Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan szólók ez miatt és...

Jogosan szólók ez miatt és kényszerítem rá az akaratom/elveim unokahugomra?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves unokahugom akire anyukám vigyázott tegnap du.


Ma a sógórnőm felhívott hogy ne merészeljem a kislányt piszkálni többet különben bajok lesznek. És különben is anyukámra lett bizva a kislány semmi jogom neki szólni neki. Én viszont ugy gondolom mivel ketten vagyunk anyuval egy háztartásba ezért elvárható a 10 évestől hogy hozzám ia alkalmazkodjon szót fogadjon.

Gondolom panaszkodott a gyerek otthon hogy beszóltam neki.


Az volt h egyszerűen hányingere lesz az embernek ha egy asztalnál étkezik a gyerekkel. És ez miatt beszóltam neki hogy nem igaz hogy ennyi idős létedre nem tudsz normálisan enni. Tányér főzelék: még az asztal alatt is főzelék volt a haja végén a homlokán. Elment az étvágyam is. Kérdeztem suliba is így eszel? Nem válaszolt csak azt hogy ugy eszem ahogy akarok. Mondom nem csodálom nem barátkoznak veled hányingere lesz az embernek rád néz mikor eszel... igy nem lehet társaságba viselkedni.

Aztán meg késöbb evett szendvicset is. Szeletelt kenyér volt itthon szóval nem kellett neki kenyeret vágni. Anyu nem volt otthon boltba volt nekem nyafogott h csináljam meg neki. Nem csináltam. Azért 10 évesen elvárható hogy meg tudja kenni és tudjon rá szalámit tenni. Mikor végzett az evéssel kimentem a konyhába és láttam h mindent elöl hagyott szóltam h lehet neki állni elpakolni magad után meg az asztalt és földet is le törölni felmosni mert nem csak a tálcán volt morzsa meg vaj hanem a földön és asztalon is.


Ja és nem otthon lakok hanem anyukám költözött hozzám az albérletbe.


2020. szept. 19. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
84%
Igazad lenne alapvetően, de ha a gyerekkel is úgy beszéltél, mint ahogy itt írtál, akkor nem csodálom, hogy így viselkedett. Valószínűleg már dafke csinálta... legközelebb ne mondj neki olyat, hogy másnak hányingere lesz tőle... ha meg zavar, hogy morzsál, akkor kend meg neki a kenyeret...
2020. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Nem a kenyér kenéstől lett morzsa meg vaj a földön is hanem mert undoritó ahogy eszik. Egy vajas kenyeret nem tud úgy megenni hogy ne legyen a feje haja vajas. Gáz 10 évesen.
2020. szept. 19. 13:25
 3/64 anonim ***** válasza:
88%

Nos, nekem úgy tűnik, hogyha anyukád éppen nem volt otthon, akkor nem ő vigyázott rá hanem Te. Ráadásul gyakorlatilag nálad volt a kislány.


Amúgy komolyan nem értem ezt a világot, ami most van. Ha én így viselkedtem volna valahol mint ez a kislány, gyerekkoromban, nem hogy kioktatták volna a szüleim azt aki rám szólt, olyan sallert kaptam volna, hogy a fal adja a másikat.


Ugyanakkor azt a stílust sem értem, ahogyan Te azzal a kislánnyal beszéltél, ahogyan azt sem ahogy az anyukája veled. Nem értem, miért nem lehet egy szendvicset csinálni annak a kislánynak aki nálad van "vendégségben".

2020. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
77%
#3 +1
2020. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
60%

Arra gondoltál már, hogy ahelyett, hogy sopánkodsz, megmutatod neki, hogy kell enni?


A haja hogy lesz vajas egyébként? Költői túlzást érzek.

2020. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Mikor kérdeztem h a suliba is eszik e és azt mondta úgy eszik ahogy akar azt mondtam " Ennyi idős létedre már nem úgy kéne enned mint egy ovodásnak. Ez amit csinálsz az asztalnál gusztustalan maximum egy értelmi fogyatékostól várható el ez a szint. Nem csodálkozom a suliba egyedül ebédelsz"
2020. szept. 19. 13:31
 7/64 anonim ***** válasza:
62%

én meg nem csodálom, hogy ilyen stílus után beköpött az anyjánál. egy kutyával nem beszélünk így..


hacsak nem troll vagy

2020. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
68%
Igen, a kommunikációddal súlyos bajok vannak, ez még egy felnőttel szemben se lenne oké. Tehát, miért nem mutatod meg neki, hogy kell, ahelyett, hogy kioktatod és sértegeted?
2020. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:

Belerakja a tányérba az egész fejét.


Nem kisbaba már akit ki kell szolgálni. Ha a hűtőbe csokiért meg fagyiért be tus nyulkálni kérdezés nélkül akkor nem igazán vendég tehát ha éhes szolgálja ki magát.


Az is elég gáz hogy ebédnél ha elfogy az innivalója csak emelgeti a poharat és mondja kell még. Anyu meg ugrik neki csapot papot ott hagy. Én már nem. Mondom neki állj fel és szolgáld ki magad.

2020. szept. 19. 13:35
 10/64 A kérdező kommentje:

10 évesnek mutatni kell hogy egyen normálisan? Ez vmi vicc?


Így neveljünk életképtelen felnötteket...

2020. szept. 19. 13:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!