Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a barátnőmet...

Úgy érzem, a barátnőmet jobban szeretik, mint engem? Mit csináljak, ha én meg már félek tőle lassan?

Figyelt kérdés

Nem tudom megfogalmazni, nem is annyira félelem, hanem amikor ír reggel, hogy jön, vagy hív, elfog a rossz érzés, elkezd fájni a gyomrom.

Anyáék meg tökre szeretik közben, folyton beszélgetnek, most megyünk nyaralni és anya úgy hívta el, hogy engem meg sem kérdezett. Pedig pont azért vártam az utat, hogy legalább pár hetet nélküle lehetetek, kicsit nyugiban. Mert amióta jóban lettünk, nonstop velem van. Reggel már 7-8 között felkel és ír, hogy én mikor kelek, mert ő unatkozik és jönne hozzánk. Ha felkelek és nem írok, vagy be sem kapcsolom a mobilnetem, akkor 9-10-kor már hív, hogy miért nem írok vissza neki, hol vagyok. Ha mondom, hogy most nekem nem jó, dolgom van, akkor rögtön, hogy "mi dolgod?", meg hogy minek megyek ide, vagy oda, és nagyon át kell gondolnom, hogy mit mondok, hová megyek, mert az esetek 90%-ában kitalálja, hogy jó, jön velem. De tényleg MINDENHOVÁ. Nagyszülőkhöz, kormányhivatalba, postára, bárhová. Ha mondom, hogy most inkább ne, mert mondjuk régi barátnővel találkozok, akkor megsértődik, hogy én már nem is szeretem.

Aztán sokszor van, hogy "bemárt" a szüleimnek, mikor direkt kérem előtte, hogy ne tegye. Pl. eltört az iPadem, én újat akartam venni, apa mondta, hogy ne, inkább csináltassam meg. Csak én használom, mindig a szobámban, vagy a táskámban van, tudtam, hogy úgysem veszi észre, ha veszek egy újat. Pont itt volt a barátnőm, amikor hozta a futár és mondtam neki, hogy erről apáék előtt csend. Hazajönnek délután, első dolga, hogy jajj mutassam meg anyáéknak az új szerzeményem, mennyire szép... Vagy meghúzta az autónkat (igen, ő a miénket) és mondta, hogy mondjuk azt, hogy én voltam, mert rá nagyon fognak haragudni biztos, rólam meg tudják, hogy bénán parkolok, nem lesz gond belőle. Igazából egy kis semmiség volt az egész "karc", mondtam, hogy szerintem nem is feltűnő, nem is nagy, felesleges most hazaállítani azzal, hogy "összetört az autó", majd elviszem fényezőhöz és kész, nem kell ezt tudniuk. Őt akartam védeni, erre ahogy hazaérünk, még a cipőmet sem vettem le, már hallom, hogy mondja anyának, hogy meghúztam az autót. És több ilyen volt már, hogy előttem hazudik, engem bajba keverve és úgy alakítja a történetet mindig, hogy neki jó legyen. Nem zavarja, hogy én is ott vagyok.


Úgy érzem, hogy anyáék már sokkal szívesebben vannak vele és egyszerűen megfojt engem ezzel a közelséggel, hogy mindig itt van nálunk, mindig velem/velünk akar lenni. De félek, hogyha beszélnék erről itthon, akkor kb hülyének néznének. Azon is gondolkoztam már, hogy velem van a gond, de beszéltem egy másik barátnőmmel (konkrétan titokban találkoztunk, este 11-kor, mint valami szeretők). És neki kifakadtam már, hogy ezt nem bírom és mondta, hogy nem csak én érzem így, az egész baráti társaság úgy gondolja, hogy ez a lány elmart tőlük és senki nem szívleli. Mert a barátaimmal, barátnőimmel is ez volt, hogy vitákat generált közöttünk, meg hogyha volt valami nézeteltérés, kisebb vita velük, akkor a barátnőm rögtön mondta, hogy nehogy visszaírjak nekik, lépjek is ki a csoportból és felejtsem el őket.


2020. aug. 1. 11:24
 21/94 anonim válasza:
100%

Persze azért nem kell neki a rendelt cipő mert azért fizetnie kéne. Egy igazi ingyenélő rbanc már bocsánat!

Menekülj!

2020. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2020. aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 anonim ***** válasza:
100%
Úristen már engem felcsesz ez az egész. Ugyanígy állj ki magadért minden egyes alkalommal, mint a sportcipőnél. Mondd meg a szüleidnek nyíltan, hogy ez a pitsa elvileg a te barátnőd és ha te nem kérsz többet a kapcsolatból, akkor tartsák ezt tiszteletben. Ha nem vevők rá, akkor nem mennék el sehova velük, ha ott a csaj is. Rossz lemondani a jó kis étteremről meg nyaralásról, de a szüleid hülyén fogják előbb-utóbb érezni magukat, hogy a saját lányuk nem tart velük és hidd el, téged fognak választani, nem egy ilyen kis betolakodót. Egy ilyen erőszakos piócát kemény módszerekkel lehet lekoptatni: ha átjön ne törődj vele, csináld a dolgod tovább. A telefont nem veszed fel, üzenetre nem válaszolsz. Ha a szüleidet zaklatja, megmondod, hogy nem érsz rá, nem mondod meg hova mész. Eszedbe ne jusson bármit is adni neki, bárhova menni vele, ignoráld amennyire csak bírod.
2020. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nekem gimiben volt egy ilyen barátnőm, akkor se tudtam levakarni magamról, mikor már áperté közöltem vele, hogy hagyjon békén. A végefelé nagyon ijesztő volt már, mert teljesen begőzölt és tényleg hosszúszomjas lett, ahogy leírták itt előttem is. Végül én anyukámnak szóltam, elmondtam neki mindent és halistennek hitt nekem, pedig a csaj nagyon beédesgette magát hozzá. Ezután meghívtuk magunkhoz, leültettük és anyukám segítségével végülis majdhogynem megfenyegettük, hogyha nem lép ki az életemből, akkor következményei lesznek, és a rendőrséghez fordulunk (nem gondoltuk amúgy ezt komolyan, csak nem volt már jobb ötletünk), na ennek hatására leszállt rólam végleg, viszont utána meg a suliban terjesztett rólam mindenfélét, aminek meg az lett a következménye, hogy kiközösítettek a többiek. Úgyhogy utána is okozott még sok bosszúságot. Ami a durva, hogy azóta ő orvos lett, méghozzá ha jól tudom, gyerekekkel foglalkozik. Régi sztori már, de mind a mai napig elég traumatikus visszagondolnom erre.


Szóval a lényeg, hogy akár erőszakkal is, de távolítsd el az életedből, mert mentálisan betegek az ilyen emberek, ebben egész biztos vagyok. Beszélj a szüleiddel, mondj el mindent, és kérd a bizalmukat, tényleg fontos, hogy kikerüljön ah életetekből.

2020. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 A kérdező kommentje:

Én 18 leszek, ő 24.


Úgy lettünk jóban, hogy együtt Szilvesztereztünk, vagyis egy társaságban. De akkor nem is ismertem, köszönésen kívül előtte nem beszéltünk sokat. Ott beszélgettünk először. Aztán írt utána, hogy mennyire szimpatikus voltam neki és hogy nincs-e kedvem valamikor kávézni egyet. Utána ez sokáig ennyi volt, hogy mondjuk heti kétszer találkoztunk kávéra, sütire. Aztán jött a vírus, karantén és akkor kezdődött ez, hogy itt van reggeltől estig és egy perc nyugtom sincs.


Meg az is fura, hogy (ahogy láttam, hallottam) ő mindig nagyon jóban van így 1-1 családdal, lánnyal, aztán hirtelen megszakad a kapcsolat, de így egyik napról a másikra. Lehet azért van, mert a szülei Németországban élnek és ő kvázi egyedül él 18 éves kora óta, és ragaszkodna valakihez már. Nem tudom. De van barátja is, nem értem, vele miért nincs soha, csak esténként.

2020. aug. 1. 12:21
 26/94 anonim ***** válasza:
100%
És ismered is a barátját? Mert ha nem, az egy jó nagy kamu. Egészséges 24 éves embernek nem az az élete, hogy a kiskorú barátnőjét kisérgesse postára meg a szülőkkel közös nyaralásra. Ez a csaj totál zakkant, szerintem senki nem bírná őt ki hosszú távon, ezért koccolják le mindenhonnan. Nem tudom elképzelni, hogy barátja legyen, akkor inkább arra lenne rászállva... meg milyen pasi bírja az ilyet? Nem lehet, hogy leszbikus?
2020. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 anonim ***** válasza:
100%
Koptasd le!
2020. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon anyagias kapcsolatnak tűnik. Lehet, hogy azért is van veled annyit, hogy elszeparáljon másoktól, így a többi ember ne nyithassa fel a szemedet. Nála milyen az otthoni légkör? Az is lehet, hogy menekül valami/valaki elől. Ahogy a történetet olvastam nekem a Tehetséges Mr. Ripley c. film jutott az eszembe.
2020. aug. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 A kérdező kommentje:

Ismerem, együtt is laknak. Meg Szilveszterkor is a barátja miatt volt ott.


Csak a srác napközben ugye dolgozik, így vele nem tud ennyit lenni. Csak az a fura, hogy hétvégente is itt van általában és már anya is kérdezte, hogy ez a barátját nem-e zavarja. Akkor azt mondta, hogy nem, meg minek legyenek annyit együtt.

Ő meg kapja a szüleitől a pénzt, így nem dolgozik sehol (még egyetemre jár amúgy). Abban bíztam, hogy majd ha elkezdődik a suli, akkor ő is visszaköltözik hétköznapra Budapestre, de nagyon úgy néz ki, hogy náluk távoktatás lesz kb mindenből és marad itthon végig.

2020. aug. 1. 12:32
 30/94 anonim ***** válasza:
100%
De a szüleid is furák, hogy ennyire szarnak rá, neked mi lenne jó. Eléggé elgondolkodnék, ha a kk gyerekemtől egy 24 éves felnőtt nő akarná elkunyerálni a 70ezres cipőjét... azt hittem nyáriszünetben unatkozó 15 éves kiscsaj lehet, nem pedig 24 éves xd
2020. aug. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!