Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végső esetben megpróbálnátok-e...

Végső esetben megpróbálnátok-e anyaként, hogy apának adjátok a szülői felügyeleti jogot?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 4 év kapcsolat után, 5 hónapos terhes voltam, amikor apuka rájött, hogy ő még "nem élte ki magát". Az egész személyisége teljesen megváltozott. A következő 4 évünk arról szólt, hogy ő otthagyta a jól kereső munkahelyét, és indított egy céget, amivel az elejétől napjainkig annyit keresett/keres, hogy Ő EGYEDÜL éppen ne haljon éhen. Tehát én vállaltam el mindent, amit gyerek mellett tudtam, tartottam rendben a lakást, kislányunkat intéztem/neveltem. Mindezek ellenére mégis én voltam mindennek lehordva, soha semmi nem volt elég jó. A gyerekünkkel ő is sokat játszott (csak a játék, kötelesség, anyagi hozzájárulás nulla). Ezt a helyzetet megspékelte azzal, hogy kiderült, hogy megcsal...és nem is az volt az első alkalom/nő. Nálam ez volt az utolsó csepp a pohárban, és mivel a lakás amiben éltünk 100 %-ban az enyém volt, ezért neki kellett mennie.


A következő időszakban különösen sok időt töltött a lányunkkal, mivel a szüleitől kapott egy nagyobb összeget és így nem kellett annyit sem dolgoznia. Az apa-lánya találkozások azzal teltek, hogy végig azt ecsetelte a gyerekünknek, hogy: "Nézd meg, anyád tönkretette az életem, azért nem élhetek veletek", "Anyád, egy k*rva, van valakije, és azért kellett elmennem", "Szomorú vagyok, amikor nem vagy velem, anyád tönkretett"....stb. A találkozások idejét és visszahozatal helyét, mindig össze-vissza változtatta. Világvégi címekre akart elküldeni, hogy odamenjek a lányomért. Ha nem mentem, mert éppen munkaidőben voltam...akkor tovább mondta a gyerekünknek, hogy "Anyád ennyire sem képes érted. Nem szeret. Bezzeg én..."


Most ott tartunk, hogy van egy bírósági végzésünk, amit apa persze nem tart be. Pont annyit találkozik a gyerekkel, hogy a lányunk gyűlöletét, mi szerint én tönkretettem az apja életét fenntartsa. Azóta eltelt 1 év és nekem új párkapcsolatom lett. Tényleg remek életünk lehetne. Rengeteg közös programmal, anyagi stabilitással, nyaralással, otthon töltött önfeledt játékkal, de így ez teljesen ellehetetlenedik. A lányom teljesen elviselhetetlen. Utál velünk lenni. Pl. Még a vírus előtt lefoglaltam egy utazást, ami előtt az apja egy nappal elvitte, és a lányom ordított hogy nem akar velem jönni, inkább az apjával, aki a haverja picike szobájában lakik. Ott tartunk, hogy a legjobb közös programokon is sír, hogy gyűlöl velem lenni. Előre rohan, vagy csak simán nem szól hozzánk. Mindenkinek kitalált storykat mesél arról, hogy én a buszon hagytam (mindenhova kocsival megyünk), stb. Nem kommunikál velem érdemben, kérdéseimre nem válaszol. Párom már azon gondolkozik, hogy elhagy minket, mert nem bírja elviselni, hogy a gyerekemnek nincs egy kedves gesztusa felénk. Napi program, hogy a közös vacsikészítés közben hallgatjuk, hogy párom költözzön el, és az apukája jöjjön vissza. Többet megtenni nem tudok. Szeptembertől új programunk lesz a pszichológus. Nekem is, a lányomnak is, mert idegileg kezdek teljesen leépülni, a gyerekem visszafelé fejlődik roham tempóban. Összefüggéstelenül beszél, stb.


Számomra ez egy olyan helyzet, amikor nem tudok többet megtenni a gyerekemért. Soha egy rossz szavam/szavunk nincs se a lányomra, amikor így viselkedik, se az apukára. Mindent megveszünk, rengeteg programot csinálunk és foglalkozunk vele, de apát tekinti a CSODÁNAK, aki az ingyen lakhatása ellenére is éppen, hogy megél. A gyerekével való láthatásra rászervezi a munkát, mert hétköznap a haverjaival van. Ordibál, káromkodik, a gyerek mellett dohányzik, stb....és én ezzel nem versenyezhetek.


A bíróság szerint nem tilthatom az apával való kapcsolattartást, így ez a helyzet állandó lesz.


Végső elkeseredésemben, felmerült bennem az a gondolat, hogy mi lenne, ha apuka nevelné a közös gyerekünknek, és nekem lenne csak hétvégi láthatásom? Lassan úgy érzem, hogy csak én állok mindenki boldogságának útjába.


Viszont rengeteg félelmem van ezzel kapcsolatban. Mi van, ha apukának megtetszik ez a helyzet, hogy én fizetek neki gyerektartást+családi pótlékot is ő kapja, a gyerekkel meg szinte nem kell foglalkoznia, mert átsétál a suliba, aztán nézheti egésznap a mesét. Eszik néha egy kuglofot, mert csak az van otthon, nem kell lefürdeni, ha nincs kedve, elég ha, akkor fekszik le, ha éppen a sok mesenézés közben kidől stb...


Valami megoldás kell, hogy legyen erre a helyzetre, mert lassan ott találom magam, hogy teljesen egyedül vagyok a gyerekemmel, aki naponta 57-szer mondja el, hogy tönkreteszem az életét. Szerintem 1 év se kéne a totális depressziómhoz.


Ötleteket várok!



2020. aug. 22. 14:41
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, igazad van, de testvérem óvónő, és olyanokat mesél, hogy néha igazán meglepődök. Újabban nagyon "rosszak" (inkább öntörvényűnek mondanám) a gyerekek, úgy, hogy ráadásul őt nagyon szeretik. A 6 éves kor még a nagycsoport.
2020. aug. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Semmi hihetetlen nincs ebben. 6 éves. Még nincs tisztában a világ és az emberek működésével. Apa nincs velük, anyának új barátja van, ergo egészen biztos, hogy amit apa mond, hogy anya miatt nincsenek együtt az igaz. Ő ennyit lát.

Igazság szerint nagyon semmit nem lehet csinálni. Neki magának kell rádöbbennie arra, mi a valódi helyzet. Ehhez valóban lehet azt a kockázatot vállalni, hogy amikor apa jön érte, ott, a gyerek előtt mondani, hogy mivel a lanyotok szerint xar szulo vagy, apa meg az isten, segítsen most összepakolni a cuccát, mert hozza költözik.

2020. aug. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
96%
Én is odaadnám az apjának ha ennyire isteníti őt. Pár hét és sírva könyörög majd hogy visszakerüljön hozzád. És ezt akkor jelenteném be, mikor mindketten ott vannak. Legalább látná a gyerek az apja reakcióját.
2020. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyorsan szakember. Keress olyan pszichologust vagy pszichiatert gyerekekkel foglalkozot aki ert ehhez. A gyerekednek es neked is szukseg lenne segutsegre. Egyedul ne akard megoldani.

A gyerek apja erzelmi zsarolo, manipulativ szemelyiseg a leirasod alapjan es a gyereken eli ki a sajat frusztraltsagat. Kesobbiekben foleg ha ezek utan meg oda is adod az apjanak nagyin lekki serult lesz varhatoan pialni, drogoz i fog kamasz korara. Es nagyon rosszul fog part valasztani.


Tarts ki. A gyerekkelkovetkezetesnek kell lenned es a maga szintjen nyugoetan elmondhatod a te szemszogedbol is az igazat.

De a szakembert ezert is javasoltam, hogy ilyenkor mit es hogyan kommunikalj.

Lanyom kicsi volt a valaskor es sokaig o is apas volt. Mindig figyeltem hogy ugy beszejek hogy ne titkolozzak ne hazudjak de ne is tegsek ra terhet. Hat nagyon nehez. Es legfontosabb a szakikszeri t hogy mi eig biztositani kell a szeretetedrol, es azt mondani apa es anya is nagyon szeret teged...


Szerencsetlen kislanyod meg van vadulva mert az apja felnottkent kezeli es o nem erti csak erzi a sok sok erzelmet es mkvel te kedves vagy vele apja teged okol o is ot utanozva de a kis 6 eves hisztis szintjen rwjtad vezeti le. Ne hagyd. Beszelj nagyon nagyon gyorsan szekemberrel hogy javuljon a helyzeted. Es segitsen a kislanyodon is hogy helyrealljon a lelki bekeje.

2020. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!