Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit lehet...

Ilyen helyzetben mit lehet tenni? Anyósjelölt-apósjelölt ügy.

Figyelt kérdés

4 éve élek a párommal. Anyósjelölt, apósjelölt (párom nevelőapja), és az ő közös kislányuk is velünk él(t). Anyósjelöltemék pár hete különváltak, apósjelölt elköltözött albérletbe, a kislány mindennap nála van, általában déltől estig. A kislány apuka kis kincse, mindent megkap, hiszti árán is, elkényeztetett, és szófogadatlan, főleg az édesanyjával. Mint kiderült, hazudik is, de persze bárki más szavával szemben az ő szava a helytálló az apja szemében.

Az utóbbi időben, mióta apósjelölt elköltözött, vannak (elég gyakran) esték, amikor mi vigyázunk a kislányra. A mai este is ilyen. Rá mertem szólni, hogy az osztálytársával folytatott videóhívást fejezze be, és menjen el fürödni, hogy 22.00-kor le tudjon feküdni, amikor harmadjára kértem szépen, és nulla reakció volt rá, akkor a párom felhúzta magát és erélyesebben elküldte, hozzátéve, hogy kedden már reggel 6.30-kor kell kelni, nem ilyenkor kellene lefeküdni aludni. 10 éves a kislány. Elment tusolni, de előtte szépen bemószerolt minket az apjának (nem tudom mit írhatott neki), és már kaptam is az üzenetet a telefonomra, hogy szépen szóljunk rá a gyerekre, meg ilyenek, utána meg anyósjelölttől jött az üzenet, hogy neki is írta, hogy állítson le minket, mert ne a lányon gyakoroljunk (???). Én most teljes mértékben azon az állásponton vagyok, hogy befejeztem. Én nem vigyázok a gyerekre többet, ha nem laknánk itt, akkor is meg kellene valahogy oldani az ilyen estéket, én nem vagyok hajlandó egy habzó szájú id!ótával szemben az igazamat megvédeni, aki kb. azzal jön, hogy én a gyereket verbálisan bántalmaztam. Ti mit tennétek? Elvágnátok a gyerekfelvigyázást, és oldják meg, ahogy akarják, vagy konfrontálódnátok az apósjelölttel? Úgy gondolom, hogy mivel velünk van itt a kislány, a mi felelősségünk, hogy vacsorázzon, lefürödjön, elmenjen aludni időben, ne szenvedjen semmilyen sérülést, meg hasonlók. Ha rám van bízva, jogom van rászólni, nem?


2020. aug. 29. 22:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Amúgy az üzenetekre nem válaszoltam. Annyira felháborodtam, hogy nem tudtam volna normális hangnemben reagálni.
2020. aug. 29. 22:20
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Ti laktok náluk vagy ők nálatok?

Beszéljétek meg a szülőkkel mi a napirend amit tartani kell.

2020. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van. Vigyék onnan a fenébe.
2020. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Én annyit csináltam volna, h megkérdeztem volna előtte, milyen szokás szerint él a gyerek. Mit eszik, mikor, fürdés, alvás stb. Aszerint vigyáznék rá.
2020. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Foglalkozzon a kislánnyal a vőlegényed, hiszen ő a testvére.
2020. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4 éve vagyok a mindennapi élete része, a bátyja meg mióta megszületett. Mi élünk anyósjelöltem házában. Eddig 9-kor kellett neki lefeküdni, ez most tolódott 10-re, hogy nagyobb lett. Tisztában vagyunk a napirendjével, jobban, mint a jó édes apja, aki ezelőtt se nagyon foglalkozott vele (megvesz neki mindent de ha én nem nézem át a Google Classroomot, 3 tàrgyból bukott volna a gyerek a rengeteg elmaradt házi miatt amire mindenki tojt), szerintem egy 10 évesnek illik este negyed tízkor megfürödve az ágyában gubbasztani. De lehet, hogy nekem nem jó a felfogásom
2020. aug. 29. 22:39
 7/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, a páromra még úgyse hallgat. Én ilyen példakép vagyok neki, vagy mi, és hallgat rám, szót fogad. Mivel apósjelölt a páromnak mostohája, a kislányt a párom ellen nevelte. Soha nem bírta a páromat. Végülis anyósjelölt ezért dobta ki tizenév után.
2020. aug. 29. 22:40
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Én levenném magamról a terhet. Közölném az após és anyósjelölttel, hogy ez volt az utolsó nap, hogy vigyáztunk a kislányra. Őszintén megmondanám, hogy a kislány neveletlen, hisztis, elkényesztetett "nebántsvirág", ezért többé nem vigyázzunk rá. Ha itt van az anyósjeöltnél, akkor vigyázzon rá az anyja. Be is fejezném, és tartanám is magam ehhez. Ha megbukik az nem a ti gondotok. Akkor majd szégyenkezzenek a szülők.
2020. aug. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És én még felajánlottam, hogy bizonyos tárgyakból itthon leadom neki az anyagot, ha megint digitális oktatás lesz. Hogy ne kelljen korrepetálásra járni, ingyen vagyok én. Hagyjuk is. Én részemről ezt befejezettnek tekintem, velem senki nem fog így viselkedni, meg egy adott helyzetben megkérdőjelezni a döntéseimet, ha én vagyok személyesen jelen az eseményeknél. Apósjelölt meg utcákkal odébbról pofázik bele. Akkor vigye oda, az ilyen estéken aludjon ott a gyerek, vagy mit bánom én.
2020. aug. 29. 23:03
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

1. Ha rátok bízták, akkor mindenben a ti felelősségetek.

2. Meg kell ismerni a gyerek szokásait, de mivel nektek van egy életritmusotokat, nálatok van egy szokásrend, neki kell alkalmazkodnia.

3. Ha már rátok bízták, nincs beleóbégatás. Főleg, hogy nincsenek veletek, nincsenek benne az élethelyzetben, csak a nyafogó kölkük előadásából

szereznek egyoldalú ismeretet.


" Én most teljes mértékben azon az állásponton vagyok, hogy befejeztem. Én nem vigyázok a gyerekre többet"


Teljesen igazad van.

Vállaljátok a feladatot, ráadásul benneteket akarnak megrendszabályozni.


Elbeszélgetnék a papa/mama jelenlétében a gyerekkel, hogy

nagyon csúnya dolog a hátatok mögött félretájékoztatni a szüleit,

ezért úgy gondoljátok, hogy nektek nincs erre szükségetek.

Ti tettetek szívességet, a ti mindennapjaitokat kellett

a gyerek köré szerveznetek, és még nektek kellene magyarázkodnotok,

és még ti kaptok szemrehányást.

Megmondanám, hogy ennyi volt, oldják meg.

2020. aug. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!