Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan szólók ez miatt és...

Jogosan szólók ez miatt és kényszerítem rá az akaratom/elveim unokahugomra?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves unokahugom akire anyukám vigyázott tegnap du.


Ma a sógórnőm felhívott hogy ne merészeljem a kislányt piszkálni többet különben bajok lesznek. És különben is anyukámra lett bizva a kislány semmi jogom neki szólni neki. Én viszont ugy gondolom mivel ketten vagyunk anyuval egy háztartásba ezért elvárható a 10 évestől hogy hozzám ia alkalmazkodjon szót fogadjon.

Gondolom panaszkodott a gyerek otthon hogy beszóltam neki.


Az volt h egyszerűen hányingere lesz az embernek ha egy asztalnál étkezik a gyerekkel. És ez miatt beszóltam neki hogy nem igaz hogy ennyi idős létedre nem tudsz normálisan enni. Tányér főzelék: még az asztal alatt is főzelék volt a haja végén a homlokán. Elment az étvágyam is. Kérdeztem suliba is így eszel? Nem válaszolt csak azt hogy ugy eszem ahogy akarok. Mondom nem csodálom nem barátkoznak veled hányingere lesz az embernek rád néz mikor eszel... igy nem lehet társaságba viselkedni.

Aztán meg késöbb evett szendvicset is. Szeletelt kenyér volt itthon szóval nem kellett neki kenyeret vágni. Anyu nem volt otthon boltba volt nekem nyafogott h csináljam meg neki. Nem csináltam. Azért 10 évesen elvárható hogy meg tudja kenni és tudjon rá szalámit tenni. Mikor végzett az evéssel kimentem a konyhába és láttam h mindent elöl hagyott szóltam h lehet neki állni elpakolni magad után meg az asztalt és földet is le törölni felmosni mert nem csak a tálcán volt morzsa meg vaj hanem a földön és asztalon is.


Ja és nem otthon lakok hanem anyukám költözött hozzám az albérletbe.


2020. szept. 19. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
73%

Szerinted szomorú, szerintem normális.


Soha ennyi idióta, neveletlen kis gyökér nem volt, mint mostanában. Nem egyszer voltam szemtanúja, hogy a boltban mit művelnek, az utcán mit csinálnak, a játszóterekről nem is beszélve. Boltból sokszor a biztonsági őr bassza ki.


Volt,hogy idegen ember kosarában turkált a gyerek. Pont ilyen szülei voltak, mint akik itt leszólták a kérdezőt.


Gratulálok ezekhez a gyerekhez. A jövő önálló életképes állampolgárai :) Mondjuk legalább lesz, aki majd söpri az utcát.



Arról se feledkezzünk el, hogy nem mindenki olyan, mint a kérdező. A többi gyerek úgy el fogja verni az ilyet, mint a lovat. Aztán mehet sírni bárkinek, egyszer ha kiközösítik, utána sehova nem kell.



Biztosan megéri mindig finomkodni és nem elmondani a valóságot.

2020. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
25%
Komolyan nem hiszem el, hányszor kell még leírni, hogy a gyerek is gáz? Igen, neveletlen. És? Akkor a problémamegoldás első lépése az, hogy ahelyett, hogy villát adunk a kezébe és megtanítjuk, vagy hazaküldjük az anyjának, inkább alázzuk? Igen, sok a hülye gyerek, akik a szüleik miatt olyanok amilyenek, és még a tavolabbi rokonság is csak annyira képes, hogy lehordja mindennek. A kérdező felülemelkedhetett volna mindezen és lehetett volna normális, de ő is csak ahhoz járult hozzá, hogy a gyerek továbbra is csak gazként növekedjen. Es ehhez itt tapsolnak sokan.
2020. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 A kérdező kommentje:

Hát igen aki szerint normális az h a 10 évest tanítani kell enni az lehet a saját gyerekébőlis ilyen életképtelent nevel? Gratulálok.


Lehet nyers voltam vele de ha a finomkodás nem segít akkor muszáj az arcába vágni egyszer az igazságot. Én rokon vagyok bunkón szólók,de egyszer más idegentől kapja meg ugyabezt vagy elöbb vagy utóbb úgy elveri mint a lovat. Aztán jöhet sírni a gyakorira h utálnak az osztalytársaim azt mondják undorítóan eszek

2020. szept. 20. 13:06
 54/64 A kérdező kommentje:

Konkrét példát egyébként senki nem mondott aki védi a gyereket hogy tanítsuk a 10 évest enni.


Eddig minden alkalommal mondtuk neki ha itt volt h nézd mi így eszünk te is igy csináld.


Fogni kell a kezét közbe? Vagy hogyan?

2020. szept. 20. 13:09
 55/64 anonim ***** válasza:
69%
Sztem könnyen lehet, hogy a kislány közel sem olyan hülye és fogykos, mint ahogy feltételezed, lehet tudja, mivel lehet bosszantani a nagynénit ;)
2020. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
37%
55-ös, na igen, ez egy játszma. a nagynéni meg rárepül.
2020. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
63%

Játszma? Ami miatt nem hívják meg egy szülinapi zsúrra??


Látom egyébként nem fogták fel sokan, hogy a kérdező szólt szépen.


Én nem tettem volna, szóval örüljön az ilyen, hogy nem az én házamba jött.

2020. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
22%

Velem is volt egy hasonló eset, ugyan nem ilyen alap dologgal. Kb en is 9-10 eves lehettem, es egy baratnomnel voltam, akik mindig athivtak az unokahugukat is játszani (nem nagyon szivleltuk ot amugy, meg kisebb is volt nalunk) es azert valamennyire igazam volt, mivel ha átmentem, en nem az unokatesoval, hanem a baratnommel akartam játszani. Ezert sokszor hisztiztunk, kikozositettuk stb a lányt, tudjatok hogy megy ez kiskorban. Egyszer baratnom anyukája megelégelte, hogy ezt csináljuk a rokonnal, leultetett az asztalhoz, es eleg nyersen, őszintén elmondta hogy ez igy nem fog menni, ez a viselkedés, foleg tolem. Ott akkor sírtam is,es egy ideig haragudtam is baratnom anyukajara, pedig szerettem nagyon. Par nap utan rajottem hogy igaza van, most meg igy jo par évvel kesobb kifejezetten meg is koszonom neki, hogy egy alapos fejmosast kaptunk. Nem feltétlen a témával ertek egyet, csak azzal hogy szerintem a finomkodással, meg a bügyü-bügyü stílusú beszéddel nem sokat lehet elérni, sem a gyerekeknél sem a felnőtteknél. Legalábbis nalam a mai napig igy van, hogy hogyha valaki kedvesen próbál utazgatni valamire, akkor nem tudom komolyan venni, de ha elem all es tisztán, őszintén elmondja mi van, akkor egybol megértem. Egy 10 eves mar boven van annyira érett, hogy el tudjon viselni egy ilyen fejmosást. En ettol mindig észhez tértem, de szerencsere nem sokszor kellett alkalmazni, mert viszonylag okos gyerek voltam/vagyok.

18L

2020. szept. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
0%
utalgatni*
2020. szept. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
29%
Barátnőd anyukája azt is hozzátette, hogy ne viselkedj úgy, mint egy fogyatékos? Meg hogy behánynak tőled az emberek? A hitelesség kedvéért..
2020. szept. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!