Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi felháborodás van,...

Családi felháborodás van, mert a (mostoha)tesóm férjhez menne. Miért nem látják be, hogyha eddig nem szóltak, nem most kéne?

Figyelt kérdés

A vőlegénye most kérte meg a kezét, együtt laknak már 3 éve, 14 éves koruk óta együtt vannak. Én sem szívlelem túlságosan a srácot, de úgy vagyok vele, ha ők boldogok, hajrá.

Viszont a család legtöbb tagja ezzel nem ért egyet.


Az a fő gond, hogy a srácnak semmije sincsen. Se rendes családi háttér (apuka munkanélküli alkoholista, az anyja meg idős emberekhez jár segíteni), se egzisztencia/anyagi biztonság (a lakás, ahol laknak, azt a mostohatesóm kapta, jogsija és autója is csak neki van). Az a baj, hogy a párja egyáltalán nem motivált, pl. nincs jogosítványa, a diplomáját is csak azért vehette át most, mert nem kellett most a nyelvvizsga, de már előtte azon gondolkoztak, hogy hogy szerezzen papírt diszlexiáról... Szóval ő igazából beleházasodik a jóba. Én is látom ezeket, nekem sem szimpatikus, de úgy érzem, hogy semmi jogom ebbe beleszólni, megjegyzéseket tenni. Nevelőapám pedig velem kiabál, hogy beszéljek a lányával, csináljak valamit, hogy észhez térjen. Meg hogy oké hogy most két fizetésből milyen jól megélnek, de majd ha lesz 2-3 gyerekük, a pasi meg lelép, hogy fog megélni, stb.


Együtt vannak már 10+ éve, a párja azután kezdett el hozzánk jönni pl családi ebédre/vacsorára, karácsonyozni, miután összeköltöztek. Akkor is csak gyorsan belapátoltak mindent, aztán már mentek is. Nincs jó kapcsolata egyáltalán a mostohatestvéremnek az apjával.

Azt sem tartom velük szemben fairnek, hogy amikor itt vannak, akkor megy a műmosoly, jópofizás, aztán ahogy hazamennek, megy a körbetelefon mamáéknak, nagynénéméknek, mindenkinek, hogy úristen ez a srác mennyire tapló, meg hogy nem értik, mit eszik rajta a mostohatesóm. Eddig mindig a hátuk mögött lettek kibeszélve, az apja se mondott egy rossz szót sem a srácról, vagy hogy talán lehetne motiváltabb, stb. Most meg hirtelen szakítást követelne...


2020. szept. 12. 13:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem volt soha semmi. Anya direkt mindig megkéri a férjét, hogy amíg itt vannak, viselkedjen. Ezért mondtam nekik, hogy nevetséges, hogy eddig semmit nem mondtak a mostohatesómnak, most meg hirtelen fel vannak háborodva.


"Azt mondod 10 + éve együtt vannak. Akkor hogy - hogy csak most lett unszimpatikus a srác?"

Mert amíg nem éltek együtt, nem nagyon találkoztunk vele. De ezt írtam is a kérdés alatt.

2020. szept. 12. 14:31
 12/14 anonim ***** válasza:
31%
Hát ez olyan hogy perpill a párnak van igaza. De a házasság hossza már most erősen kérdéses. Kicsi odds van a válásra mert komoly a valószínűsége. Kinéz egy gyk-s metamorfózis: bizonyos rovatokban(felnőtt párkapcsolat,eljegyzés stb )a pasik,vőlegények a félistenek, és minden más hapsi incel-lúzer. Más rovatban (Szakítás, válás) pedig az ex egy semmirekellő a csaj meg hosszú ideig tartó hipnotizálás áldozata
2020. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szegény srác, nagyon jó családba házasodik.

Igazi gusztustalan anyósék lesznek neki...

Ha ennyi ideje együtt vannak, szerintem sehogy se lehet ezt a dolgot meggátolni.

Ha az én anyósom így lenézné a szüleim biztos adnék neki egy átszállót

2020. szept. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
annyit tudsz tenni, hogy kimaradsz az egészből és nem vállalod a villámhárító szerepét. oldja meg a nevelőapád. ha tudja
2020. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!