Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek tényleg nem olyan szintű...

Ezek tényleg nem olyan szintű dolgok, amikért megérné beszélni, visszaszólni?

Figyelt kérdés

Mostohatesóm állandóan piszkál, beszól, szurkálódik. Külön élünk, így ez (szerencsére) nem 24/7-es dolog, de azért zavar.

Pl. folyamatosan megjegyzi gúnyosan, hogy én semmit nem csinálok (szerinte). Mesélem mondjuk a családnak, hogy voltunk wellnessezni, pihenni a barátommal és közbeszól, hogy "ja, mert annyit dolgozol, hogy muszáj volt pihenni", meg hogy "de neked lényegében az egész életed egy wellness, nem?". Vagy karácsonykor családi ebéd, előkészület még délelőtt és krumplit kellett volna pucolni. Kérdezi a mamám, hogy valaki megcsinálná-e, és rám néz, hogy jajj csak ne én. Mert ha kés kerül a kezembe, biztos összevágom magam. Erre megszólal a mostohatesóm, hogy "igen, nehogy véletlenül valaha csináljon bármit is".


A kajára ugyanígy beszól, mondjuk ha kicsit többet szedek valamiből, hogy "nem úgy volt, hogy te diétázol? hát látom...". Vagy ha Instagramon egy 24 órára megosztok egy képet, mert mondjuk ismertebb helyen eszünk, vagy tényleg szép, amit rendelek, akkor is, hogy "malacnap?" meg ilyenek. És nekem ezek azért esnek rosszul, mert 17 éves koromig bulímiás voltam, a mai napig nem szeretek mások előtt enni nagyon és engem az ilyen jellegű kérdések rosszul érintenek.

Ugyanez van azzal, hogy "semmit nem csinálok", ami azért nem éppen így van, mert egy elég nehéz szakon tanulok, a 2. félévem óta mindig ösztöndíjat kapok, benne vagyok egy nívósabb szakmai klubban is és három féléven át heti 16 órában gyakornokoskodtam egy irodánál. De ezek mellett úgy érzem, képtelenség lenne olyan állást találjak, amivel el is tudom magam tartani. A szüleimmel ebből sosem volt probléma, mert ők azt mondták mindig, hogy tanuljak, csináljam azt, ami érdekel, úgyis előttem még az egész élet, hogy dolgozzak.


Anyukámnak már többször mondtam ezeket, ő is csak lesett, hogy mik ezek a beszólások, de sosem tesz/mond semmit ezek ellen, vagy beszélne esetleg a férjével (az ő lányáról van szó). Azért, mert azt mondja, hogy ezt biztos nem rosszindulatból mondja, meg csak viccel. De nem viccel. Már kérdeztem tőle, hogy amúgy ezt miért csinálja, miből gondolja, hogy én semmit sem csinálok. Erre a nagy kérdés az volt, hogy "mert csinálsz?! sosem mondasz semmit". Mondtam, hogy igen, és amiért nem élem kirakatban az életem, attól még igenis vannak céljaim, dolgaim.


Szóval szerintetek túlreagálom?

Mert pl. ha anya akár csak megjegyez valamit a férjének a lányról (mondjuk hogy kicsit jobban kiöltözhetett volna), a férje szinte leharapja a fejét anyának. Pedig anyában tényleg semmi ártó szándék nincsen, nem rosszindulatú egyáltalán.


2020. júl. 20. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Én ilyen beszólásokért tuti elküldeném a picsába.
2020. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Azért csinálja, mert látja, hogy hatása van annak, amit mond. Egy troll, csak nem interneten csinálja, hanem élőben. Élvezi, hogy odaszúrhat valakinek, ettől jobban érzi magát, a saját frusztrációi kisebbnek tűnnek. Kezelni kell, mert csak rosszabb lesz. De nem az a jó út, hogy felkapod a vizet és ingerülten vagy dühösen visszaszólsz, mert pont ezt akarja! A hatást. Lehetséges és ténylegesen működő megoldások:

- Kineveted. Valamilyen lekicsinylő megjegyzés keretében. "Milyen kis naiv vagy." / "Aranyos beszólás, de ehhez te nem értesz.", "Vicces vagy."- Ezzel azt tudatod vele, hogy nincs hatással rád és nem veszed komolyan.

- Kérdéssel válaszolsz. Folyamatosan. Sohasem állító mondatot fogalmazol meg, folyton kérdést, ha mást nem, kérdő/gúnyos hangsúllyal megismétled, amit mondott. Kellő kitartással az őrületbe tudod kergetni.

- A saját fegyverével vágsz vissza, te is folyton beszurkálsz neki. Biztos van gyenge pontja, te ismered.

- Ha nem akarsz konfrontálódni, ignorálod, de mosolyogva, derűsen (ha nehéz is), hogy ne lássa a hatást. És tényleg ne is vedd magadra. Egy irigy, rosszindulatú emberről van szó, nem azt mondja rólad, ami az igazság, hanem amivel bántani akar.

2020. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ráadásul az a baj, hogy ő úgy beszél, mintha azt, amije van, ő érte volna el túlórával, 12 órázásokkal. De ez nincs így.

Kreszből megbukott 8-szor, forgalmin 3-szor. Végül úgy motiválták az anyjáék, hogy a 4. forgalmi vizsgája előtt elvitték a BMW szalonba, hogy akármelyik kocsit választhatja és ha átmegy a vizsgán, akkor megkapja.

A lakása szintén a családjától (nagyszüleitől) van.

Azért, mert amivel ő foglalkozik, azzal nem keres túl sokat az ember. De ő ezt szereti, neki ez a szenvedélye és mondja, hogy mindig utált tanulni, el sem tudná képzelni, hogy neki legyen egy 8-tól 4-ig tartó munkája, így csinálja azt, ami a hobbija is lényegében. Mert a legtöbb ember abban a szakmában, amit ő is csinál, általában busszal jár és a szüleivel él még 30x évesen is.


És ne értsetek félre, semmi baj azzal, ha valakit támogat a családja. De az, hogy ő úgy viselkedik, mintha ezeket mind maga érte volna el, valahol rossz. Ezt érezteti is az emberekkel, hogy folyamatosan mondja, hogy milyen gáz, hogy egy 28-29 éves tanár még a szüleivel él, vagy hogy a nagynénémnek nincs jogsija. Nincs, mivel egész életében kb az V. kerületben élt, nincs is szüksége autóra, a vállalkozása a lakásától 2 sarokra van és eddig a 49 éve alatt mindig megoldotta autó nélkül is a dolgait. Ezért szerintem senkit nem kell lenézni.

2020. júl. 20. 21:24
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Állj már a sarkadra aztán küld el a p*csába... Meddig akarsz így élni?
2020. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Szia.

Nagyon frusztrált lehet a mostohatestvéred. Amiket írsz szerintem féltékeny rád. A munkádra, a tanulásra meg az alakodra is.

2020. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Elég rosszindulatú hozzászólások ezek a mostohatesodtol, nekem abszolut az jön le, hogy irigy rad es igy vezeti le a feszultseget.

Ne foglalkozz vele.

2020. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
78%
Ezek amúgy tipikus irigy beszólások. Ha felbosszantod magad rajta, azt élvezi, így ne tedd. Max annyit mondj mosolyogva, hogy csúnya dolog az irigység :)
2020. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Már attól ideges lettem, hogy végig olvastam...

Én amúgy valamilyen családi rendezvény alkalmával leülnék vele beszélgetni, hogy mesélje már el, mik ezek a megjegyzések. Érdekelne téged, mi van emögött. Talán frusztrálja valami? Rossz az élete és így vezeti le rajtad? Segítségre van szüksége? Mondd, hogy szívesen segítesz neki bármibe, ha kell meghallgatod mi bántja.

Az ilyen emberek nagyon nem szeretik ha szánják őket, valószínű hogy annyira megsértődik ezen, hogy inkább hozzád se szól többé.

2020. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell vele egy légtérben lenni. Nem mész el a családi programokra. Ha megkérdezik, hogy miért, megmondod. Anyukáddal meg találkozol kettesben, máshol.

Egyébként azért csinálja, mert hagyod. Kifejezetten súlyos önértékelési zavarban szenvedsz, ha nekünk itt fél oldalon részletezed, hogy mért nem igaz, amit mond, holott nekünk aztán semmit nem kell bizonygatnod, és ilyen kérdés egyáltalán felmerül benned, hogy lehet, hogy túlreagálod. Nyilvánvaló, hogy nem reagálod túl, hanem ő gonoszkodik, de neked nem siránkozni kell idegeneknek, hanem nagyon határozottan leállítani ("Ezt most hagyd abba, vagy felállok és elmegyek" - és tényleg elmész, akárhogy győzködnek, hogy nem úgy gondolta), illetve ahogy már itt valaki mondta, minden egyes szekálására valamit visszaválaszolni. Szenvtelenül, magabiztosan.

2020. júl. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!