Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már a "vég kezdete" a...

Ez már a "vég kezdete" a nővéremnek?

Figyelt kérdés
1,5 éve vált el, azóta nem is áll szándékában ismerkedni. A munkája mellett egy ilyen állatmenhelyen önkénteskedik hétvégén. De mostanában ez a munkája rovására megy, pl.a múlt hónapban 2 hét szabadságot vett ki mert új állatok érkeztek és el kelt a segítsége. Most pedig "ideiglenesen" hazavitt 2 kismalacot, akik csatatérré változtatták az udvart és a házat. Keresztb-kasul feltúrták az udvart, kutyaajtón ki-be járnak, összevissza rohangálnak a házban, ágyakon,kanapékon,fotelekben szaladgálnak. Amikor pedig egy reggel mentem nála az ágyában, a fején aludt mind a kettő. És ő ebben semmi rosszat nem lát, sőt már előre sajnálja hogy majd vissza kell őket vinnie... Húst pedig hónapok óta nem eszik. Mit lehetne tenni vele,hogy megjöjjön az esze?

2020. szept. 13. 10:05
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Pszichologuson nem gondolkodtatok még a pároddal?
2020. szept. 14. 05:53
 32/42 anonim ***** válasza:
95%

Pszichológus vagyok. Üzenem a 31-es válaszolónak, meg a nővérednek is, hogy legyenek boldogok.

Az állatokhoz fordulás ilyen mértékben nyilván valami kompenzáció, de mindannyian kompenzálunk. Itt a gyakorin egy csomó kisebbségi komplexusos van, aki okoskodással kompenzál. Vannak, akik dicsekvéssel, mások meg a másik lealázásával. Aztán vannak a hatalomra törekvők, akik így próbálnak többek lenni, vagy a szerhasználók, akik ezt már feladták és átadják magukat a szernek.

Estig sorolhatnám hány féle "deffektel" élünk együtt mindannyian, és ezt hogyan próbáljuk átfordítani. Nincs ideális, tökéletesen kiegyensúlyozott ember.

A nővéred feltételezhetően sokat csalódott emberekben, így állatokhoz fordul. A válása sem volt olyan rég, ez is változó, hogy kinek mennyi idő kell a gyászra, és mikor nyit újra.

Ha a nővéred megkeresne pl. bizalmi problémákkal, természetesen segítenék neki, de amíg ez őt nem zavarja, engedd meg neki,hogy úgy élje az életét, ahogy akarja, neked nem feladatod szakemberhez bocsátani.

A kérdésed sokkal többet mondd el rólad és lényegesen jobban érdekel, miért zavar ez téged a nővéred helyett is.

2020. szept. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
87%

31-es vagyok. El kell hogy keserítselek, jártunk már pszichológusnál és coachnál is, mindegyik egyet értett velünk :)

Tudod annak van inkább problémája az életével, aki görcsösen ragaszkodik a társadalmi elvárásokhoz és házasodik, szül 2-3 gyereket mert az 'kötelező'. Aztán mikor rájön, hogy a 3 gyerek miatt se pénze, se energiája kimozdulni, akkor lepasszolja a gyerekeket, csalja a másikat esetleg alkesz lesz. Arról nem is beszélve, hogy egy robot lezs onnantól fogva, mert a gyerekeknek enniük kell valamiből, meg meg kell nekik venni az iphonet 10 évesen mert hát az egész osztálynak is van... Aztán mi meg majd röhögünk, mikor nekik még nyugdíjra sem lesz pénzük(állami ugye nem lesz) a gyerekek meg le fogják szarni, miközben mi meg azt a 60 milliót, amit ők a gyerekre költöttek félretesszük. És vígan elélünk belőle még a korai nyugdíjunk alatt. Mert nekünk így nem kell majd 65-70 éves korunking robotolni. Ha férfi vagy, akkor te meg dolgozhatsz napi 10-12 órát 65 éves korodig, hogy legyen miből eltartani a gyerekeket. :) Boldog életet! :)

2020. szept. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Megint mások meg azzal kompenzálnak hogy pszichológusnak mondják magukat a gyakorin...😂Egy óvodás is látja, hogy akkor voltál te pszichológus, mikor én vadászpilóta.


És akkor miből fogjátok eltartani a kóbor dögöket? Ha isten háta mögötti tanyáról bejártok dolgozni ki fogja gondozni őket? Az epeszű, civilizált emberek meg rögögni fognak, hogy ti egész hátralévő életetekben kutyaszart szedegettek és ültök a kutyaszagú kunyhótokban a kis korai nyugdíjatokból.

2020. szept. 14. 10:10
 35/42 anonim ***** válasza:
Ja mert a 60 millióból, amit te gyerekre meg esküvőre költesz, abból csak egy kunyhóra fog telni 😂 mesélj még...
2020. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
87%
Na, csak kibújt a szög a zsákból. Mondtam én hogy nem a nővéred miatt aggódsz, hanem utálod az állatokat.
2020. szept. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
94%
En pszichologiat vegeztem. Sajnalom, de azt kell, hogy mondjam, hogy itt pont a Kerdezo az, akire raferne egy jo kis csoportterapia! Egy komplexusokkal teli ember, aki nem tud mit kezdeni a megfelelesi kenyszerevel. Ne a noveredben keresd a hibat,inkabb tegyel rendet a sajat fejedben!
2020. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
93%

Én még csak pszichológiát sem végeztem, semmi közöm hozzá, de még nekem is egyértelmű hogy a kérdező fejében nincsenek rendben a dolgok, nem a nővérével van a baj :D

Ha lenne saját élete akkor nem másokéval foglalkozna.

2020. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
94%

Én szociológiát végeztem, de tanultam pszichológiát is pár félévig :D

A kérdező a hülye, nem a nővére. Ahogy az állatoktól beszél, undorító. Épeszű férfi ilyennel nem jön össze.

2020. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Na, mennyien jöttünk itt össze pszichológusok, vagy akik tanulták pár évet. :)

Kérdező, nem kérem a vadászpilóta engedélyed, én pedig nem mutatom meg a diplomám, bár megtehetném, de veled ellentétben engem egy cseppet sem érdekel, hogy a te fejedben az én állításom igaz-e vagy hamis.

2020. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!