Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a barátnőmet...

Úgy érzem, a barátnőmet jobban szeretik, mint engem? Mit csináljak, ha én meg már félek tőle lassan?

Figyelt kérdés

Nem tudom megfogalmazni, nem is annyira félelem, hanem amikor ír reggel, hogy jön, vagy hív, elfog a rossz érzés, elkezd fájni a gyomrom.

Anyáék meg tökre szeretik közben, folyton beszélgetnek, most megyünk nyaralni és anya úgy hívta el, hogy engem meg sem kérdezett. Pedig pont azért vártam az utat, hogy legalább pár hetet nélküle lehetetek, kicsit nyugiban. Mert amióta jóban lettünk, nonstop velem van. Reggel már 7-8 között felkel és ír, hogy én mikor kelek, mert ő unatkozik és jönne hozzánk. Ha felkelek és nem írok, vagy be sem kapcsolom a mobilnetem, akkor 9-10-kor már hív, hogy miért nem írok vissza neki, hol vagyok. Ha mondom, hogy most nekem nem jó, dolgom van, akkor rögtön, hogy "mi dolgod?", meg hogy minek megyek ide, vagy oda, és nagyon át kell gondolnom, hogy mit mondok, hová megyek, mert az esetek 90%-ában kitalálja, hogy jó, jön velem. De tényleg MINDENHOVÁ. Nagyszülőkhöz, kormányhivatalba, postára, bárhová. Ha mondom, hogy most inkább ne, mert mondjuk régi barátnővel találkozok, akkor megsértődik, hogy én már nem is szeretem.

Aztán sokszor van, hogy "bemárt" a szüleimnek, mikor direkt kérem előtte, hogy ne tegye. Pl. eltört az iPadem, én újat akartam venni, apa mondta, hogy ne, inkább csináltassam meg. Csak én használom, mindig a szobámban, vagy a táskámban van, tudtam, hogy úgysem veszi észre, ha veszek egy újat. Pont itt volt a barátnőm, amikor hozta a futár és mondtam neki, hogy erről apáék előtt csend. Hazajönnek délután, első dolga, hogy jajj mutassam meg anyáéknak az új szerzeményem, mennyire szép... Vagy meghúzta az autónkat (igen, ő a miénket) és mondta, hogy mondjuk azt, hogy én voltam, mert rá nagyon fognak haragudni biztos, rólam meg tudják, hogy bénán parkolok, nem lesz gond belőle. Igazából egy kis semmiség volt az egész "karc", mondtam, hogy szerintem nem is feltűnő, nem is nagy, felesleges most hazaállítani azzal, hogy "összetört az autó", majd elviszem fényezőhöz és kész, nem kell ezt tudniuk. Őt akartam védeni, erre ahogy hazaérünk, még a cipőmet sem vettem le, már hallom, hogy mondja anyának, hogy meghúztam az autót. És több ilyen volt már, hogy előttem hazudik, engem bajba keverve és úgy alakítja a történetet mindig, hogy neki jó legyen. Nem zavarja, hogy én is ott vagyok.


Úgy érzem, hogy anyáék már sokkal szívesebben vannak vele és egyszerűen megfojt engem ezzel a közelséggel, hogy mindig itt van nálunk, mindig velem/velünk akar lenni. De félek, hogyha beszélnék erről itthon, akkor kb hülyének néznének. Azon is gondolkoztam már, hogy velem van a gond, de beszéltem egy másik barátnőmmel (konkrétan titokban találkoztunk, este 11-kor, mint valami szeretők). És neki kifakadtam már, hogy ezt nem bírom és mondta, hogy nem csak én érzem így, az egész baráti társaság úgy gondolja, hogy ez a lány elmart tőlük és senki nem szívleli. Mert a barátaimmal, barátnőimmel is ez volt, hogy vitákat generált közöttünk, meg hogyha volt valami nézeteltérés, kisebb vita velük, akkor a barátnőm rögtön mondta, hogy nehogy visszaírjak nekik, lépjek is ki a csoportból és felejtsem el őket.


2020. aug. 1. 11:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/94 A kérdező kommentje:

Jaaj, nem tűntem el, csak sütöttem-főztem, meg pakoltam a konyhát délután, hogy lefoglaljam magam és ne hallgatózzak, hogy vajon megállt-e egy kocsi a ház előtt?!:D


Találkoztam "a másik lánnyal" és tényleg jó ötlet volt. Féltem, hogy esetleg elkezd hárítani, hogy nem is szakadt meg a kapcsolat, nincsenek rosszban, de egyáltalán nem kertelt.

Elmondta, hogy tényleg nagyon nagyon jóban voltak, konkrétan a vége felé már úgy érezte, hogy inkább vele van kapcsolatban, nem is a barátjával.


Mindent együtt csináltak, folyton együtt is aludtak, ők is vitték magukkal mindenhová (legyen szó utazásról, vagy családi ebédről a nagyinál). Ő (a másik lány) Budapesten tanult még akkor, és mondta, hogy a végén már úgy voltak, hogy a "barátnőm" hétfő-kedden letudta a kötelező óráit, aztán ment a lány után Pestre és ott is együtt voltak, aztán péntekenként együtt jöttek haza. Mondta, hogy utólag derült ki, hogy rengetegszer kavarta a sz__rt a háta mögött, rossz színben tüntette fel a saját barátai előtt és ezek ilyen fél, meg egy év után derültek csak ki. Ő is ezt érezte már a végén, hogy megfullad tőle, hogy tényleg egy perc egyedüllét nem jutott már neki, mert annyira benne volt az életében/életükben, hogy mindenről tudott, így kifogást sem talált soha, hogy épp miért nem ér rá. Nála is ugyanez volt a szülőkkel, hogy velük is nagyon szót értett rögtön, aztán már kezdődött ott is a kibeszélés, szurkálódás "családon belül".

Neki ott szakadt el a cérna, amikor kiderült, hogy a barátjának írogatott a háta mögött, meg lefoglaltak kettesben egy wellnesst az első évfordulójukra és megjelent ott a csaj "véletlenül". Ott összeveszett vele, elmondta hogy tud az üzenetekről is, és mondta, hogy hagyja őket békén, ne keresse se őt, se a szüleit, családját, mert ez már mindenkinek sok, foglalkozzon a saját életével. Mondta nekem, hogy ott olyan szöveget nyomott le neki a barátnőm, hogyha nincs ott a párja, simán elhiszi a végén, hogy ő az őrült és csak túlreagálja az egészet, meg többet gondol bele. De a párja mondta neki, hogy ő neki alapból herótja volt a lánytól és csak azért viselte, mert látta milyen jóban van az egész családdal és nem akart ellene menni, vitát szítani.

Utána (még ezek ellenére is) próbálkozott náluk a csaj, még a 13 éves öccsének is írt, és mondta, hogy ez a legjobb taktika, hogy a telefont nem felvenni, tiltani mindenhonnan, ha látjuk az utcán, átmenni a másik oldalra stb. És reménykedni, hogy minél előbb talál magának egy másik "barátnőt", mert akkor hirtelen leszáll rólunk, mintha elvágták volna az egészet. Mondtam, hogy dehát szólni kéne így annak, aki az új kiszemelt, mert az ő életüket is pokollá teszi előbb, vagy utóbb, de mondta, hogy felesleges. Mert annyira jól eljátssza a szerepét mindig és olyan jól tud manipulálni, hogy én jönnék ki rosszul az egészből.

Ezt is mondta, hogy arra azért készüljek fel, hogy ezek után el fog hordani mindennek és pletykálni fog rólam, a családomról, de szerinte még mindig jobb ez, minthogy hagyjam, hogy napi szinten itt legyen.


Valahol örülök, hogy tényleg jó volt a belső megérzésem vele kapcsolatban, de közben sajnálom is, mert emlékszem arra, hogy az elején mennyire jól elvoltunk. Meg valahol örültem is, hogy egy idősebb lánnyal ilyen jóban lettem. Mert már elterveztünk 4-5 utazást jövőre, hogy hová mennénk a covid után, meg alapból más volt vele, mint a korombeli barátnőkkel. De ezek után tudom, hogy hiába is utazgatnánk, nem tudnám magam jól érezni vele.

2020. aug. 3. 21:20
 92/94 anonim ***** válasza:
100%

Jó hallani, hogy megvagy, meg hogy "csak ennyire" veszélyes. Pont elég így is.

A szüleiddel mi a helyzet, megbeszélted velük a témát?

Érdekelne, mennyire partnerek most ebben: remélem, 200%-ig.


Továbbra is szorítok, és ha van fejlemény, és megosztanád, én biztosan olvasnám...jó volna tudni, hogy jó fordulatot vesz ez az őrület.

2020. aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/94 anonim ***** válasza:
100%

Hála az égnek hogy jól vagy, úgy aggódtam!❤️

Remélem sikerül lekoptatni a csajt!

2020. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/94 anonim ***** válasza:
Szuleiddel sikerült beszélned?
2020. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!