Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két gyerekemmel páromhoz...

Két gyerekemmel páromhoz költöztünk. Hogyan lenne igazsagos a rezsi és a bevásárlás fizetése?

Figyelt kérdés
2020. júl. 15. 19:59
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is valószínű a 3/4-1/4-ed a reális, főleg, ha ti az ő lakásába költöztetek. Hiszen akkor nyilván bérleti díjat nem szed, és neked máshol sem kell azt fizetned.


Persze ez igazából azon múlik, hogy ti hogyan egyeztek meg.

2020. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem kérdezd meg a párodat is. Ha nem lesz közös kassza, akkor pl lehet úgy hogy egyikőtök a rezsit állja, másik a kaját, háztartási cuccokat. Vagy nyittok egy közös számlát amire havi x pénzt raktok mindketten és abból fizettek mindent. A rárakott pénz lehet jövedelemarányos vagy egyenlő.

Azt hogy te 3/4 részt fizess (hacsak a gyerekek nem 18+ már), nem reális.

2020. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
47%

13!


Aztán miért nem? 4 Szemely költsége 4 részre osztva. Ebből 3 rész a kérdezőé

2020. júl. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Aki azt írta hogy 3/4 az enyém igaza van... Már nagyok a gyerekeim... Tinik.. Azért kérdeztem meg mert felé felé volt megbeszélés... De én igazságtalannak éreztem.....
2020. júl. 15. 20:49
 15/37 anonim ***** válasza:
78%

"Persze, a gyerekek etetése, tej, stb. ára,"


Bálatok a felnőttek mit esznek? Tescós párizsit?

2020. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ülj le a pároddal újra és mondd el, hogy te úgy érzed igazságosnak, ha többet fizetsz
2020. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
31%

15!

Átlag gyerek több tejterméket, gyümölcsöt és zöldséget fogyaszt. Plusz átlag szülő magának beeri a kevésbé jó minőségű élelmiszerrel is

2020. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
88%

#14:

Pár hónapig írjátok a kiadásokat. Aztán vessétek össze, hogy x hónap után mennyivel lett több a rezsi, és mennyi ment el kajára, minden másra, kinek mennyi marad hó végéig.

Utána újra meg tudjátok beszélni, hogy a tények tükrében hogy lenne igazságos a költségek megosztása.

2020. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
61%
Nem egyszerű ez ilyenkor...bocsi az offért, de én oda se mennék, más házába kölkökkel áhh...és azt sem tudod hogy jönnek majd ki egymással..
2020. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
90%
A párod nyilván tudja, hogy egy hónapban mennyit költ ételre, tisztítószerre, vízre, áramra, stb. Az első hónap végén megnézitek, mennyivel költöttetek/fogyasztottatok így többet, és a töbletet te fizeted. Ezen felül te fizeted a fix költségek felét, amik nem kerülnek többe attól, hogy ti is ott laktok, viszont ti is használjátok (internet, tv, fűtés stb.). Nekem így tűnik a legkorrektebbnek, de persze ezt nektek kell megbeszélnetek.
2020. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!