Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon összevesztem anyukámmal...

Nagyon összevesztem anyukámmal! Azt mondja, hogy csúnyán beszélek vele meg hogy nincs hozzá egy kedves szavam! Ehhez hozzátartozik, hogy 30 vagyok és az utolsómat is nekik adnám! De ezek szerint ez sem jo?

Figyelt kérdés
2008. nov. 26. 08:01
 1/8 anonim válasza:
93%

Szia!

Sokszor a szülő és gyermek kapcsolata nem felhőtlen.Te úgy érzed mindent megteszel anyukádért.Független,hogy mennyi idősek vagyunk,szüleinkkel mindig tisztelettel kell beszélnünk,ennyit már csak megérdemelnek hiszen felneveltek,áldozatokat hoztak értünk.Ezért egy életen át hálásak lehetünk nekik.Nekünk kell gyermekeknek meghajolnunk elöttük mert mi gyermekük maradunk még 30 évesen vagy 50 évesen is.Ha azt mondja nem beszélsz vele kellő tisztelettel,akkor változtas a beszédeden,beszéded hanglejtésén.Mindent meg lehet beszélni,a sérelmeket is csak megfelelő hangnemben.Anyukád panasza nem más csak több figyelmet és szeretetet kér.Szeresd őt nagyon és tiszteld addig míg meg teheted mert ha már nem lesz akkor tudod meg mit jelent a hiánya,amit semmivel sem lehet pótólni.Sok gyermek nő fel árván anya nálkül és mennyire hiányzik egy életen át számukra az anyai szeretet.Adj hálát az égnek,hogy neked van.Sose feledd:az anyák egyik kezükkel simogatnak a másik kezükkel borzólnak.Nekem is van anyám és két húgom.A két húgomat mindig nagyon támogatja pedig nincsennek rászorulva,nekem nem igazán segít.Sosem vetem ezt a szemére pedig nagyon fáj.De mégis tisztelettel beszélek vele,mert az anyukám és mindig az lesz,még ha nem is érzem ezt igazán.Tarsd tiszteletben kérését,tedd boldoggá,légy a legjobb gyermeke,hogy büszkén nézhessen fel rád.Ő mindig szívén hordja sorsod és ha bajban lennél mindig számithatsz rá.Kérj bocsánatot tőle,minnél hamarabb békülj ki vele.Hajolj meg te elötte és ne törd meg őt azzal,hogy ő hajoljon meg elötted.

2008. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj beszélni anyukáddal, remélem sikerül.


Sajnos nem kap mindenki jó anyát, anyukám se kapott, és nagyanyám még mindig dedósként kezeli, már nem is megyünk hozzájuk, mert mindig csak a szidalmazást kapjuk akkor is, ha semmi alapja nincs, úgyhogy "szeretjük, de távolról". Van, akinek semmi nem elég jó, az ilyen emberek sajnos magukra maradnak, és azt mondom, hogy ha mindenkivel összeférhetetlenek voltak egész életükben, még a saját gyerekükkel is, akkor megérdemlik, és ne csodálkozzanak, a hiba az ő gépezetükben van.


Remélem, a te anyukád nem ennyire problémás, és meg tudod vele beszélni, talán várj egy kicsit, mert lehet, hogy most hirtelen még nem menne, egy picit le kell nyugodni a kedélyeknek, úgy talán könnyebb.

2008. nov. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
tudod nem zörög a haraszt....valószínűleg néha észre sem veszed hogy éppen megbántod,sokan vannak így,természetesnek veszik hogy a szüleikkel választott hangnem nem éppen a legjobb!talán túl reagálja anyud,de azért te is átrághatnád egy kicsit a dolgot!valószínűleg ő sem csak úgy kitalálta!beszéld meg vele,mit sérelmez,és hogy te mit sérelmezel!sokszor inkább problémát okozunk magunknak,minthogy megbeszéljük őszintén,és akkor elkerülnénk a bajt.
2008. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdezo!nem tudom láttad-e már a válaszokat és mit szólsz hozzájuk?egész jó pszichoterápia ez az oldal én még csak nemrégen fedeztem fel.a kérdezo feldobja a témát és mi válaszolunk ki-ki aszerint milyen tapasztalatai vannak voltak az életben.te pedig kedves kérdezo válaszd ki amelyik tetszik vagy lehet, hogy már meg sem nézed a válaszokat mert már régen osszebékultetek anyukáddal.és most elmondom az én verziómat, mert az elso válaszadó túlságosan patetikus volt kicsit talán mártírkodó is.én most 49 éves vagyok és van egy 22 éves fiam, akivel mi is néha úgy ossze tudunk veszni,hogy úgy érzem mindjárt megszakad a szívem, vagy a dunának megyek.o is használ egypár durvább szót, meghogy te ezt nem érted meg stb.nem kell ilyen tragikusan venni a dolgokat csak az a fontos, hogy kibékuljetek és oszintén megbeszéljétek, hogy mit vártok el egymástól.nekem volt egy csodálatos nagyszeru tanítónom aki azt mondta : sokszor azt sértjuk meg a legjobban akit igazán szeretunk.én ezt a mondatot soha nem felejtem el és mikor a fiammal osszeveszunk mindig eszembe jut és százszor is megbocsátok neki.nem igaz az sem, hogy mindig a gyerek a hibás. a szulonek is engedni kell és nem azért hozzuk világra a gyerekeket, neveljuk fel oket, hogy hálásak legyenek.ez a szulo kotelessége.és az is kotelessége a szulonek, hogy elengedje magától a gyerekét, hagyja felnoni.sajnos az én szuleim már nem élnek, édesanyám tavaly halt meg.o mikor osszevesztunk, volt hogy három hétig is csak ímmel-ámmal szólt hozzám.én akkor megfogadtam, hogy bármilyen lesz a gyerekem akárhogy osszeveszunk, én ezt nem csinálom.van amikor a szulo ráull a gyerekére és érzelmileg kihasználja.én is az utolsót odaadtam volna neki mégsem voltam jó.ezek a viták sokszor a generációs kulonbségekbol is adódnak de én azt tanácsolom neked, hogy éld a saját életed és ne hagyd hogy túlságosan hozzájuk láncolódjál.ha megsértetted anyukádat kérj tole bocsánatot, de azért ahogyan beszélsz vele o is hibás, ahogy nevelt vagy amit megengedett saját magával szemben azt kapja vissza.ez már csak így van.és nehogy azt hidd, hogy túl cinikus vagyok, mert én a rajongásig szerettem anyámat még az életemet is odaadtam volna érte
2008. nov. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Tiszteld anyádat és apádat, hogy hosszú életed legyen a földön. (Biblia: Tízparancsolat)
2008. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
kibékultél már az anyukáddal?vagy csak szórakozásból írtad, hogy hujítsél minket mi meg tokre aggódjuk magunkat.sikerult valami hasznos tanácsot adni, vagy csak puff és ahogy leírtad már elszállt a haragod?
2008. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia!Nem hülyitettem senkit csak nem sokszor vagyok fent!Köszönnöm mindenkinek a tanácsokat!Megbeszéltük anyummal!Minden rendben!!!Köszönöm!,és boldog karácsonyt mindenkinek!:)
2008. dec. 3. 14:34
 8/8 anonim válasza:
Most baj hogy nem gépezik minden percben? Miért hülyítene másokat? Ja, amúgy (nem tudom hány éves vagy, de nem egy nyelvtan zseni.) a hülye, lY - ÉS NEM J
2013. jún. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!