Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan szólók ez miatt és...

Jogosan szólók ez miatt és kényszerítem rá az akaratom/elveim unokahugomra?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves unokahugom akire anyukám vigyázott tegnap du.


Ma a sógórnőm felhívott hogy ne merészeljem a kislányt piszkálni többet különben bajok lesznek. És különben is anyukámra lett bizva a kislány semmi jogom neki szólni neki. Én viszont ugy gondolom mivel ketten vagyunk anyuval egy háztartásba ezért elvárható a 10 évestől hogy hozzám ia alkalmazkodjon szót fogadjon.

Gondolom panaszkodott a gyerek otthon hogy beszóltam neki.


Az volt h egyszerűen hányingere lesz az embernek ha egy asztalnál étkezik a gyerekkel. És ez miatt beszóltam neki hogy nem igaz hogy ennyi idős létedre nem tudsz normálisan enni. Tányér főzelék: még az asztal alatt is főzelék volt a haja végén a homlokán. Elment az étvágyam is. Kérdeztem suliba is így eszel? Nem válaszolt csak azt hogy ugy eszem ahogy akarok. Mondom nem csodálom nem barátkoznak veled hányingere lesz az embernek rád néz mikor eszel... igy nem lehet társaságba viselkedni.

Aztán meg késöbb evett szendvicset is. Szeletelt kenyér volt itthon szóval nem kellett neki kenyeret vágni. Anyu nem volt otthon boltba volt nekem nyafogott h csináljam meg neki. Nem csináltam. Azért 10 évesen elvárható hogy meg tudja kenni és tudjon rá szalámit tenni. Mikor végzett az evéssel kimentem a konyhába és láttam h mindent elöl hagyott szóltam h lehet neki állni elpakolni magad után meg az asztalt és földet is le törölni felmosni mert nem csak a tálcán volt morzsa meg vaj hanem a földön és asztalon is.


Ja és nem otthon lakok hanem anyukám költözött hozzám az albérletbe.


2020. szept. 19. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
52%

Amit írsz, az alapján 3 dolog lehetseges:

- a gyerek tényleg fogyatékos

- nagyon durván túlzol, nincs olyan 10 éves, aki ép és így eszik

- troll vagy


Akármelyik a fentiek közül, te mindenképp gyökér vagy.

2020. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
62%
te sem vagy túl életképes, ha egy 10 éves caros így fel tud húzni
2020. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem troll vagy, annyira jellegzetes stílusban írsz, hogy azt simán fel lehet ismerni, ha valaki sokat lóg itt az oldalon. A többi kérdése is ilyesmi, valami panasz egy rokonra, ami akár még igaz is lehetne, de aztán a kommenteknél már nem tudod tartani a troll-határt és lebuksz.
2020. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:
Annyit mondtam a sógórnőmnek hogy nem tudom hogy a gyereknotthon hogyan eszik de amit itt leművel az undoríto és nem egyszeri alkalom. 2-3 évesen ez még aranyos meg cuki de ennyi idős lánynak már kéne tudni viselkedni az asztalnál. Meg mondtam hogy én is itthon vagyok neh már hányinger nélkül ne ülhessek le enni.
2020. szept. 19. 13:50
 15/64 A kérdező kommentje:
Nem az első alkalom volt h itt volt nálunk és így étkezik. Lehet bunkó voltam vele de a kedvesség se hatotta meg eddig.
2020. szept. 19. 13:52
 16/64 anonim ***** válasza:
73%

Nehogymár a kérdező legyen bunkó, holott a kislány hányingerkeltő. Lesülne a pofámról a bőr, ha az én lányom így enne.

1 évesen különbül viselkedik, mint ez a gyerek.


Az meg mi, hogy az anyja a kérdezőt fenyegeti meg?? Mikor a kölyke a kérdező otthonában csinálta ezeket.


Eleve minek engeded be az ilyen gyökereket??? Nálam nem léphet a házba olyan, aki nem tud viselkedni. Ilyen fenyegetőzést meg egyszer merne bárki mondani.

2020. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
82%

Hát azért egy 10 éves tudjon már normálisan, kulturáltan enni, tudjon magának üdítőt önteni és ne hagyjon morzsahegyeket szerte mindenfelé. Ha kibírta pakolni a kaját és mindent összecs*eszni, akkor elpakolni is tudja már azokat.

Ráadásul a kérdező albérletébe voltak és még a sógornő fenyegetőzik?! Az biztos, hogy úgy helyretettem volna anyucit, hogy azt nem teszi zsebre, a gyereke meg többet oda nem jöhetne, amíg nem bírja normálisan megnevelni. Miféle 10 éves eszik ilyen undorítóan??

Jó hogy lehetett volna szebben is, de végtére maximálisan igaza van a kérdezőnek, ráadásul a kislány nem csak nem tud normálisan enni, de még pofátlan is, mert közli hogy ő úgy eszik, ahogy akar. Hát nem, az ÉN otthonomban nem, a sajátjában felőlem a mennyezeten is lóghatnak sonkadarabok, de vendégségben tudjunk már viselkedni.

2020. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
78%
Képzelem otthon mit csinálhat.Az igazság fáj,gondolom a sógornődbrk is ez a baja.Inkább nevelje meg a gyerekét.Elsüllyednék szégyenemben,ha így enne a gyerekem.Egy normális gelyen nem fog megmaradni sehol,nem hinném,hogy csak az evéssel vannak gondok.
2020. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
27%
Nem az a baj, hogy a gyereket meg kell nevelni, de szerintetek az előre fogja vinni a gyereket, ha ilyen stílusban beszélnek vele? Miért nem mutatja meg neki, miért nem mondja el, mi a módja ennek? Vagy ha ehhez nincs kedve, küldje haza az anyjához, hogy nevelje meg és addig ne engedje oda. Ilyen egyszerű. Ehhez képest egy anonim oldalon is lefogyatekosozza meg undorítózza a gyereket, nem sokkal jobb se a gyereknél, se a gyerek anyjánál...
2020. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
79%

Először is nem a kérdező feladata megnevelni és evésre tanítani, főleg nem egy 10 évest. Ha meg ilyenkor fogja és nemes egyszerűséggel hazaküldik, akkor azért lenne szemét. Másrészt azt mondta undorító, ahogy ESZIK és nem azt, hogy maga a kislány undorító.

Elmondta, hogy a kedves szó sem használt, miért kéne kinyalnia a hátsóját és mézes mázason, kedvesen magyarázni a gyereknek azt, hogy illik kulturáltan enni. A saját otthonomban nehogy már nekem kelljen meghúznom magam, mert anyuci képtelen megnevelni a kölkét.

2020. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!