magadnak egy salátaturkáló konditerem-mániásat és piszkáljátok együtt az ételt. Ha a párom beleszólna abba, hogy hány kg vagyok repülne..
2010. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim válasza:
83%

"még nem fogtam fel,hogy kérhet olyat,amit tudja jol,hogy nem fog menni..."


hát valahogy így lehet vele a párod is...

csak téged zavar az ő súlya, őt nem.

és úgy látja, h lehetetlen leadnia.

ebből a szemszögből milyen a kérdésed?

hm?

2010. aug. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
49%
Egyáltalán nem normális, ami kér. Te éppen a súlyodnál vagy. Az ő súlyát és fogyókúrés nehézségeit semmivel nem könnyíten, ha te hiznál. Azt neki kell - esetleg a te segitségeddel - megoldani. Ez egysszerűen zsarolás!!!!
2010. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
77%
a kérdező leírta, hogy azért szorgalmazta a fogyózást a párjának, mert láthatólag romlott az egészsége a hízás miatt... és nem arról van szó, hogy kövéren már nem szereti. bár szerintem egy pasinak is tennie kéne azért, hogy a nője odalegyen érte, nem a nőnek kéne egyedül izgalomban tartani a kapcsolatot.
2010. aug. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
93%

Az embernek joga van elrontani az egészségét, betegre zabálnia magát, és kövérnek lennie. Ha neki ez jól esik, akkor jól esik, és ha belső késztetése nincs lefogyni, akkor akárhogy cseszegeti a másik, nem fog történni semmi, csak veszekedés lesz.


Ő nem hajlandó változtatni se azért hogy neked tessen, se azért hogy egészségesebb legyen. Ezt vagy megszokod vagy megszöksz. Ha számodra így nem vonzó, vagy idegesít hogy nem képes küzdeni az egészségéért, akkor mindkettőtöknek jobb ha mást keresel. Természetesen megértem, hogy számodra így már nem vonzó, van ilyen, ezért nem vagy hibás. engem is nagyon irritálna ha a barátom elhagyná magát. de akkor sem az a megoldás hogy folyton piszkáljuk vagy a lelkére beszélünk. ha magától nem akar változtatni, akkor minden hiába. szíve joga úgy élni ahogy akar. vagy asszisztálsz ehhez, vagy elhagyod. más út nincs.


31/N

2010. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

őt is zavarja a sulya,és fogyott eddig rendesen,és nem éheztettem,csak nem evett meg egyszerre fél disznot...

kb 1 év alatt ment fel rá a 30ból 25 kiló,mert rohanó életmód,egyetem,és hasonlok után elkezdett irodában melozni,ahol ül egész nap,mozgás kimerül annyiban,hogy kisétál a kocsiig...

azért had zavarjon már,hogy attol is fullad ha a 3.ra fel kell sétálni...nem azért a párom,hogy tegyek magasrol erre...

és rég nem a kamaszfiu 70 kiló,felnőtt férfi lett és 90kiló kategoria,110 kiló nem egy egészséges felnőtt sulya,neki 85-90 kiló ami "kellene"

joga van elrontani az egészségét...akkor nekem is legyen már ahhoz jogom,hogy ezt ne nézzem tétlenül...

2010. aug. 2. 09:24
 17/37 anonim ***** válasza:
44%
Neki pedig joga van azt kérni,hogy legyél formásabb,mert unja az elöl deszka hátul lécet.Nem csak a másik testével kell törődni,hanem a sajátoddal is.Ő is próbálja kihozni a dologból a legtöbbet,te pedig meg sem próbálod,csak nyavajogsz.
2010. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
85%

Aki azt írta, hogy a kérdező fogadja el a párja testét, az csak azt felejtette el, hogy a kérdezőnek joga van egy egészséges férfihoz, aki sokáig él, nem egy elhízott, beteg emberre van szüksége, aki 40 évesen cukorbeteg lesz, 50 évesen meg agyvérzést kap. Mi lesz a kérdezővel és mi lesz a gyerekeikkel? A kövérség NEM esztétikai probléma. Minden embernek kötelessége (lenne) törődnie magával és az egészségével, vagy éljen egyedül és ne tegyen ilyen terheket egy másik ember nyakába.


Nem igaz, hogy nem lehet lefogyni, genetikailag kövér ember nincs, csak igénytelen. Csak a rossz táplálkozási szokásokat lehet örökölni.

Tisztelet a kivételeknek, akik betegség miatt híztak meg, de nyilván ők mindent megtesznek a gyógyulásért.


Hozzátenném még a kérdeződnek, hogy fél év alatt 25 kilót hízni eléggé abnormális dolog, és nem biztos, hogy csak a fél disznó tehet róla. Ki kellene vizsgáltatni a párodat, okozhatja cukorbetegség, pajzsmirigyprobléma... amit ha nem kezelnek, az életben le nem fogy a párod, viszont tovább hízik.

Tehát ezzel kezdd. És ha kiderül, hogy egészséges, csak nincs rád tekintettel, meg arra, hogy neked egészséges férfira van szükséged, sajnos azt kell mondanom, nem szeret eléggé. Akkor pedig fölösleges kínoznotok egymást.


Ui: ne hízz meg... Normális (max. kicsit alacsony) a súlyod, de ez a következő években úgyis nőni fog a hormonális változások miatt. Harminc fölött nem leszel gebe. :) Én világéletemben vézna voltam, most már nem vagyok, pedig sokkal egészségesebben táplálkozom, mint véznán. A te problémádat a temészet meg a gyerekszülés megoldja, a párodét nem.

2010. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

09:19 vagyok


Hiába vagy felháborodva kedves kérdező, hogy jogod van törődni azzal, hogy a társad betegre eszi magát és hogy árt magának. persze jogod van, csak nem mész vele semmire. Ha ő maga nem érez késztetést a fogyásra, akármilyen okból, akkor nem is fog fogyni, és csak veszekedni fogtok folyamatosan. Téged kiábrándít a tehetetlenkedésével, őt meg kiábrándítja az, hogy NEM HAGYOD BÉKÉN!!!! De látszik hogy fiatal vagy és ezt nem érted. Miért, aki dohányzik, szerinted nem tudja, hogy árt magának? dehogynem, csak tesz rá. A párja ezt vagy elfogadja, vagy mehet a fenébe. ez a helyzet. a dohányos is csak saját elszántából hagyhatja abba. nem a másik hagyja helyette abba. Ez a lényeg


Igen, jogod van egészséges partnert kívánni magadnak, engem is nagyon zavarna, ha barátom nem lenne elég erős hogy változtasson. De erre nem az a megoldás hogy folyton kínzod és leckézteted mint egy kisgyereket hogy milyen hülye. Vagy vársz kicsit csendben, hogy hátha magához tér és lesz ereje, és bízol benne, hogy lesz, vagy otthagyod. A b@szogatás nem a szeretet jele!!!! És ameddig úgy érzi hogy te így őt nem vagy hajlandó elfogadni, nem is fog változtatni, ezt most megmondom neked.


Arra meg hogy te hízz, azzal nem kell foglalkozni. Te is úgy vagy jól ahogy vagy. Van akinél a nagyon sovány állapot a normális. Szerintem ezt csak visszavágásból mondja.

2010. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
53%

dehogy vagy beteges!!! mint ahogy írták..170 cm hez 55kg miért ne?


én 168 cm vagyok és kb tíz éve ugyanannyi, 46-52kiló között, évente 1x 2x mérem ha olyan helyen vagyok ahol van mérleg. mégis van szép keres popsim és nem vagyok csont és bőr egyáltalán. eszem is, sokat, de nem igazán hízok, gondolom genetikai alapon


ha terhes leszel lehet utána indulsz gömbölyödésnek anyukámmal is ez volt, ő nagyon vékony volt fiatalon, apukám most is vékony.


válasz a kérdésre az nem jó, mert akkor te zabálod majd a zsíros kenyeret a párod meg nyammog a salátán? mondd meg neki, hogy sportoljatok együtt, attól te is erősödsz mert az izom nehezebb,mint a zsír, és vastagab is leszel picit, sportoljatok valamit közösen ami mindkettőtöknek tetszik,


az össze is kapcsol titeket, pl squash, tenisz, futás együtt, bármi, de apró versenyzés jobb (hagyd néha nyerni ;-) akár kickboxolni is elmehettek együtt, aabból másfél óra trémning, futás, nyújtás, és box a végén, nagyon hatékony, kimerítő edzés.

2010. aug. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!