Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a barátnőmet...

Úgy érzem, a barátnőmet jobban szeretik, mint engem? Mit csináljak, ha én meg már félek tőle lassan?

Figyelt kérdés

Nem tudom megfogalmazni, nem is annyira félelem, hanem amikor ír reggel, hogy jön, vagy hív, elfog a rossz érzés, elkezd fájni a gyomrom.

Anyáék meg tökre szeretik közben, folyton beszélgetnek, most megyünk nyaralni és anya úgy hívta el, hogy engem meg sem kérdezett. Pedig pont azért vártam az utat, hogy legalább pár hetet nélküle lehetetek, kicsit nyugiban. Mert amióta jóban lettünk, nonstop velem van. Reggel már 7-8 között felkel és ír, hogy én mikor kelek, mert ő unatkozik és jönne hozzánk. Ha felkelek és nem írok, vagy be sem kapcsolom a mobilnetem, akkor 9-10-kor már hív, hogy miért nem írok vissza neki, hol vagyok. Ha mondom, hogy most nekem nem jó, dolgom van, akkor rögtön, hogy "mi dolgod?", meg hogy minek megyek ide, vagy oda, és nagyon át kell gondolnom, hogy mit mondok, hová megyek, mert az esetek 90%-ában kitalálja, hogy jó, jön velem. De tényleg MINDENHOVÁ. Nagyszülőkhöz, kormányhivatalba, postára, bárhová. Ha mondom, hogy most inkább ne, mert mondjuk régi barátnővel találkozok, akkor megsértődik, hogy én már nem is szeretem.

Aztán sokszor van, hogy "bemárt" a szüleimnek, mikor direkt kérem előtte, hogy ne tegye. Pl. eltört az iPadem, én újat akartam venni, apa mondta, hogy ne, inkább csináltassam meg. Csak én használom, mindig a szobámban, vagy a táskámban van, tudtam, hogy úgysem veszi észre, ha veszek egy újat. Pont itt volt a barátnőm, amikor hozta a futár és mondtam neki, hogy erről apáék előtt csend. Hazajönnek délután, első dolga, hogy jajj mutassam meg anyáéknak az új szerzeményem, mennyire szép... Vagy meghúzta az autónkat (igen, ő a miénket) és mondta, hogy mondjuk azt, hogy én voltam, mert rá nagyon fognak haragudni biztos, rólam meg tudják, hogy bénán parkolok, nem lesz gond belőle. Igazából egy kis semmiség volt az egész "karc", mondtam, hogy szerintem nem is feltűnő, nem is nagy, felesleges most hazaállítani azzal, hogy "összetört az autó", majd elviszem fényezőhöz és kész, nem kell ezt tudniuk. Őt akartam védeni, erre ahogy hazaérünk, még a cipőmet sem vettem le, már hallom, hogy mondja anyának, hogy meghúztam az autót. És több ilyen volt már, hogy előttem hazudik, engem bajba keverve és úgy alakítja a történetet mindig, hogy neki jó legyen. Nem zavarja, hogy én is ott vagyok.


Úgy érzem, hogy anyáék már sokkal szívesebben vannak vele és egyszerűen megfojt engem ezzel a közelséggel, hogy mindig itt van nálunk, mindig velem/velünk akar lenni. De félek, hogyha beszélnék erről itthon, akkor kb hülyének néznének. Azon is gondolkoztam már, hogy velem van a gond, de beszéltem egy másik barátnőmmel (konkrétan titokban találkoztunk, este 11-kor, mint valami szeretők). És neki kifakadtam már, hogy ezt nem bírom és mondta, hogy nem csak én érzem így, az egész baráti társaság úgy gondolja, hogy ez a lány elmart tőlük és senki nem szívleli. Mert a barátaimmal, barátnőimmel is ez volt, hogy vitákat generált közöttünk, meg hogyha volt valami nézeteltérés, kisebb vita velük, akkor a barátnőm rögtön mondta, hogy nehogy visszaírjak nekik, lépjek is ki a csoportból és felejtsem el őket.


2020. aug. 1. 11:24
 81/94 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass a 80-asra.
2020. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 A kérdező kommentje:

Tegnap is jött, szokásához híven egész napra.

Lehet, hogy ezt csak én beszélem be magamnak, de amióta kezd elegem lenni belőle, meg félek tőle, mintha egyre csúnyább lenne külsőre... Régen irigykedtem, hogy milyen hosszúak a lábai, vagy hogy mindig jól a haja, szép a bőre smink nélkül is stb. Most meg ha ránézek mondjuk filmezés közben, vagy ha vezet, esküszöm mintha látnám az arcán az undokságot/gonoszságot. Nem mindig, mert amikor beszélgetünk, vagy anyáékkal van, akkor mindig mosolyog, de amikor így "elfeledkezik magáról"...


Ma is hívott, írt természetesen, de nem reagálok semmire. A szüleimet is megkértem, hogyha hívná őket, mondják, hogy nem tudják, hogy hol vagyok és majd este elmondom, miért (telefonon ezt nem akartam megbeszélni).

Azóta már volt itt kétszer, csengetett, közben hívott (gondolom hogy hátha kihallatszik a csengőhangom az utcára). Meg üzenetekkel bombázott, hogy tudja, hogy itthon vagyok. De egyszerűen már képtelen vagyok eljátszani, hogy mennyire szeretem és milyen jóban vagyunk. Taszít az egész lénye.


Tudom, hogy ez gyávaság, hogy kb elbújok előle, de amíg nem beszéltem apáékkal erről, addig nem akarok vele nagy összeveszést, mert még azt is kinézem belőle, hogy akkor hozzájuk szaladna valami kitalált dologgal.

Tegnap már mérgemben írtam az egyik ismerősömnek, aki pár éve ugyanígy volt vele, hogy 0-24 együtt, mindenhová együtt mentek, stb. Elmondtam, hogy miért keresem és hogy miről szeretnék vele beszélni, kérdezősködni és ha lenne ideje egy kávéra, akkor az jó lenne. Mondta, hogy ő ezt már lezárta magában, de tudja milyen helyzetben lehetek most, így délután találkozunk. Remélem, hogy ő tud valami biztos taktikát, amitől lekoptathatom vita nélkül. Vagyis ebben bízom.

2020. aug. 3. 13:19
 83/94 anonim ***** válasza:
100%
Remélem sikerül lekoptatni, kezd elég beteg lenni a csaj.
2020. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 anonim ***** válasza:
100%

Drukkolok, írj majd kérlek, hogy mik a fejlemények. Szerintem szorítunk neked néhányan innen...

Bitang erős vagy, mert kitartottál és nem törtél meg a nyomulására sem.


Készülj fel, lehet, hogy lesben áll a házatoknál és letámad, ha meglát, pláne mással.


Légy határozott és következetes. Tudd, hogy nem erősebb nálad, és nincs alku. Pláne nem "ajtóba tett láb" - technika.

Elég volt belőle, a trükkökből, hazugságokból, nyomulásból, kihasználásból.

Jogod van a saját életedhez és a saját családodhoz.

Jogod van nyugalomban élni, és zaklatás esetén a rendőrség segítségével érvényt szerezni a jogaidnak.


Ne kerüljön rá sor - csak jó, ha a fejedben vannak ezek, ha próbálna megtörni vagy zsarolni.

2020. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tényleg sokan szurkolnak neked, remélem minden rendben lesz és sikerül megszabadulnod tőle. Írd majd meg a fejleményeket!
2020. aug. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:
0%
De te is elég beteg lehetsz, hogy az anyadeknak nem bírod nyíltan elmondani, hogy meg akarod szakítani a nyamvadt baratnoddel a kapcsolatot. Ennyire nem lehetsz nyámnyila. Ha meg mégis, akkor szenvedj, és bujkalj.
2020. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 A kérdező kommentje:

"Kedves" utolsó!

Nem arról van szó, hogy nem merem. Hanem nem gondolom, hogy ez telefontéma lenne. :)

2020. aug. 3. 14:17
 88/94 anonim ***** válasza:
Majd írj, mit mondott az ismerősöd, mennyire volt nehéz megszabadulnia tőle.
2020. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:
50%
Van fejlemény kérdező???
2020. aug. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy nem ismerem a kérdezőt és butaságnak tűnhet amit írok, de ha eltűnik, akkor rettenetesen aggódok érte. 😔
2020. aug. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!