Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki a szülője halála után...

Aki a szülője halála után egyedül maradt, hogyan kezdte egymaga a nagybetűs életet? Mit éreztél, hogy ment?

Figyelt kérdés

Szerencsére még nem tartok ott, hogy az apám meghaljon, de nagy ez a világ, nem mi döntjük el, és ha nem történik külső "intézkedés", akkor is max tíz évet lehet saccolni neki. Ismerősöm ismerősének a 15 éves fia is elméletben élt volna még sok évtizedet, aztán tegnap megtalálták a testét.


Anyám olyan, hogy van is, meg nincs is. Kiskoromban elhagyott, előző karácsony előtt néhány hónappal ismét tartjuk a kapcsolatot, jól kijövünk és elbeszélgetünk, de alapjáraton olyan, mint egy idegen. Nem a barátnőm, de nem is az anyám.


Nem akarom magam eltartatni, félre értés ne essék, csak nem lesz az, hogy mondjuk nagyon meg vagyok szorulva és uram bocsá', kellene 10ezer Ft, akkor senki nem segít ki, mint azt sok kérdésben olvastam, hogy a szülő segíti a gyerekét, amikor nagy szüksége van rá.


Én meg ettől félek. Biztos megoldom majd valahogy, de félek, hogy valamit rosszul csinálok, elrontok, és már nem lesz senki mögöttem. Tanulok és tanulok, hogy minél több és jobb lehetőségeim legyenek, hogy senkire ne szoruljak rá, csak ugye, a nagy ismeretlen ezen része nagyon elrettentő.


Pedig mindig úgy lettem nevelve, hogy erre felkészüljek. Konkrétan észben van tartva, hogy mi mennyiért, mi a legolcsóbb, mik az olcsó de nagyjából szeretem ételek, miken lehet spórolni, stb, hogy biztos ne legyen gond, merthogy átkozottul fog fájni apám halála, nem utána szeretném kitalálni, mi legyen.


Ezen félelmeim miatt, szeretném tudni, akivel megtörtént, hogyan viselte és mi történt az önálló élet elején?


19/L


2020. júl. 29. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ismerőseim négyen vannak testvérek. Gyerekkorukban meghalt először az anyjuk, majd pár év mulva az apjuk is. A nagyszulokhoz kerultek. Mind kozepiskolat vegzett, jo eredmennyel, a 3 nagyobb már dolgozik, a legkisebb meg szakmát tanul.
2020. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fú ezt nagyon átérzem. 20 éves vagyok, részmunkaidőben melózom egyetem mellett, így pénzem és időm nem sok van. Anyukám egészsége az utóbbi időben nagyon megromlott, apukámról 5 éves korom óta nem tudni semmit. Beszéltünk mar erről anyával, mi lesz ha hirtelen elüti egy autó vagy ilyesmi. Nem csak abszolút magam kell megálljak a világban, de az öcsémet soha nem hagynám magára, nem engedném hogy gyermekotthonba vigyék, akkor már inkább örökbefogadnám. Ez iszonyat ilyestő.
2020. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehát ha most vagy 19, és még élhet 10 évet apud, akkor akár majdnem 30 is lehetsz, mire ez bekövetkezik. Addigra azért jó eséllyel el tudsz végezni egy iskolát, amivel tudsz majd állást találni.
2020. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha még él tíz évet, nem aggódok, hogyha majdnem 30 évesen kell egyedül a nagy világgal szemben, mert addig sok minden történik. Azért aggódok, mert a háziorvosunk nem xarozik, kereken megmondta apámnak, csodának minősül, hogy él, és dolgozunk rajta, hogy ez így is maradjon.
2020. júl. 29. 12:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem él mindkét szülőm, mégsem segítene ki egyikük se, szóval nem ezen múlik..
2020. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érthető hogy aggódsz, de hogyha dolgoztok rajta hogy jól legyen, akkor azért lehet reménykedni szerintem!
2020. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok én is, csak pàr évvel idősebb nàlad és màr dolgozom. Nincs testvérem, csak egy édesanyàm, aki beteges. Màs rokonom nincs is. Biológiailag van apàm de rà nem szàmíthattam soha, hiàba is próbàlnék közeledni felé, sajnos az a típus,akinek nem való gyerek. Igaz baràtaim nincsenek. Egy- két ember van akivel azért elvagyok. Kapcsolatom nincs. Retteg attól,hogy egyedül maradok. Próbàlom magam én is felkészíteni, anyagilag is meg érzelmileg is. Amennyi pénzt tudok félre teszek. Illetve van egy két célom,amit megakarok valósítani. Màr most nagyon szomorú vagyok ha erre gondolok. Félek,hogyha majd nekem lesz valami bajom pl: betegség senkire se szàmíthatok majd. Mindent egyedül kell mindenféle téren csinàlni, ami elég fàrasztó, főleg ha csalàdi hàzban élsz, fizikàlisan és lelkileg is elég nehéz.
2020. júl. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!