Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit engedtek meg és...

Szülők! Mit engedtek meg és mit nem a 17 évnél idősebb lányotoknak?

Figyelt kérdés

Csupa olyat olvasok itt, hogy a szülők nem engedik meg a lányuknak, hogy a barátjánál aludjon. Most egy 14 évesnél még értem, de egy 17 évest minek tiltani?

Persze nem a 2 hónapos kapcsolatra gondolok, hanem mondjuk fél év. Ha le akar feküdni vele, úgyis megteszi valahol. És a szülő azt éri el, hogy a lánya hazudjon neki, mert a "begyöpösödött" szülő nem enged meg semmit.

Nem vagyok szülő, de sok barátnőmnél látom, hogy már rég elmúlt a lány 18, de a szülei alig engednek meg valamit neki.

Van ennek valami értelme? Ha tudja a szülő, hogy a tiltással azt éri el, hogy a gyerek hazudjon, miért csinálja? Vannak dolgok amiket tényleg nem szabad megengedni, de azt meg lehet beszélni a tinivel, nem csak úgy eltiltani.

Hiszen a tiltott gyümölcs a legédesebb!

Normális válaszokat várok. Köszönöm.


2010. aug. 5. 16:00
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Azért ha heti 2 napot ott alszik, nem kell annyira alkalmazkodni.

Meg gondolom ha a lánynál ott a barátja, akkor a szobájában lesznek, és egymással foglalkoznak, esetleg a fiú kijár wc-re, meg együtt vacsorázik a családdal.

Nem hiszem, hogy ez annyira kibírhatatlan.


Ha szeretem a gyerekem, ennyit el tudok viselni, hogy neki örömet okozzak. Nem?

2010. aug. 5. 16:15
 12/25 anonim ***** válasza:

Hát nekem is minden megvolt engedve...bár sosem beszélgettek velem és anyámnak fontosabbak voltak a pasik azéletében mint a gyerekei...meg is lett az eredménye:nővérem alig 16 évesen én nem voltam 18 amikor szültünk...szeretetre vágytunk,megértésre,családra...aztán mindketen hamar el is válltunk...Ezt mind azért írom le,mert én szigorú anya lettem a tinilányommal!Nem engedek neki ilyesmit,nem csavaroghat,tanulnia kell!Mindig elmesélem neki milyen voltam,hogy ne mástól tudja meg és azt is milyen rossz volt nekem ez...látta milyen amikor gyerek mellett kell egy egyedül álló anyának leéretségizni,segítség nélkül küzdenie stb.Mindent próbálok neki megadni és hál'Isten tanul az én hibámból!Most még csak 14 de nem is vágyik csavargásra...egyenlőre...és remélem így is marad!Egy fiú könnyen eltudja csavarni egy lány fejét...minden szülő és minden gyerek más!Van akit mindentől tiltanak és pont azért ízleli meg a tiltott gyümölcsöt...míg másnál beválik a tiltós módszer...valakinek mindent szabad,mégsem érdekli,mert érettebb annál,hogy elcsessze az életét....de van aki hibázik!Szerintem a szülők többsége ismeri a gyerekét és a számára legjobb módszert fogja alkalmazni nevelés terén!

Nem minden tini egyforma,nem mindenkinél válik be ugyan az a módszer!valakivel keményebben kell bánni,mert hajlamosabb kisiklani...naívabb...stb

2010. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az itteni kérdések által felvázolt arányok nem reprezentálják a valós arányt. Akinek engedik, az nyilván nem tesz fel ilyen kérdést, hanem örül, mint majom a farkának :)

Vannak olyan rögeszmés szülők, akik semmit nem engednek meg a gyereknek, gyakorlatilag terrorban nevelik, és gőzük sincs róla (vagy csak nem akarnak róla tudomást venni), hogy ezzel messze nem azt érik el, amit szeretnének. Úgy tűnik, te is ilyet fogtál ki. Én szerencsére nem.

16/F

2010. aug. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Az én szüleim nem ilyenek, kedves utolsó.
2010. aug. 5. 16:23
 15/25 A kérdező kommentje:

16:18!

Nevelés kérdése, hogy egy gyerek kisiklik-e vagy sem. Nem?

A szülőtől függ, hogy a gyereke milyen életet fog élni, mennyi tapasztalata lesz.

Valószínűleg annak is a szülő az oka, hogy valaki 16-18 évesen gyereket szül.

2010. aug. 5. 16:26
 16/25 anonim ***** válasza:

Nekem 17 éves a lányom és 19 éves a fiam.Így bőven benne vagyok a témában..

Az igazság az,hogy amíg az embernek nincsenek gyerekei főleg tinédzser,akkor nem érti a szülők szigorát..Én sem értettem amikor fiatal voltam..

De ma hogy látom milyen a mai világ,és itt is csak olvasom a tini fura dolgait,nos teljesen normális,hogy a szülők nem akarják,hogy a saját gyerekük is a sorba álljon..

Magam részéről elég nyitott,és laza vagyok..

Mivel látom,hogy mi a különbség egy fiú és lány között,így érzem is,hogy kevésbé aggódom a fiamért mint a lányomért.Ennek több oka is van..

A fiamat jobban elengedem,mert tudom,hogy képes megvédeni magát..A lányomnak 17 évesen csak futó kapcsolatai voltak/vannak.Mivel nem 13 évesen kezdte,így ő csak 16 évesen kezdett járni egy fiúval akibe úgy érezte szerelmes..Pár hónap után rájött,hogy létezik jobb fiú is..Így megint mással járt..Majd jött egy harmadik akivel több mint 9 hónapig együtt voltak.Ő volt az első akivel lefeküdt.Tőlem kért tanácsot,hogy mit,hogyan,mert igaz szeretne szexelni vele,de nem akar terhes lenni..Így közösen felírattunk gyógyszert,és én ajánlottam fel,hogy nyugodtan hozza haza a szobájába(inkább a lányom szobája mint egy buszmegálló) hiszen úgyse leszünk otthon a hétvégén..Nemrég evvel a sráccal is vége lett,most egy újabb fiú van képben..De egyenlőre még nem vagyok engedékeny..Előbb ismerjék meg egymást..Ne kelljen már minden egyes fiúnak megengednem,hogy nálunk aludjon..Ha látom,hogy ez komoly,ha tudom,hogy a lányom is imádja,és nem csak "járunk" akkor idővel aludhat nálunk..de nem vagyunk átjáróház..

A mai fiatal lányokat itt is olvasva ,nos nem csodálom ha a szülők tiltják a dolgokat..Amíg nincs bizalom a 2 fiatal között akkor miért legyen bizalmas a szülő??

A fiam mint írtam,ő más...Ő sem hozhatja haza a lányokat,hogy itt aludjanak..Nála sem fogadnám el,hogy egyik héten Kata van itt,másik héten Mónika..Ha van komoly kapcsolata,ha egy lánnyal több hónapja jár már akkor nála sincs kifogásom...

De ennek az engedékenységnek ára van!

Én semmit nem várok el a gyerekeimtől csak azt,hogy tanuljanak..Tiszteljenek,és tanuljanak..Ha ezt nem tartják be avval,hogy ők már "felnőttek" és azt csinálnak amit akarnak,akkor én is így állnék a továbbiakban a dolgokhoz...(de hál istenek a gyerekeim is tudják,hogy a tanulással sokat elérhetnek később)

Lehet,hogy sok fiatal 18 éves,de messze nem fogják fel,hogy még nem önállóak,és sok mindenben a szülőktől függnek..

40/N

2010. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
100%

hát nekem sajnos a mai napig sem engednek túl sok mindent, pedig most fejeztem be a harmadik évem az egyetemen, 2 éve stabil párkapcsolatom van, szal már nem vagyok gyerek. vicces, mert hétköznap 9re otthon kell lennem, ha a páromnál vagyok, ha barátnőimmel, bármi. eddig egyszer aludtam ott, idén szilveszterkor, akkor sem "engedéllyel". titokban persze már máskor is, mikor ők nyaraltak vagy wellnesselni voltak. úgy volt, hogy fél év után ottaludhatok-ittalhat, de mire oda kerültünk, érdekesmód elfelejtette anyám, h ilyesmit mondott-e valaha. 17-18 évesen még bulizásról sem lehetett szó, csoda volt, ha 10ig elengedtek. emlékszem, 18 évesen 1ig engedtek el szilveszterezni!!! ezzel szemben a 3 évvel fiatalabb öcsém bármit tehet, rá semmi szabály nem vonatkozik, ha fél 5kor ér haza részegen, az sem gond. ezzel a "nevelési módszerrel" elérték azt, h egyiket sem tekintem többnek, mint biológiai szülő és amint lehet, megyek ebből a házból és kitörlöm őket az életemből.

22/L

2010. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

16:30

Teljesen egyetértek veled! Én is arra gondoltam, amire te. :)

2010. aug. 5. 16:32
 19/25 anonim ***** válasza:
49%
Én már 20 éves vagyok, de még most sem engedik meg, hogy itt aludjon a barátom. Nekem is mindig ezeket mondták, hogy nem kell róla mindenkinek tudnia, ha szexelni akarunk, másrészt meg nem kívánnak senkihez sem alkalmazkodni - így is elég nagy a forgalom a fürdőszobában. Én egyszer aludtam nála, és az anyja beszólt, hogy nem szeretne unokákat... pedig akkor még le sem feküdtünk egymással. Nem tudom miért gondolják, hogy az együttalvás egyenlő a szexxel. A kettő nem függ össze feltétlenül szerintem. Mindenesetre nem halok bele, és más sem fog, mert az meg már idegesítő, amikor 16 éves kis pi.csák verik magukat, hogy nem engedik a szülők az ottalvást!
2010. aug. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

16:36

Érdekes a szüleid felfogása.

2010. aug. 5. 16:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!