Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit lehet...

Ilyen helyzetben mit lehet tenni? Anyósjelölt-apósjelölt ügy.

Figyelt kérdés

4 éve élek a párommal. Anyósjelölt, apósjelölt (párom nevelőapja), és az ő közös kislányuk is velünk él(t). Anyósjelöltemék pár hete különváltak, apósjelölt elköltözött albérletbe, a kislány mindennap nála van, általában déltől estig. A kislány apuka kis kincse, mindent megkap, hiszti árán is, elkényeztetett, és szófogadatlan, főleg az édesanyjával. Mint kiderült, hazudik is, de persze bárki más szavával szemben az ő szava a helytálló az apja szemében.

Az utóbbi időben, mióta apósjelölt elköltözött, vannak (elég gyakran) esték, amikor mi vigyázunk a kislányra. A mai este is ilyen. Rá mertem szólni, hogy az osztálytársával folytatott videóhívást fejezze be, és menjen el fürödni, hogy 22.00-kor le tudjon feküdni, amikor harmadjára kértem szépen, és nulla reakció volt rá, akkor a párom felhúzta magát és erélyesebben elküldte, hozzátéve, hogy kedden már reggel 6.30-kor kell kelni, nem ilyenkor kellene lefeküdni aludni. 10 éves a kislány. Elment tusolni, de előtte szépen bemószerolt minket az apjának (nem tudom mit írhatott neki), és már kaptam is az üzenetet a telefonomra, hogy szépen szóljunk rá a gyerekre, meg ilyenek, utána meg anyósjelölttől jött az üzenet, hogy neki is írta, hogy állítson le minket, mert ne a lányon gyakoroljunk (???). Én most teljes mértékben azon az állásponton vagyok, hogy befejeztem. Én nem vigyázok a gyerekre többet, ha nem laknánk itt, akkor is meg kellene valahogy oldani az ilyen estéket, én nem vagyok hajlandó egy habzó szájú id!ótával szemben az igazamat megvédeni, aki kb. azzal jön, hogy én a gyereket verbálisan bántalmaztam. Ti mit tennétek? Elvágnátok a gyerekfelvigyázást, és oldják meg, ahogy akarják, vagy konfrontálódnátok az apósjelölttel? Úgy gondolom, hogy mivel velünk van itt a kislány, a mi felelősségünk, hogy vacsorázzon, lefürödjön, elmenjen aludni időben, ne szenvedjen semmilyen sérülést, meg hasonlók. Ha rám van bízva, jogom van rászólni, nem?


2020. aug. 29. 22:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Megmondtam anyósjelöltemnek. Azt mondta, már alapból megrendszabályozta a volt apósjelöltet, de holnap személyesen is el fogja kapni egy körre, hogy ne szóljon bele semmibe. Mi azt követjük, amit anyósjelöltem mond. Ha ő azt akarja, hogy a gyerek 21.01-kor az ágyában kuksoljon megfürödve, akkor ott fog kuksolni. Bezzeg ha szervezkedni kellene, hogy a gyerek hol legyen, kivel legyen, akkor meg problémázna volt apósjelölt, hogy jaj, ugyan, hadd hagyja már ránk, mert nincs kire...
2020. aug. 30. 01:48
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell elvállalni.
2020. aug. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%
Egy gyereknek időben ágyban a helye. Amig kicsi volt 6kor fürdés vacsi és alvás. Ez igy alakult ki. A fürdés időpontja azota is megmaradt de 7ig fél 8-ig tévezhet. De utána szigorúan pihenés van és alvás mert reggel óvoda. Iskolába óvodaba kipihenten kell menni. Teljesen igazad vanm feküdjön le idoben.
2020. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szembesítés? Üljetek le, mind, anyósjelölt, volt apósjelölt, gyerek és ti, és mondja el úgy a kislány, hogy hogy is volt ez pontosan. Na hagyjátok, hogy egymás ellen fordítson titeket a hazugságokkal, nektek kell lenni az okosabbnak.
2020. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Már megoldódott (elvileg). Apuka egy héten egyszer (szombaton) viheti, a többi napon velem és a párommal lesz, az iskolába kísérést/hazahozatalt felváltva fogjuk csinálni. Anyuka meg amikor nem dolgozik, tud vele foglalkozni.
2020. szept. 1. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!