Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon hibásnak érzem magam....

Nagyon hibásnak érzem magam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve volt egy balesetünk a barátnőmmel de ő meghalt. Nem az én hibám volt mert egy busz átment a piroson és egyenesen belénk jött. Én is majdnem ott maradtam de túléltem...azóta csak szenvedek mert úgy érzem h az én hibám volt az egész. Nem is láttuk h ott az a hoki. Nem tudok másra gondolni...ha a haverok hívnak valahová akkor ha elmegyek utána haza is jövök mert ő van eszembe. 6 évig voltunk együtt és egyik napról a másikra történt az egész...hát ez nagyon szar érzés. Nem kívánnám senkinek. Ha tudtam volna h ez fog történni akkor megkértem volna h ő vezessen. Akkor talán túlélte volna.

Mit csináljak hogy ne gondoljak rá mindig? Vagy hogy ne akarjak mindig egyedül lenni? Amúgy nem vagyok depressziós meg semmi. Csak egyedül akarok lenni...ha valamelyik családtagom jön akkor is inkább elküldöm de nem akarom h megsértődjenek

27/F


2010. aug. 2. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

valóban nagyon nehéz lehet, és őszinte részvétem.


de próbáld magadban letisztázni, de úgy rendesen, hogy nem a te hibád volt.

gondolj rá, és rejtsd el őt úgy a szívedbe, hogy közbe tovább tudjál haladni az életeddel.


gondolata mindig ott lesz, emléke, és az együtt töltött idő, de én úgy veszem észre, hogy te tisztában vagy vele, hogy nem a te hibád volt, mégis magad vádolod.


probálj meg kibékülni magaddal, és megbocsájtani magadnak, mert nem a te hibád volt.


ez az élet. nem szabad leakadni egy helyen túl sokáig, mert ottmaradsz egy életre.


nem szabad gondolkoznod azon, hogy mi lett volna, ha nem te vezettél volna, hanem ő meg stb.


hanem egyszerüen kanyarodj be temagad arra az új útra melyet nélküle kell megtenned. emlékezz rá s mindenre aki ő volt, de haladj előre.


én más orvosságot nem látok erre mint azt hogy probálj megbocsájtani magadnak.

2010. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
meg kell gyászolnod a barátnődet és ez lehet több évet is igénybe vesz,mindenki máshogy éli át a veszteséget,adj időt még magadnak, és ne rágódj még azon is, h mi a bajod miért nem mozdulsz ki stb
2010. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon szomorú dolog, de ne érezd magad hibásnak. Ha fordítva történik hibásnak érezted volna a barátnődet? Biztos, nem! Nagyon rossz lehet, gondolom. Valahogy túl kell esned rajta, esetleg menj pszhiológushoz, nem szégyen! Sajnos az élet megy tovább, őrizd meg Őt az emlékedben, mint egy kedves Angyalt. Ha fentről lát ne azt lássa, hogy boldogtalan vagy. Tedd azt amit Te kérnél a barátnődtől, ha Ő maradt volna egyedül. Mit kérnél Tőle, hogyan folytassa az életét?
2010. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérd szakember (pszichológus) segítségét. Ha 2 év alatt nem dolgoztad fel, az azt jelenti, hogy egyedül nem megy.
2010. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hidd el egyszer túl kell rajt tenned magad!! Ne buslakodj örökre
2010. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Részvétem.


Sajnálom, ami történt.


Egyszer túlteszed majd magad. Az idő minden sebet begyógyít. Lehet kell még néhány vagy több év, de túl fogod élni! Kitartás!

2010. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!