Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi felháborodás van,...

Családi felháborodás van, mert a (mostoha)tesóm férjhez menne. Miért nem látják be, hogyha eddig nem szóltak, nem most kéne?

Figyelt kérdés

A vőlegénye most kérte meg a kezét, együtt laknak már 3 éve, 14 éves koruk óta együtt vannak. Én sem szívlelem túlságosan a srácot, de úgy vagyok vele, ha ők boldogok, hajrá.

Viszont a család legtöbb tagja ezzel nem ért egyet.


Az a fő gond, hogy a srácnak semmije sincsen. Se rendes családi háttér (apuka munkanélküli alkoholista, az anyja meg idős emberekhez jár segíteni), se egzisztencia/anyagi biztonság (a lakás, ahol laknak, azt a mostohatesóm kapta, jogsija és autója is csak neki van). Az a baj, hogy a párja egyáltalán nem motivált, pl. nincs jogosítványa, a diplomáját is csak azért vehette át most, mert nem kellett most a nyelvvizsga, de már előtte azon gondolkoztak, hogy hogy szerezzen papírt diszlexiáról... Szóval ő igazából beleházasodik a jóba. Én is látom ezeket, nekem sem szimpatikus, de úgy érzem, hogy semmi jogom ebbe beleszólni, megjegyzéseket tenni. Nevelőapám pedig velem kiabál, hogy beszéljek a lányával, csináljak valamit, hogy észhez térjen. Meg hogy oké hogy most két fizetésből milyen jól megélnek, de majd ha lesz 2-3 gyerekük, a pasi meg lelép, hogy fog megélni, stb.


Együtt vannak már 10+ éve, a párja azután kezdett el hozzánk jönni pl családi ebédre/vacsorára, karácsonyozni, miután összeköltöztek. Akkor is csak gyorsan belapátoltak mindent, aztán már mentek is. Nincs jó kapcsolata egyáltalán a mostohatestvéremnek az apjával.

Azt sem tartom velük szemben fairnek, hogy amikor itt vannak, akkor megy a műmosoly, jópofizás, aztán ahogy hazamennek, megy a körbetelefon mamáéknak, nagynénéméknek, mindenkinek, hogy úristen ez a srác mennyire tapló, meg hogy nem értik, mit eszik rajta a mostohatesóm. Eddig mindig a hátuk mögött lettek kibeszélve, az apja se mondott egy rossz szót sem a srácról, vagy hogy talán lehetne motiváltabb, stb. Most meg hirtelen szakítást követelne...


2020. szept. 12. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Szánalom. Soha nem érdekelné mit mond a családom a választottamrol. Vágyok annyira felnőtt, hogy eltudjam dönteni ki az akivel lenni akarok. Mondjuk én soha nem akarok házasodni, se gyereket tehát én kicsit másabb helyzetben vagyok.
2020. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Soha nem erdekelne *
2020. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 evimeri ***** válasza:
100%
Úgy látom a te családod nagyon anyagias. Azért mert valaki nem született jó helyre nem jelenti azt, hogy rosszabb a családodnál. Lehet, hogy a mostoha tesód vele fogja leélni az életét és egy pénzes pasival boldogtalan lenne. Garancia semmire sincs. Szerintem te maradj ki ebből. Felnőtt emberek, eltudják dönteni mit akarnak.
2020. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolguk. Ha a srác nem motivált és lógós típus, előbb-utóbb a házasság fogja kárát látni.
2020. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Gusztustalan az egész pereputty,a srác ezt tudja azert lép le minnél hamarabb az összejövetelekről.2 filléres családod van kb...
2020. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Abban igazuk van, hogy tényleg van a vőlegényben valami taszító. Lehet tényleg ez, hogy nincsenek tervei a jövőre nézve (mert ez azért nem csak a pénztől függ, valljuk be). Vagy hogy bármikor jöttek hozzánk, mindenre volt valami megjegyzése. Vagy a díszítésre, vagy a kajára, vagy ránk.


A nevelőapámnak az sem tetszik, hogy együtt laknak, mégis mindent az ő lánya fizet. Rezsit, tv és hűtő részletét, tényleg mindent. A nyaralásaikat meg az ő anyjáék.


Szóval azért a srácot sem kell félteni, hogy biztos a mi családunk a gonosz előítéletes, ő meg a szent, aki mindent megtesz, hogy jó legyen a benyomás róla.

2020. szept. 12. 14:14
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Ja, hát ezek tudatában tényleg elég gáz ez a gyerek...
2020. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem tehettek. A mostohatesódnak lesz nagyon rossz, ha összeköti az életét egy lusta férfival. A szülőknek ezt persze szörnyű nézni, tehetetlenül, hogy a gyereked elrontja az életét, de beleszólni nem lehet
2020. szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 evimeri ***** válasza:
87%

Azt mondod 10 + éve együtt vannak. Akkor hogy - hogy csak most lett unszimpatikus a srác?

Azt meg, hogy mindent a mostohatesód fizet az ő hibája.

Ebbe beleszólni nem lehet. Tanácsot adhattok neki aztán vagy elgondolkodik a dolgokon és változtat vagy minden marad a régiben.

2020. szept. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Mintha a saját rokonaimról olvasnék.Sosem fogadták el a párom,de sebaj.Hozzámentem,lassan két évtizede élünk boldog házasságban.

Azért a srácot is meghallgatnám,voltak-e kis megjegyzések,célozgatások a családtól.

2020. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!