Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tarjátok jó döntésnek...

Baranka kérdése:

Mennyire tarjátok jó döntésnek? Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés
Egy ismerős házaspár újabb gyermeket szeretne. Idán májusban született meg az első babájuk. A férj nagymamájánál laknak egy kis szobában. Saját lakásuk nincsen. Durván 110 ezer forintból élnek meg havonta. Így is alig jönnek ki anyagilag. Kocsit is bevállaltak, hogy a srác anyján "segítsenek" mert eladósodott a kocsi miatt.Mennyire tartjátok őket felelőtlennek? Nem tudom, hogy mondjam meg nekik, hogy nagyon felelőtlenek.
2011. szept. 30. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd meg nekik, bármilyen közeli jó barátok, esetleg családtagok. Ha panaszkodnának, akkor annyit mondhatsz, h maguknak okozták ezt. Valamint pénzt ne adj nekik, mert onnantól kezdve megszűnik a jó viszony.

Szerintem nagyon felelőtlenek.

2011. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj bele,az ő döntésük.

Igy nem vállalnám be a babát az tuti,de ez én vagyok.

Ha beszólsz nekik abból csak sértődés lessz és nem hiszem hogy a véleményed miatt változtatnak a döntésükön,szóval semmi értelme.

2011. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lassan azt kell mondani, hogy a mai viszonyok között egy gyermeket vállalni is felelőtlenség, mert akár a házaspár mindkét tagját utcára teszi a munkáltatója, nem nézi, hogy van gyermek, vagy nincs.

Viszont ha egy családnak gyermekkel teljes az élete, akkor nem mérlegel. Mi is két gyermeket vállaltunk, 2 év különbséggel, egyetlen szobában laktunk anyukáméknál 4 évig, mire saját lakásunk lett, de TUDTUK, hogy ha nem csinálunk valami balhét, munkánk lesz, így jövedelmünk is.

Ma viszont, az ismerősöd körülményeire biztos, hogy nem szülnék 2. gyermeket, legalább is nem azonnal - de mindig motoszkálna bennem, hogy testvér nélkül ne nőjön fel. Nem segítettem a válasszal, de ebben nem is lehet 100%-os tanácsot ani.

2011. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Szegénységben is lehet nagyon boldognak lenni.

Az édesanyámék hatan voltak testvérek 5 testvére még a háború előtt született,nagyon szegények voltak.Nagyapámat behívták katonának 43-ban orosz fogságba esett,1947-ben tért haza csont soványan a Szovjetunióból addig semmit nem tudtak róla.Óriási szegénységben nevelte az öt gyermeket a nagyanyám,amikor hazatért még egy gyermeket vállaltak ő lett az én édesanyám,ha ő nincs akkor ma én se vagyok.Én már diplomáztam,rendezett körülmények közt élek.Ha nem panaszkodnak és boldogok akkor tiszteletben kell tartani a döntésüket.

2011. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb helyen vannak mint ha belementek volna egy olyan hitelbe amit nem tudnak fizetni ( lehet akár 5 szobás is az a lakás). A nagymamánál biztonságban vannak, ő csak nem teszi ki őket - gondolom- ha jó a viszonyuk, ráadásul - nem akarok morbid lenni- ha meghal a nagymama, esélyes hogy akár övék is lehet a ház, akkor meg nem kell majd 1 szobában nyomorogniuk. Én nem tartom őket felelőtlennek, sőt minden elismerésem, hogy van még ma olyan házaspár, akiknek a szeretetteljes családi légkör többet jelent minthogy mindenük meglegyen.
2012. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A feleség nem igazán jön ki a nagymamával. Sőt az anyósával sem.:-(! Ezzel talán mindent elmondok. Hitelt sem tudnának felvenni gondolom én, mert a férj 4 órában dolgozik.
2012. ápr. 20. 12:12
 7/11 anonim ***** válasza:

De ha ők ketten ( férj+ feleség) jóban vannak, szeretik egymást és biztosítani tudják a megélhetésüket a gyerekekkel együtt ( nem éheznek, van fedél a fejük felett), akkor miért ne vállalnának be egy kistesót?

Olyan helyzet úgysem lesz amikor minden de minden feltétel ideális a gyermekvállaláshoz.

2012. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó igazad van. De annyira pocsék az anyagi helyzetük, hogy azon sakkoznak, hogy mit vegyenek vagy mit ne(kaja). Csak azt nem értem bennük, hogy ha ennyire nincs pénzük akkor miért költenek több ezret vallási kirándulásra (tiszteletben tartom, hogy vallásosak), vagy miért járnak ifjú házasokra találkozójára (vidékre), vagy miért látogatják meg a rokonokat az ország másik végén elég sűrűn.
2012. ápr. 20. 12:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Ő döntésük.


Én biztosan nem vállalnám be. Lehet mondani, hogy nem a pénz boldogít. Persze nem. Na de ha a gyereknek majd nem tud venni egy túrórudit sem, vagy egy egyszerű 1 hetes táborba sem tudja majd elküldeni.

Még a saját lkahatásuk is félig-meddig megoldott csak...nincs saját lakásuk sem, csak a férj dolgozik, anyagi gondjaik vannak...így nem hiszem, hogy túl jó élet vár a gyerekekre.

Sajnos igenis számítanak az anyagiak.

Manapság mindenért fizetni kell. Iskola, óvoda, továbbtanulás, sportolási lehetőségek, szakkörök stb...

2012. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen az ő döntésük igazad van! De ha nekem panaszkodik a feleség elég sűrűn, hogy erre nem futja arra nem futja stb. Akkor mit csináljak?
2012. ápr. 20. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!