Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Bevállalnátok ezt az egészet munka nélkül?

Figyelt kérdés

Én 21 leszek a nyár végén, párom 25 lesz. 1,5 éve vagyunk együtt nagyon jól megvagyunk, imádjuk egymást. Az ő szüleinél lakunk. És gondolkodunk, hogy hitelt vennének fel (5-6 millió elvileg elég lenne) és a tetőteret megcsinálnánk és ott éldegélhetnénk kettesben, de mégse lennénk egyedül, mert bármikor átmehetünk a szülőkhöz. Én szüleim 70 km-re laknak, imádom őket is :)

Na de nem is ez a lényeg, hanem, hogy a páromnak gyakorlatilag van munkája (nem keres hú de sokat, de legalább van) nekem pedig nincs. Érettségim van csak, állást keresek, de nem találok semmit. Pénz nélkül még tanulni sem tudok. És emiatt félek az egésztől, hogy oké még a hitelt még fizetik ők, de ez sz@r érzés lenne, hogy úgymond ingyen élek. Meg a másik, hogy akkor már gyerkőcöt is szeretnénk, mert nem akarunk 30 évesen vállalni babát, de így hogy nincs semmi munkatapasztalatom, ha 2 éves lesz a gyerek, lejár a GYES, ami amúgyse sok, akkor félek, hogy végképp nem találok munkát munkatapasztalat hiánya miatt. Esetleg valami olcsó tanfolyamot el lehetne végezni.. Nem tudom mi lesz velem, pedig nagyon klassz lenne már önállónak lenni, együtt élni a szerelmemmel. Bár ez még odébb van egy kicsit, addig még találhatok munkát, meg a gyerkőc is ráér még, csak mi van ha mégse találok munkát?

Húú ez a kérdés most biztosan értelmetlen lett. Elnézést emiatt. Tanácstalan vagyok. Egyébként a Páromék vetették fel nekem ezt az egészet.


Ti mit csinálnátok a helyemben?

Valaki vállalt már így családot, házat, hogy munka=0?

Fiatalnak nem érzem magam, mert olvasgattam, meg ismerek is embereket, akik szintén 19-21 évesen családot alapítottak.


21/L


2010. aug. 3. 18:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Ha jól értem akkor a te dolgod mindössze annyi hogy kipottyants egy gyereket? Semmi másból nem kell kivenned a részedet... Hát ez így nagyon nem frankó.
2010. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
neked semmi kötelezettséged nincs,így be lehet vállalni.nem fizetsz a hitelbe,de tulajdonrészed sem lesz.ha esetleg nem sikerül a kapcsolat,akkor sincs baj.a gyerekkel viszont még nagyon ráérsz, előbb találj munkát.
2010. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
keress valami olyan munkát amihez nem kell sok képesítés pl:eladó egy boltban, dolgozz hogy legyen fizetésed én 1-2 év múlva jöhet a gyerek
2010. aug. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Hát biztos hogy nem. NEked itt csak a gyerekszülés a dolgod, de nem is lesz cserébe semmid. És ha a férjed majd lecserél valaki másra? Mit fogsz akkor csinálni, egy gyerekkel, munka nélkül, 30 kg súlyfelesleggel? Ne hari nem megbántani akarlak, de egyátalán nem életszerű a terved. Nem olyan világot élünk, ahol a nők szülnek, és eltartják őket. Elmész tescoba árufeltöltőnek, és gyűjtesz valami tanfolyamra. vagy diákhitel, és levelezőn tanulsz valamit.

Az önállósághoz az is hozzátartozik ám, hogy az ember eltartja magát. Nos te erre most nem vagy képes. Eéőbb ezt teremtsd meg.

2010. aug. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
mellesleg 21 évesen nem vagy elkésve gyerekszüléssel. Mi bajod a 30 évesen valló szüléssel?
2010. aug. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
21 évesen a gyerek mgé nagyon korai, de hidd el hogy 30 évesen se késő. 27-28 évesen kezdj gondolkodni ezen... A házat meg nem értem... 5-6 millából szerintem vehetnétek valami kis házat, bár lehet hogy javítgatni kéne rajta ezt azt, de egy idő után a szülőkkel nem fogtok eggyezni, ezt biztosra veszem. Elvégezhetnél valami sminktanfolyamot vagy ilyesmit, és azzal hátha találnál munkát. A mai világban egy érettségivel semmire sem mész... Jó munkához egyetem vagy főiskola kellett volna. De ott is nem az ügyvéd, meg orvos, mert abból van egy tucat... Hanem például gyógyszerész, vagy ilyesmi...
2010. aug. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Ráérsz még a gyerekkel, elsőnek teremtsd meg a feltételeket. Ne másra támaszkodj, hanem magadra. Tegyük fel, hogy ott a gyerek, s holnap menned kell, akkor mit teszel? Anyaotthon nem a jövő.

Ha pénz nélkül nem tudsz elmenni tanulni (első szakma ingyenes), akkor gyereket miből akarod felnevelni???

Ne légy butus!

2010. aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Értem a problémád, és megértem. Nem valószínű, hogy én ilyen helyzetbe belemennék. Vannak, akik a könnyebbik oldalát nézve azt mondják, arany életed van, én azt, hogy aranykalitkában lennél. Nem tartom egy hű, de feministának magam, de sajnos olyan világot élünk, amikor egy nőnek is meg kell tudnia állni a lábán. És én mind a kettővel szeretek a a földön állni. Bármikor, bárkivel, bármi történhet, én nem bírnék úgy élni, hogy eltartott legyek, kiszolgáltatva a családnak. Nekem ilyen a mentalitásom, ez a véleményem, de ez nem jelenti azt, hogy ez a jó hozzáállás.
2010. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Én egészen biztos, hogy először stabil munkahelyet keresnék és megpróbálnék intenzíven spórolni.


Minimum havi 50-55.000Ft-ot rendszeresen félreraknék (kb ennyi lesz a törlesztő részlet). Ezt az összeget a téli rezsi, később a gyerek/gyerekek mellett is ki kell tudni majd gazdálkodni legalább 20 éven át, ezért nagyon fontos, hogy ez stabilan sikerüljön a szülők bevonása nélkül is, mert ha valamiért fizetésképtelenné váltok, akkor sajnos nagyon cifra helyzet állhat elő. A szülői ház is elzálogosításra kerülhet, de az is borzasztó, ha csak a tetőteret akarná árvereztetni egy bank.


Ami még számomra nagyon necces egy ilyen döntésben (sajnos gyakori probléma), hogy mi történik akkor, ha valamiért mégse tudtok együtt élni és elváltok. A barátod szülei feje fölül a tetőteret nem lehet csak úgy eladni, hogy megosztozzatok az addig összerakott vagyonon. Mi történik, ha se a párod, se a szülők nem tudnak (nem akarnak) majd téged kifizetni. Én a helyedben, (bármennyire nem tartod most ezt a végkimenetelt valószínűnek), erről is beszélnék a barátoddal és a szülőkkel is.

2010. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Juj, ez durva...


1. Először tanulás, ha nincs rá pénz akkor

2. meló, (utána/ közben is lehet tanulni)

3. spórolás,

4. eljegyzés

5. házasság

6. lakás és csak utána

7. gyerkőc


4-5-6 tetszőlegesen variálható!


Hogy miért is ez a sorrend? Csak gondolj bele! Pl.: lesz egy gyereked, előfordulhat hogy a a párod már nem fog szeretni, és szakítotok! hová mész? Lesz spórolt pénzed? Gondolom, nem... és arra hivatkozni sem érdemes, hogy jaj de szeretitek egymást, meg nem fogtok szakítani...hidd el aminek akár 1%-os valószínűsége van, az nagy bizonnyal bekövetkezik...


Gondolod, hogy 20 éveiben járó gyerekes anyák elhelyezkedése jobb mint a gyermekteleneké? Hm? Csak gondolj bele, ha munkáltató lennél, kit vennél fel: akinek nincs gyereke és bármikor befogható túlórára, aki nem "nyavajog" hogy jaj a gyerek megint beteg...stb, vagy aki a gyerekre hivatkozva kér szabadságot, elmegy táppénzre stb?


Szerintem ne ezen agyalj most, keress melót vagy menj be a munkanélküli központba valamilyen ingyenes tanfolyam után kérdezősködni...


Gyereket biztos nem vállalnék, mert mi lesz ha esetleg párod beteg lesz vagy balesetet szenved vagy ne adj Isten meghal?


Hitel? Hát az is rizikós, főleg válság idején...


Inkább spóroljatok (valahogy), keress melót, és addig is lehet ingyenesen is tanulni, persze nem szakmát, hanem pl: nyelveket. ma már rengeteg olyan oldal van, ahonnan sok idegen nyelvű könyveket "szerezhetsz" be, és az legalább ingyen van... csak szemfülesnek kell lenned...amúgy szerintem a nyelvtudást többre értékelik mint a diplomát ( a nyelv amúgyis majd még jól jön pl.: a diplománál...)


Remélem tudtam segíteni...

2010. aug. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!