Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van olyan sok válás...

Miért van olyan sok válás szerintetek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 12:36
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi a túl korán?

Ismeretségi körömben 30 felett házasodnak, már akinek van kivel. Alig van 1-2, aki 25 éves kora előtt házasodott.


Nem a most fiatalok válnak. Inkább azok nyomták fel a statisztikát, akik a 70-es 80-as években házasodtak.


A környezetemben (most ovis a gyerekem) alig hallani, hogy elváltak a szülők. 29 fős csoportból 1-ről tudok, akik elváltak. 1, akik nem voltak házasok úgy mentek szét. Van egy-kettő, akik együtt vannak, de nem házasok. Meg van olyan, ahol valamelyik félnek már felnőtt gyerekei van, az új párjától ovis. De a legtöbb házas.


Az én osztálytársaim közül viszont rengeteg szülő elvált. Nekem is. A legtöbb ismerőseim szülei is elváltak.

Én azt gondolom a 70-es, 80-as években keresendő a probléma forrása.

2020. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
92%
41: A túl koránt életkorra is értem, meg arra is, hogy nagyon rövid ismeretség után. Rengeteg olyan párt ismerek, akár a 30+-osok között is, ahol 1-1,5-nagyon max. 2 év után esküvő, 1-1,5 év után már jön a gyerek... annyi idő alatt ki sem lehet ismerni egymást, aztán máris házasok meg gyerek is, és már látszik, hogy vagy szenvedés lesz az egész, vagy válnak.
2020. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ha 2 ember szereti egymast nem a gyerek es nem a papir fogja oket osszekotni ha meg nem mukodik utana draga a valas .Nekem van olyan testverem egyutt van 15 eve az elettarsaval es nem kellett a papir egy baratnom meg 13 eve el boldog parkapcsolatban papir nelkul
2020. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
87%
#43 ezt írtuk. Nem a boldogság múlik a papíron. Csak azért kell, hogy ha olyan helyzetbe kerül az ember, valamennyire védve legyen.
2020. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Egy dolog kimaradt: Régen nem váltak az emberek, de akkor sem tartott sokáig - tipikusan 5-10 évig - egy házasság. Valamelyik fél meghalt. Betegség, baleset szülés, mind mind sokkal gyakoribb halálok volt mint manapság. Sajnos nem találtam meg a felmérést, de a XIX század elejéig kivételes eset volt, ha valakit a szülei neveltek fel. A szülők általában fiatalon meghaltak és a rokonok, szomszédok nevelték tovább a gyerekeket.
2021. júl. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!