Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a barátnőmet...

Úgy érzem, a barátnőmet jobban szeretik, mint engem? Mit csináljak, ha én meg már félek tőle lassan?

Figyelt kérdés

Nem tudom megfogalmazni, nem is annyira félelem, hanem amikor ír reggel, hogy jön, vagy hív, elfog a rossz érzés, elkezd fájni a gyomrom.

Anyáék meg tökre szeretik közben, folyton beszélgetnek, most megyünk nyaralni és anya úgy hívta el, hogy engem meg sem kérdezett. Pedig pont azért vártam az utat, hogy legalább pár hetet nélküle lehetetek, kicsit nyugiban. Mert amióta jóban lettünk, nonstop velem van. Reggel már 7-8 között felkel és ír, hogy én mikor kelek, mert ő unatkozik és jönne hozzánk. Ha felkelek és nem írok, vagy be sem kapcsolom a mobilnetem, akkor 9-10-kor már hív, hogy miért nem írok vissza neki, hol vagyok. Ha mondom, hogy most nekem nem jó, dolgom van, akkor rögtön, hogy "mi dolgod?", meg hogy minek megyek ide, vagy oda, és nagyon át kell gondolnom, hogy mit mondok, hová megyek, mert az esetek 90%-ában kitalálja, hogy jó, jön velem. De tényleg MINDENHOVÁ. Nagyszülőkhöz, kormányhivatalba, postára, bárhová. Ha mondom, hogy most inkább ne, mert mondjuk régi barátnővel találkozok, akkor megsértődik, hogy én már nem is szeretem.

Aztán sokszor van, hogy "bemárt" a szüleimnek, mikor direkt kérem előtte, hogy ne tegye. Pl. eltört az iPadem, én újat akartam venni, apa mondta, hogy ne, inkább csináltassam meg. Csak én használom, mindig a szobámban, vagy a táskámban van, tudtam, hogy úgysem veszi észre, ha veszek egy újat. Pont itt volt a barátnőm, amikor hozta a futár és mondtam neki, hogy erről apáék előtt csend. Hazajönnek délután, első dolga, hogy jajj mutassam meg anyáéknak az új szerzeményem, mennyire szép... Vagy meghúzta az autónkat (igen, ő a miénket) és mondta, hogy mondjuk azt, hogy én voltam, mert rá nagyon fognak haragudni biztos, rólam meg tudják, hogy bénán parkolok, nem lesz gond belőle. Igazából egy kis semmiség volt az egész "karc", mondtam, hogy szerintem nem is feltűnő, nem is nagy, felesleges most hazaállítani azzal, hogy "összetört az autó", majd elviszem fényezőhöz és kész, nem kell ezt tudniuk. Őt akartam védeni, erre ahogy hazaérünk, még a cipőmet sem vettem le, már hallom, hogy mondja anyának, hogy meghúztam az autót. És több ilyen volt már, hogy előttem hazudik, engem bajba keverve és úgy alakítja a történetet mindig, hogy neki jó legyen. Nem zavarja, hogy én is ott vagyok.


Úgy érzem, hogy anyáék már sokkal szívesebben vannak vele és egyszerűen megfojt engem ezzel a közelséggel, hogy mindig itt van nálunk, mindig velem/velünk akar lenni. De félek, hogyha beszélnék erről itthon, akkor kb hülyének néznének. Azon is gondolkoztam már, hogy velem van a gond, de beszéltem egy másik barátnőmmel (konkrétan titokban találkoztunk, este 11-kor, mint valami szeretők). És neki kifakadtam már, hogy ezt nem bírom és mondta, hogy nem csak én érzem így, az egész baráti társaság úgy gondolja, hogy ez a lány elmart tőlük és senki nem szívleli. Mert a barátaimmal, barátnőimmel is ez volt, hogy vitákat generált közöttünk, meg hogyha volt valami nézeteltérés, kisebb vita velük, akkor a barátnőm rögtön mondta, hogy nehogy visszaírjak nekik, lépjek is ki a csoportból és felejtsem el őket.


2020. aug. 1. 11:24
 31/94 anonim ***** válasza:
100%

Szinte az összes előttem lévő válaszolóval egyetértek. Meg kell szakítani vele minden kapcsolatot vele. Nem csak neked, de a szüleidnek is. Nem normális ez egy 24 évestől, olyan mintha kisóvodás lenne. Élősködik rajtad az ingyen cuccokkal és minden más dologgal.


Annyi jutott eszembe, hogy vedd fel amiket művel(kéregetéseket, amikor tönkre tesz valamit, stb..). Ezek után mutasd meg a szüleidnek, hogy nem egy angyal ez a lány. Ha látnák miket csinál nem nagyon engednék be az udvarba se.


Nem tudom, hogy mennyire gyorsan akarod eltűntetni őt, viszont ha a fenti ötletem nem válik be. Akkor fogj rá valami nagyon durva dolgot, mint pl ellopot valamit tőletek.(Nem muszáj nagy értékű dolgot mondanod) Tisztában vagyok, hogy erkölcsileg nem a legjobb dolog, de "lopós" embereket nem szokták megtűrni az emberek az otthonukban. Manipulálja már a szüleidet, téged elszeparál a többi embertől, így észérvekkel nem nagyon fogod tudni őt eltűntetni az életetekből.

2020. aug. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/94 A kérdező kommentje:

"Nála milyen az otthoni légkör? Az is lehet, hogy menekül valami/valaki elől."

A barátjával lakik a szülei házában. A srác reggeltől estig dolgozik. A szülei külföldön élnek, évente pár alkalommal, ha hazajönnek. Nincs min aggódnia, anyagilag megkap kintről mindent, vagyis mindenre pénzt. A barátja egy végtelenül jólelkű, nyugodt srác.

2020. aug. 1. 12:34
 33/94 anonim ***** válasza:
100%
Ja akkor ez a csaj nagyon-nagyon-nagyon-nagyon unatkozik és nem bírja magát lekötni semmivel. Ettől függetlenül egy toxikus személyiség, aki eddig neked csak ártott, úgyhogy mindenképpen építsd le. Nagyon sok tippet írtunk már, szerintem ezek kombinációja beválhat. Ne érezd magad rosszul emiatt, nem normális ez a csaj.
2020. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/94 anonim ***** válasza:
96%
Ez most furán hangzik, de akkor nem lehet, hogy inkább a szülőkkel akar jóban lenni? Családban érezni magát? Mindenesetre ez akkor is egy nagyon félrecsúszott dolog, és a lány nagyon önző.
2020. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/94 anonim ***** válasza:
98%

"Meg az is fura, hogy (ahogy láttam, hallottam) ő mindig nagyon jóban van így 1-1 családdal, lánnyal, aztán hirtelen megszakad a kapcsolat, de így egyik napról a másikra."


A családokat keresd fel, kérdezd meg, hogy mi történt, ha ugyanaz, mint nálatok, a szülők beszéljenek a szüleiddel.

2020. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/94 anonim ***** válasza:
100%
Az sem normális, hogy gyomorideged legyen. Már ez egy elég nagy jel és jó ok, hogy leépítsd őt. Első körben próbálj meg anyukáddal beszélni!
2020. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/94 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mért van, hogy 1-1 családdal nagyon jóban van, aztán egyszer csak megszűnik a kapcsolat? Mert mind kidobják a förtelmes tapadása meg tarhálása miatt. Éppen mivel az ő családja külföldön él, megpróbál a kis árulásaival mint egy kakukkfióka, befurakodni más családokba, kilökve a már bennlévőt. Ezért árulkodik rólad, meg hazudik csúf dolgokat. Sajnos annyira gyengének látszol, hogy el sem tudom képzelni, hogy szabadulsz meg tőle. Ha meg a családodnak nem vagy elég fontos, az is meglehet, hogy őmellé állnak, és veled lesznek ellenségesek. Nem mondtam, de azokba a családokba lehet így befurakodni, ahol a szülők szeretik, ha hízelegnek nekik. Esetleg nem vagy nyalizós, és örülnek, hogy jött valaki, aki kielégíti ezt az igényüket.
2020. aug. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/94 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel teloval, és kérdezd meg, hogy amikor összetörte a kocsit nem e ijedt meg.


Mond azt is hogy kár volt rád kennie.

2020. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/94 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül elküldtem.

Mondjuk hiába is fogod mutogatni, a szüleidet valószínűleg az sem fogja érdekelni, hogy hazudott.


Akkor jársz az ő szabályai szerint.


Csinald azt amit ő.


Hazudj valamit csinálj mubalét, és szakítsd meg a kapcsolatot vele.


A szülők meg majd elfelejtik.

2020. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/94 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyesmi az ismeretségemben. Barátnőmnek volt egy kis lúzer (de tényleg) általános iskoláskori barátnője, ő már rég megszakította volna vele a kapcsolatot, de az anyukája továbbra is istápolta, már igazából hozzá járt át, nem a barinőmhöz. Vitték nyaralni, síelni, mindenhova. Aztán egyszer kezdett feltűnni, hogy többször eltűnt pénz. Párszor 10-20e Ft. Aztán amikor eltűnt egy borítékból félmillió, akkor "csapdát" állítottak (bekamerázták a szobát, ahova ki volt téve a pénz) és szépen fel is lett véve, ahogy lop a rohadék. A pénzt a lány szülei fizették vissza iszonyat nehezen (barátnőmék nagyon jól élnek, ezért se tűnt fel nekik sokáig, hogy szépen csapolgat innen-onnan). Szóval nagyon gáz volt az egész sztori, nagyon kell vigyázni, kit enged be az ember az otthonába.
2020. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!