Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gáz ha én nem adok puszit?

Gáz ha én nem adok puszit?

Figyelt kérdés

Férjemék családjában egy hónapja újra puszilkodik mindenki találkozáskor.

Múltkor sem adtam, holnap megint megyünk. Nem akarom. De már kellemetlen.



2020. aug. 30. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem. Fiatalabb koromban én sem voltam olyan puszizkodós, most nagyon, de tudok olyanokat akik egyáltalán nem olyanok. Csak köszönj nekik hogy sziasztok és menj el mellettük, vagy öleld meg kicsit, ha azt jobban szereted, vagy érintsd meg a vállát.
2020. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Odamész, és megmondod, hogy nem szeretnél puszit adni senkinek, szerintem nem gáz, ettől függetlenül lehet, hogy rossz néven veszik.
2020. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Én sem szeretem de úgy vagyok vele, hogy kibírom. Attól félek, hogy rossznéven vennék.
2020. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a Kérdező a COVID miatt nem akar puszilkodni, de ölelkezni sem tanácsos. Ilyenkor ezt nyugodtan meg lehet mondani, aki megsértődik, az szarjon sünt!
2020. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Mondd hogy kapar a torkod.
2020. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Te csinálod jól.
2020. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vírustól félünk, akkor nagy családi összeröffenéseket sem kéne tartani/részt venni rajtuk...

Ha nem mered bevallani, hogy félsz, mondd azt, hogy nem érzed jól magad, nincs komoly bajod, de nem lehet tudni azért és nem kockáztatnál.

2020. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedet olvasva, és a hozzáfűzött kiegészítésből arra a következtetésre jutottam, hogy:

1) a férjed rokonai adnak puszit

2) neked ezt tenni kellemetlen

Ezután két kérdésre kell válaszolni:

1) Valóban gáz lesz, ha megmagyarázod nekik, hogy te nem szeretnél puszit adni? Erre a kérdésre csak akkor tudod meg a választ, ha nem puszilódzol, és elmagyarázod nekik, hogy nem szeretnél. S majd csak ezután fogod látni, hogyan reagálnak majd. Nem kell feltétlenül arra gondolni, hogy megsértődnek. Szerintem a képmutatást sokkal jobban elítélik, mint azt, ha valamit nem teszel, de őszinte vagy közben.

2) A másik kérdés abban áll, hogy kész vagy-e a saját legjobb belátásod szerint, a szabad akaratodat gyakorolva, úgy cselekedni, ahogy jónak látod? Ugyanis van, aki csak azt teszi, amit jónak lát, és nem csinál olyat, amivel nem ért egyet.

2020. aug. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%

Ne izgasson, ha megsértődnek, neked van igazad. Az persze jót tenne, ha a párodat is meggyőznéd erről, mert ha ő összeszedi a Covidot a tantiktól, azt te is meg fogod kapni. Meg hatásosabban is képviselnéltek a "social distancing"-ot ketten, mint ha azt látná a rokonság, hogy "ez a Mari ilyen ostoba óvatoskodó, lám még a Feri is hülyeségnek tartja..."

Mosolyogj, integess messziről, és mondd, "Nem kérek puszit! Tudjátok, még járvány van, itt a második hullám! Jobb lenne, ha ti se csókolgatnátok egymást!"

Készülj fel az aktuális napi pozitív esetszámból, és azt is tedd hozzá. "Tegnap 86 (vagy akármennyi) új pozitív esetet találtak!"

Ha olyan jellgű a munkád, hogy több emberel találkozol minden nap, ezt is add elő. Vagy ha tömegközlekedsz. Vagy mondd azt, hogy reggel olyan furcsán kapart a torkod. Dupla cukrot kellett tenned a kávédba, de valahogy így se volt édes..."

Közben légy résen. Ha valaki mégis megpróbál arcon cuppantani, annak két kézzel fogd meg a vállait, és határozttan tartsd távol magadtól.

2020. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz szerintem..
2020. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!