Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már a "vég kezdete" a...

Ez már a "vég kezdete" a nővéremnek?

Figyelt kérdés
1,5 éve vált el, azóta nem is áll szándékában ismerkedni. A munkája mellett egy ilyen állatmenhelyen önkénteskedik hétvégén. De mostanában ez a munkája rovására megy, pl.a múlt hónapban 2 hét szabadságot vett ki mert új állatok érkeztek és el kelt a segítsége. Most pedig "ideiglenesen" hazavitt 2 kismalacot, akik csatatérré változtatták az udvart és a házat. Keresztb-kasul feltúrták az udvart, kutyaajtón ki-be járnak, összevissza rohangálnak a házban, ágyakon,kanapékon,fotelekben szaladgálnak. Amikor pedig egy reggel mentem nála az ágyában, a fején aludt mind a kettő. És ő ebben semmi rosszat nem lát, sőt már előre sajnálja hogy majd vissza kell őket vinnie... Húst pedig hónapok óta nem eszik. Mit lehetne tenni vele,hogy megjöjjön az esze?

2020. szept. 13. 10:05
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Akkor butuska vagy, mert az állatok nem lehetnek a társad. Nem tudsz velük beszélgetni,elmenni bevásárolni,iszogatni,táncolni,múzeumba, családot alapítani, szexelni...
2020. szept. 13. 13:21
 22/42 A kérdező kommentje:
De azt Magyarországon büntetik, ráadásul beteg dolog is.
2020. szept. 13. 13:25
 23/42 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván ha ezekre a dolgokra lenne szüksége a nővéredre amoket felsoroltál, akkor tenne érte. Akkor nem állatokkal foglalkozna, hanem emberekkel alakítana ki kapcsolatot.

De neki nem ugyanarra van szüksége, mint neked. Ezek neked jelentenek valamit, nem neki. Ezeket te éld meg inkább, mert láthatóan neked is kimaradnak ezek a tevékenységek az életedből. Ő meg hadd csinálja azt, ami neki fontos. És ez az állatok gondozása.

Ne erőszakold rá a saját preferenciáidat.

2020. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Ezek minden embernek fontosak, nem az én preferenciáim.
2020. szept. 13. 13:32
 25/42 anonim ***** válasza:
92%

Ne általánosíts, és ne legyél ennyire korlátolt.

Rengeteg embernek nem fontos.

Nekem sem. Én is ismerek rengeteg állatvédőt, nekik szintén nem.

Nem mindenkinek van szüksége emberekre. Sokan gyűlölik az embereket, ami nem is csoda ha még a családtól is ezt kapja az ember hogy így meg úgy kéne élnie, ahelyett hogy támogatást és elfogadást kapna.

Nagyon-nagyon örülök hogy nekem nincs ilyen húgom aki ennyire irányításmániás, hogy azt hiszi, joga van beleszólni az életembe.

2020. szept. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
94%

A 25-ös válaszon jót nevettem.

Beszélgetés: Van aki nem akar órákon keresztül trécselni. Valószínűleg a nővérednek elég a kollégáival és az önkéntesekkel a csevegés.

Vásárlás: Nem mindenki szeret társaságban vásárolni. Van aki csak bedobja a kosárba ami kell majd megy dolgára.

Iszogatás: Lehet nem alkoholista.

Táncolás: Miből gondolod hogy mindenki szeret táncolni?

Múzeum: Ezt sem szereti mindenki. De lehet hogy megy, csak mondjuk évente egyszer. Ezt sem értem miért kéne társaságban csinálni.

Család: Ez tényleg sok embernek fontos, de nem mindenkinek. Lehet hogy ő olyan férfira vár, aki jobban elfogadja őt mint mondjuk te.

Szex: Képzeld, van akinek ez sem olyan fontos.

2020. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
27, ezek csak példák voltak te nagyokos. Emberi tevékenységekhez emberekre van szükség. Mindegy ki mit szeret csinálni. Az embernek intelligens társaságra van szüksége.
2020. szept. 13. 13:43
 28/42 anonim ***** válasza:
94%
Hát kérdező, nálad (és még rengeteg embernél) sokkal intelligensebbek az állatok.
2020. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
94%
Márpedig szerintem a malacok intelligensebbek, mint mondjuk te kérdező.
2020. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
96%
Ami neked a 'vég kezdete' , az az én és a párom!!!(nem vagyok egyedül) álma. Minél kevesebb munka, annál több menhelyi önkénteskedés. Sőt tetézem, korai nyugdíjat (55) tervezünk és egy faluszéli házban kb 5 mentett kutyával élni szinte minden emberi kontaktus nélkül. Nem szeretünk plázázni, vásárolni, múzeumba járni és barátokkal összejárni, nem akarunk gyereket. Ellenben szeretjük az állatokat és a kirándulást, a természetet. Hadd döntse már el mindenki magának, hogy mit szeretne kezdeni az életével. Sőt tetézem mégjobban, mi már megbeszéltük a párommal, hogy annyira elegünk van az emberekből, hogy ha egyszer véletlen szakítanánk vagy valamelyikőnk meghalna, akkor nem keresnénk más párt, hanem rögtön befogadnánk pár mentett kutyát. Miért is? Annyira nem szeretjük az embereket, hogy ha egyedül találnánk magunkat,akkor sem érdekelne más, csak az állatok. Vannak ilyen emberek, a nővéred is az. Majd lehet találkozik egy hasonló pasival a menhelyen önkénteskedés közben, de ha nem, akkor mi lesz? Nem neki kell véghezvinni a TE álmaidat!
2020. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!