Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum már egy hete nem szól...

Anyum már egy hete nem szól hozzám, levegőnek néz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csütörtökön még minden rendben volt, este is bezsélgettünk, röhögtünk meg minden normális volt, és péntek reggel óta nem szól hozzám, nemtudom mi okból, ha hozzám is szól akkor is bunkó hangnemmel... mit tegyek? ez nekem nagyon rosszul esik mert sose volt rossz a kapcsolatunk és ilyen sosem volt hogy nem szólt még hozzám.. levegönek tekint, hozzászolok , kérdezek és nem válaszol, elmegy mellettem.. pedig nem csináltam semmit sem.. mindent elmondok neki szóval nem titkolózom semmi.. miért csinálja ezt? mit tegyek hogy ulyra bezséljen velem? elöre is köszi!
2008. nov. 25. 18:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyunk egyformák (szerencsére :)), mindenki másképp fejezi ki a bánatát. Szerintem ez még nem az az eset, amikor le kell a másikat hordani a sárga földig, meg gusztustalannak nevezni....!! Azért ezek nagyon durva szavak!!!
2008. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%
sztem az, hogy szó nélkül bántja a lányát és keresztül néz rajta....az elég nagy szenyaság, mert ő gyerek a családban és nem ő a felelős semmiért....ha rosszat tesz, szólni kell neki, hogy tanuljon belőle,,,,bár kétlem, hogy annyira rosszat tett volna hirtelen, hogy ezt érdemelje...O( ezért húztam fel magam és mert volt szerencsém asszisztálni egy nagyon hasonló esetben és ez eszembe jutott és a mögötte lévő dolgok...:O((( talán ha írnál anyukádnak egy levelet....meg van rá az esély, h hozzádvágja vagy darabokra tépi vagy el sem olvassa....de lehet, hogy jó sülne ki belőle :O((((((((
2008. nov. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted az nem gusztustalan, ha valaki egy hétig nem beszél a saját gyerekével? Egyáltalán intelligens dolog, ha valaki esélyt sem ad a másiknak, hogy tisztázza magát? Szerintem ez mélységes butaságra vall. Oké, hogy mindenki másképp fejezi ki a bánatát, de akkor is vannak a kultúrált együttélésnek szabályai. Normális lelkivilágú ember felül tud emelkedni az érzelmein, pláne ha a saját gyerekéről van szó.
2008. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején az én anyám is csinálta ezt, hogy levegőnek nézett: nem szólt hozzám, látszólag észre sem vette, hogy hazaértem, nem mosta ki a cuccaimat, nekem nem maradt kaja sosem, mire hazaértem.

Később azt mondta, azért, hogy észhez térjek, és ne akarjak beleszólni az életébe. Történt ugyanis, hogy azt mertem neki mondani, hogy azért ő is tehet arról, hogy szegények vagyunk, mivel nem hajlandó elmenni dolgozni (segélyből tengődtünk akkoriban). Állandóan arra várt, hogy a sült galamb majd a szájába esik, és majd csak megélünk valahogy. Azóta bocsánatot kért tőlem, persze csak évek múlva, amikor belátta, hogy igazam van...

2008. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

Mindenek előtt azt szeretném a figyelmedbe ajánlani, hogy az anyád is csak egy ember amaga megélt sorsával. Lehet, hogy megbántottad valamivel, pedig te nem is gondoltad volna. Az is lehet, hogy már egy ideje depressziós, csk eddig nem vetted észre. Szerintem mindenképpen meg kell tőle kérdezned, hogy mi bántja, megbántottad-e valamivel. Ha valóban igazi jó kapcsolatotok volt eddig, egy alkalmas pillanatot kivárva, amikor már oldódni látszik a feszültsége, mindenképp kérdezz rá. Legyél nagyon őszinte, odaforduló, és engedékeny. Próbáld őt megértreni.

Gondold el, valaha ő is egy olyan kis fiatal lányka volt, mint te. Aztán megszülettél. Csinálta a dolgát, nevelt téged. Önmagára nem sok ideje maradt. Most megengedte magának azt a luxust, hogy megsértődjön. Lehet, hogy ez jelzi a számára, hogy felnőtél.

Ha viszont depresszióra gyanakodsz, nagyon figyelj rá, kényeztesd egy kicsit, legyél kedves, mert a depresszió nagyon veszélyes is lehet.

Légy okos, jó, szerető kislánya édesanyádnak. Úgy látszik, most te jössz!

2008. nov. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg anyukádtól,hogy miért haragszik,mit tettél!
2008. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
szia.rendbe jott-e már a kapcsolatod anyukáddal.annyi sokan írtak már neked és mindenki aggódik érted.az én anyukám is megcsinálta ezt velem lánykoromban, volt hogy három hétig is csak ímmel-ámmal szólt hozzám én pedig nem tudtam miért.úgy kellett neki konyorogni,hogy mondja meg mi baja van, mivel bántottam meg.ha másképp nem megy addig járkálj utána és kérdezd míg meg nem mondja aztán pedig beszéljétek meg egyutt és újra minden a régi lesz.hátha valami más baja is van?.légyszíves írd meg mert már az egész net teveled foglalkozik
2008. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Akartam már írni, csak gépközelbe se mertem jönni .. :S

Hát még semmi sincs a legnagyobb rendben.. :S Anyu a mai napig nem szól hozzám, és már apám sem nagyon ...

Egyedül hugommal vagyok bezsélőviszonyban itthon, ma reggel viszont apám elkezdett velem ordibálni.. hogy mennyi ideig akarom még ezt folytatni hogy nem szólok senkihez semmit, de istenem, nem én nézem öket levegönek hanem ök engem.. :O

Végülis megkaptam a leosztást hogy én változtassak magamon, csak tudnám hogy min.. :|

Azéért elárulhatott volna többet is.. mostmár értem hogy én vagyok a hibás, de hogy mit tettem az még mindig rejtély.

Mindenkinek tényleg köszönöm! Rendesek vagytok, remélem azért előbb megoldodik mert hiányzik a családom!

2008. nov. 27. 18:08
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
szia.megint én írok neked.ha már apukád elkezdett ordibálni az már jó jel, mert akkor már oldódik a feszultség és majd csak kitudódik mi az ok és min kell változtatnod.nem baj egy kis ordiba úgy szép az élet,ha zajos.tovább kell uttetni a dolgot és akkor hamarább megoldódik.de azért te is csak csináltál valamit.írd már meg légyszi hány éves vagy és fiú vagy-e vagy lány.nagyon orulok, hogy írtál vissza.
2008. nov. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
52%
És mikor apukád ordibált veled, hogy nem szólsz hozzájuk, mondtad neki, hogy te meg pont hogy úgy érzed, ők nem állnak szóba veled? Lehet, hogy csak szimplán félreértettétek egymás reakcióit valahol. Egyáltalán próbáltad már tisztázni velük, hogy mi a baj, vagy csak csendben tűröd a viselkedésüket? Lehet, hogy ki kellene nyitnod a szádat, nem pedig várni a sült galambot. Mondd nekik, hogy szereted őket, és fontos számodra, hogy jó kapcsolatban legyetek egymással, de valahol valami elromlott, és te nem érted, mi történt. A szüleiddel kellene beszélgetned, nem idegeneket kérdezned arról, hogy miért viselkednek így veled.
2008. nov. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!