Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rajtam kívül van még más is,...

Rajtam kívül van még más is, aki férfi nélkül képzeli el az életét? Nem akar házasságot, gyerekeket csak jó munkát, nyugalmat és jó keresetet.

Figyelt kérdés

Nagyon kiábrándultam a férfiakból már kb 6hónapja, azóta kerülöm őket és egyáltalán nem hiányzik. A szex részével magam törődök, nem hiányzik pasi.

Van még valaki, aki nem akar férjhez menni és nem akar olyan családot?

Ne ítéljetek el légyszi. Csak egy kérdés.


2010. aug. 4. 19:26
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar. Örülök, hogy normális hangsúlyban beszélitek meg. Szívesen olvasom, azért is tettem fel a kérdést! : )
2010. aug. 7. 09:25
 32/33 anonim válasza:

Nekem erre az " érzésedre ", vagy elméletedre (nem igazán tudom, hogy fogalmazzam meg :D) úgymond érvem meg ellenérvem is van :) persze ez csak az én gondolkodásmódom.

Szóval az ellenérv: nem sokkal vagyok idősebb mint te (21 éves), viszont néhány éve én is így éreztem ezt. Nálam mondjuk nem csak az váltotta ki, hogy csalódtam a pasikban, hanem a szüleim módszerei is, hogy ne menj sehova, biztosabb itthon, tanulj legyen belőled valaki, szóval emiatt kevés önbizalmam meg tapasztalatom volt akkoriba ismerkedés terén, ráadásul 1-2 csalódás még jobban betette az ajtót :) úgyhogy le is mondtam a dologról. Érettségi után egyetemre mentem, távol kicsit a szülőktől, új emberek közé, felszabadultabb lettem, több önbizalommal. És ott ismerkedtem meg jelenlegi párommal, akivel mar több mint másfél éve vagyunk együtt, és mellette sikerült ezt az érzést megcáfolni, szerencsére. Rájöttem, hogy kell azért valaki mellém, akivel megoszthatok mindent, aki előtt nem kell szégyenkeznem semmi miatt (bár lenne mivel, apám nem kifejezetten a minta apa meg férj), de tudom van kinek elmondanom legalább, és aki megért, akiben megbízok, aki szeret és viszont szeretem, ami jó érzés :) Persze nem gondolkodom még gyerekeken, meg esküvőn, és valószínűleg még pár évig nem is fogok, de viszont nem érzem már úgy, hogy férj és gyerek nélkül szeretném leélni az életem egyedül egy lakásban vagy hasonló.

És egy ilyen hosszú ellenérv után jöjjön az érvem az állításod mellett :D : bár úgy tartom még fiatal vagy így gondolkodni, valahol meg is értelek. Nem csak azért mert én is voltam hasonló helyzetben, hanem mert egyre több családot látok széthullani (többek között a sajátomat is), egyre több a válás, szenvedő és önmagukban hibát kereső kisgyerekek. És bár lehet ez csak az én tapasztalatom, a környezetembe inkább a férfiakkal van a gond. Nehezebben dolgoznak fel egy problémát, egy elveszett dolgot (munkahely stb.), legtöbbször az italhoz menekülnek és mire észrevennék magukat, ha netán észreveszik, az egykor boldog családból már semmi sem maradt.

Elítélni semmiképp sem ítéllek el mert így érzed, és ha neked jól működik ez a dolog, akkor sok sikert kívánok hozzá, de azért ha tényleg jön egy rendes férfi, aki megdobogtatja a szíved ne engedd el, mert még szükséged lehet rá :P

2010. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyos vagy! Örülnék, ha jönne vagy nem tudom. Félek az új csalódástól is... fogalmam nincs, most hogy viselnék egy kapcsolatot. De majd lesz valahogy... :)
2010. aug. 18. 16:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!