Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az normális ha...

Szerintetek az normális ha nincs ebéd akkor én nem csinálhatok magamnak, nem rendelhetek, nem mehetek kajáldába?

Figyelt kérdés

Anyám pár hónapja elkezdte azt hogy nem főz, csak nagyritkán, vasárnap esetleg mert akkor néha van vendég.


Oké, nem vagyok életképtelen, csinálok magamnak. Erre az volt a válasz hogy nem lehet, akkor csináljak mindenkinek. Én magamnak csak ilyen nagyon egyszerű dolgokat akartam, a legnehezebb is 3db palacsinta volt, illetve mivel én dolgozok anyámmal ellentétben nincs több órám hogy 5 személyre csináljak kaját.


Akkor rendelek. Hú akkora cirkusz lett belőle hogy mit képzelek, ők meg majd nézik stb.


Végül elkezdtem eljárni a 2 utcával arrébb lévő kajáldába, de már ez is tilos, bár normális indok erre nincs, csak akkor lehet ha őket is viszem és én fizetek.


Szerintetek ez normális? Gyakorlatilag el van várva hogy reggel ebéd vacsora szendvics legyen. Jelenleg munka előtt után eszek sunyiba, mert így kell tennem, máshogy nem lehet. (OKJ mellett dolgozok, most nyáron meg full 8 órában)


2020. aug. 2. 12:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Ha van rá pénzed, rendelj, vagy kajálj máshol. Nem foglalkoznék velük.
2020. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Olvasd el a leírást is :)
2020. aug. 2. 12:06
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
Nem normális. Ha dolgozol, tehát eljársz otthonról, hazafelé simán veszel magadnak kaját aztán ő toporzékolhat, mint egy 5 éves, mondhatod neki, hogy te fáradt vagy, és ha ő nem csinált kaját, pedig egész nap otthon van, te veszel magadnak, hiszen te kerested meg rá a pénzt.
2020. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Dolgozol és Okj-ra jársz. Ez azt jelenti elmúltál 18 éves. Elvileg felnőtt vagy, akkor meg ne függj ennyire anyádtól. Egyél ott, ahol szeretnél.
2020. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Az a baj pont ez történik. Amikor megtudja hogy ettem valamit, netán hazahoztam valami kaját, akkora cirkuszt levág... Egyszerűen nem értem.


Jelenleg teljesen titokba kell tartanom azt hogy munka előtt vettem valami péksütit munka után meg beültem megenni egy hamburgert.

2020. aug. 2. 12:08
 6/31 anonim ***** válasza:
83%

Végül elkezdtem eljárni a 2 utcával arrébb lévő kajáldába, de már ez is tilos, bár normális indok erre nincs, csak akkor lehet ha őket is viszem és én fizetek.


Nem engednek ki a lakásból? Mert az bűncselekmény, és rendőrt hívhatsz. De ez olyan abszurd, hogy kamugyanús.

2020. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán miért mondod el, hogy mit és hol ettél?

Elmégy valahová kajálni, utána hazamégy, otthon nem mondasz semmit, probléma megoldva

2020. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

De kiengednek nyilván, egyszerűen veszekednek velem ha megtudják hogy nem otthon ettem vajas kenyeret.


Mind1 igazából csak ezt az egész (igen, abszurd) dolgot ki akartam adni magamból, mert még haveroknak sem merem elmondani olyan ciki ez a viselkedés a családom részéről. Tudom hogy itt megoldást úgysem találok rá. Remélem nem tart soká amíg költözni tudok.

2020. aug. 2. 12:12
 9/31 anonim ***** válasza:
32%

Hát, nalunk az a "szabály", hogy ha valaki főz, vagy rendel, akkor mindenkinek főz, vagy rendel. Én sem csak magamnak főzök, hanem a férjemnek, anyósomnak és a gyerekemnek is. Ez evidens. Így aztán a gyerekem is, ha épp "főz" -szendvicset csinál, vagy rántottát, stb- valamit, korbekerdez mindenkit, hogy más kér e, ha rendel, ugyanígy megkérdez mikndenkit. Nem, ilyenkor evidens, hogy nem ő fizet négy főre, hanem én.

Anyád gondolkodása ennek ellenére igencsak fura. Ó és a többiek mit esznek, ha nem főz?

2020. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
97%

Ne tartsd a hátad, majd megszokja. Én évekig nem ettem rendesen, mert lejárt kajákból főzött. Sajnos egészségileg nagyon nem jó hosszútávon!

Ha rendeltem: Jajj, az övé nem finom?

Főzni meg nem főztem, magamra sem, mert hanyadék a konyha, illetve anya és én keveset eszünk, tesóm pedig képes betolni egymagában fél kiló chilisbabot. Én meg 10 óra munkák után nem fogok rá főzni.

Amióta elköltöztem rendesen eszem.

Egyél, amit szeretnél, nem vagy köteles az egészségedért fizetni azért, mert ő lusta főzni. Majd megszokja, ha nem, meg így járt.

Esetleg ha kompromisszumképes, osszátok be, ki melyik napon főz. Nyilván te keveset vállaj be, ha kérdezi mondhatod neki, hogy te nem vagy otthon egész nap, mint ő.

2020. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!